Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Teksas napisał:

 

 Masz takie same rozterki jak ja. Też byłem na Parogenie, a teraz Elicea. Niestety esci może paroksetynie buty czyścić w kwestii przeciwlękowej. Jedyne co mnie trzyma przy esci, to fakt że libido nie spadło do zera. Przy paroksetynie niestety impotentem byłem całkowitym. Ale gdyby nie to, to wracam do Parogenu od zaraz.

Hej, rozumiem ten „ból” jako ze u mnie Esci nie zdziałał praktycznie nic. I jeszcze mnie depresja przez to wszystko dopadła bo za długo to wszystko trwa. Od dzisiaj przeszłam na Parogen. Narazie pierwsze 10mg. Już się stresuje ze może tym razem już nie zadziała tak dobrze jak wcześniej no ale zobaczymy.

Slyszalm ze Paroksetyna jest gorsza dla facetów właśnie pod katem problemów seksualnych. A szkoda :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Słonka, no to u mnie tak:

Objawy uboczne wszystkie sobie poszły, przygnębienie w sumie też, czuję się ok ale bez rewelacji. Takie 3/5. Można żyć. 

Zaczęłam na noc brać mirtazapinę, żeby wzmocnić działanie antydepresyjne esci i chociaż naczytałam się o mnostwie efektów ubocznych (w tym niemal obowiązkowym przybraniu na wadze), to mnie to jakoś ominęło. Na razie ją biorę tydzień, więc na takie działanie ożywcze leków jeszcze poczekam. Ale jest lepiej. 

 

Libido odczuwalnie mniejsze, ale wciąż troche jest, jakbym była facetem to bym się zmartwiła :P 

Edytowane przez Aurora88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o rade tych, którzy próbowali odstawić escitalopram. Dwa tygodnie temu wyjeżdżałam na urlop i zapomniała wziąć ze sobą escitalopramu:( Zorientowałam się jak byliśmy 500km od domu. Pomyślałam wtedy,że może to dobry moment na odstawienie, a przypomnę,że biorę prawie rok, najpierw było pół tabletki, a przez ostatni czas 1\4 tabletki. I wszystko by było ok, na urlopie nawet czułam się nieźle,żadnych skutków ubocznych. Wróciłam do domu i zaczęło się - nie mogę spać, serce kołacze jak szalone i znów powróciły lęki. Mam tabletki i chciałam się poradzić czy mogę tak poprostu wrócić do tej dawki na której skończyłam czyli 1\4 tabletki, bo czuję że za wcześnie chciałam odstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kofel napisał:

Najlepiej się skontaktuj z lekarzem. Jeżeli chcesz nieprofesjonalnej porady to mogę Ci jej udzielić. Możesz. Robiłem dokładnie tak samo z paroksetyną. Tylko nie zdziw się jak będziesz musiała wrócić do pełnej dawki.

Edytowane przez nika7779
Dziękuję, wzięłam 1/4tabletki.Wracam do escitalopram, bo bez niego chyba nie mogę normalnie żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aurora88 napisał:

 

A konsultowałaś to z lekarzem?

Nie przejmuj się, to mała dawka, najwyraźniej jeszcze potrzebna 🙂 

Nie konsultowalam, lekarz na urlopie, zdecydowałam sama, zacznę od dawki na której skończyłam, najwyżej za tydzień się wybiorę do lekarza. Ale Ju dzisiaj lepiej się czuje psychicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nika7779 napisał:

Nie konsultowalam, lekarz na urlopie, zdecydowałam sama, zacznę od dawki na której skończyłam, najwyżej za tydzień się wybiorę do lekarza. Ale Ju dzisiaj lepiej się czuje psychicznie

Najważniejsze, że czujesz się lepiej 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, someonenotimportant napisał:

Biore od 2 dni i mam wrazenie ze jest gorzej, czuje sie gorzej psychicznie, ciezko jest. Byc moze sobie to wmawiam.

Tak jest zawsze na początku, chyba wszyscy przez to przeszliśmy. Mnie lekarz nastawil, że może być gorzej przez miesiąc lub nawet dwa zanim lek zacznie działać. I tak było. Teraz gdy po odstawieniu wracam ponownie jest sto razy gorzej, ale trzymaj się ją też przez to przechodzę. Damy radę będziemy się wspierać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Was escitalopram działa równomiernie tak samo przez całą dobę ?Lekarz twiedzi ze tak ale ja czuję że wzięciu tabletki po godzinie odczuwam mocniejsze działanie a po kilku godz. odczuwam słabsze działanie ,dlatego od jakiegoś czasu biorę pół tabletki rano i pół ok.godz.15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym nie przejmuje za bardzo bo biorę 4 miesiące i zacząłem jakoś funkcjonować a od miesiaca nawet trochę pracuje .Tylko trochę niepokoi mnie to że rano po przebudzeniu średnio się czuje ale staram się w miarę szybko wstać i wziąć tabletkę bo wiem ze po niej lepiej będę się czuł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które esci biorą już kilka miesięcy i mogą mniej-więcej określić, jak to im robi.

 

Czy zdarzają Wam się, już po ustaleniu dobrej dawki, zjazdy i napady depresji? Wiadomo, każdy ma gorszy dzień czasem, ale możecie to dokładniej opisać? Czy bywa tak, że się czujecie całkiem fajnie (nie rewelacyjnie, ale ok), a potem któregoś ranka deprecha i lęki i płacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×