Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Mleczny napisał:

Nie mam nic na sen.

---to błąd , 

 idż więc do swojego lekarza , opisz mu problem i niech Ci jakiś usypiacz zapisze , bo bez snu i reszty dobrodziejstw to marnie to widzę .

 Wiadomo ,że można na samym tylko esci ,,, ale ja osobiście bym się nie męczył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. 
Takie moje objawy to nie tylko od esci, ale także (informacja od lekarza) ) skutki odłożenia paroksetyny, którą ponoć najtrudniej odłożyć ze wszystkich SSRI czy to prawda? 
Zależy mi jednak żebym był maksymalnie "sprawny" w pracy, bez usypiaczy, niegdyś mianseryna robiła ze mnie zombie.  Poza tym zależy mi żeby w miarę nie burzyć libido. Przeczekam do końca roku, coś powinno się ustabilizować... 

 

A jak tam u Was po esci na dzień dzisiejszy?

Edytowane przez Mleczny
pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 9 dzień na Esci a od 4 dni biorę już 10 mg. Wczoraj musiałem wrócić do pracy. Nie przespałem pół nocy z nerwów, ale było lepiej niż się spodziewałem 😃 Dzisiaj dużo lepszy humor i aż się dziwię, że tak szybko zaskoczyło, lecz pewnie to stan przejściowy.

Edytowane przez cinmar940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę esci 2 tyg - na lęki pomaga i to widać ale jeśli chodzi o humor to nadal anhedonia a kastruje zdecydowanie. Niedługo skontaktuje się z lekarzem (miałem poczekać trzy tygodnie i ewentualnie wskoczyć na 10 mg z dotychczasowych 5 mg) czy mam kontynuować i co dorzucić bo libido i funkcje seksualne to masakra. Dodatkowo tyje i bardzo ciężko jest to zahamować.

 

Edytowane przez darusz95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darusz95 napisał:

libido i funkcje seksualne to masakra. Dodatkowo tyje i bardzo ciężko jest to zahamować

jak nie jesz masakrycznie więcej jak wcześniej to woda ci się zatrzymuje, a libido na esci nie istnieje no bynajmniej u mnie tak było 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KotJaroslawa napisał:

jak nie jesz masakrycznie więcej jak wcześniej to woda ci się zatrzymuje, a libido na esci nie istnieje no bynajmniej u mnie tak było 🙂

A po odstawieniu Esci libido i funkcje seksualne wróciły do normy? + myślisz że nastrój poprawiłby się gdyby podnieść dawkę do 10 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KotJaroslawa napisał:

u mnie libido wróciło do normy po sertralinie, ale też nie od razu, wiesz 10mg to chyba takie minimum do brania 🙂 a czy poprawi humor ? nie wiem, kwestia osobnicza 🙂 

Wiesz co akurat ja czułem uboki nawet na tych 5 mg ale chyba podniosę dawkę do 10 mg już teraz. Czyli po Esci wskoczyłem od razu na sertraline i podczas jej brania libido wróciło? Czy wróciło jak przestałeś brać serte? Możesz też przybliżyć jak na Ciebie serta działała i jak ją porównujesz z esci? 🙂 z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki bardzo za informacje! Na pierwszej wizycie u psychiatry (innego do którego teraz chodzę) również pojawiła się sugestia sertraliny a że czuję się zamulony i ospały na esci, więc może zasugeruję zmianę. A po jakim czasie rzuciłeś esci i ile zajęło sercie sprawienie że czujesz się zdrowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darusz95 napisał:

A po jakim czasie rzuciłeś esci i ile zajęło sercie sprawienie że czujesz się zdrowy?

esci dałem 5 miesięcy 🙂 a sertra od razu dała mi kopa i czułem momentami że jest dobrze 🙂 ale rozkręcała się bardzo długo, ale ja też miałem dość zaawansowane objawy wszelakich zaburzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się czy nie zasugerować mojemu lekarzowi wypróbowania na mnie Serty. Ponoć lepiej działa na natręctwa? A jak sobie radzi na lęki i na depresję? Kiedyś brałem Fluo, ale po jakimś czasie nastrój mi się pogorszył a Serta chyba działa na te same receptory tylko, że mocnej?

Edytowane przez cinmar940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cinmar940 mocniejszy czy słabszy to chyba nie ma znaczenia 🙂 a jak coś działało i przestało, to czekasz na tej samej dawce albo zwiększasz wiem po sobie 🙂 

7 godzin temu, Mleczny napisał:

Bole brzucha... czy to tez objaw standardowy? 

dobrze że tylko bóle brzucha a nie jeszcze jakieś dodatkowe niespodzianki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mleczny napisał:

czy to tez objaw standardowy? 

standardowy to raczej nie , ale zdarza się czasem u nielicznych .

 Dużo zależy czy przyjmujesz lek na czczo , czy po jedzeniu i tego typu .

 U mnie wszystkie leki ( oprócz Pregi , bo tej nie mogę złamać ) , które powodują u mnie podrażnienie żołądka pakuję w kapsułki dojelitowe , a te rozpuszczaja się i wchłaniają dopiero w jelitach przechodząc przez żołądek nietknięte . Zawsze jest to jakiś sposób ,,,

 Inne leki można przyjmować podjęzykowo , inne jeszcze per rectum , a nawet co niektóre zwijać nosem jak odkurzacz (-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 17:47, Mleczny napisał:
13 minut temu, tizziano napisał:

Jestem od dwóch tygodni na 20 mg Lexapro (wczoraj było 8 tygodni jak biorę w ogóle lek) i uwaga: miałem już całkiem niezłe 3 dni..ale od wczoraj znowu jest gorzej... co myślicie?
 

U mnie też od wczoraj spadek. Może to ta beznadziejna pogoda? 

Jestem na 10mg Escitilu od 26.10. Było już naprawdę nieźle. 

Wczoraj nawet pojechałam na shopping i prowadzilam samochód w obie strony (120 km), a wieczorny romantyczny wieczór z facetem szlag trafił bo się telepałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie lek działa na to na co go biorę czyli na lęki. Myśli w miarę pozytywne. Jedynie co to czekać na zmniejszenie się ubocznych skutków wejścia na esci oraz zejścia z paroksetyny. Do świąt się zagoi...

Te leki to kapryśne przyjaciółki i trzeba się z nimi obchodzic bardzo ostrożnie. Na mnie nawet minimalna zmiana dawki sprawia, ze czuję różnicę. 

Ma znaczenie esci czy na czczo czy z posilkiem? Jesli tak to jakie? Faktycznie biorę na czczo bo z rana nic nie przełknę w zasadzie. A nudności są po tym.

Edytowane przez Mleczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mleczny napisał:

Te leki to kapryśne przyjaciółki i trzeba się z nimi obchodzic bardzo ostrożnie. Na mnie nawet minimalna zmiana dawki sprawia, ze czuję różnicę. 

---mam tak samo , nawet zmiana 2,5 ( + / - )mg robi u mnie dużą ( odczuwalną ) różnice w samopoczuciu . Latem mogę jechać na niższych dawkach niż w jesienno -zimowe zadupie . SSRI od zawsze brałem na czczoz rana  , według mnie najszybsza, pełna  wchanialność , żółądek daje jeszcze radę , wątroba również . Jednak w tej kwestii każdy musi znależć rozwiązanie najlepsze dla siebie samego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×