Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.07.2018 o 02:17, uran napisał:

biorę esci (Depralin) 7tygodni najpierw przez tydzień 5mg, potem do tej pory 10mg. Na depresję wywołaną ciężkim okresem w życiu. To mój pierwszy raz z lekami antydep. I na mnie to działa tak:

pierwsze 2 tygodnie - na depresję nie pomogło ale jeszcze mnie zamuliło, czyli w sumie zaszkodziło, ale wiedziałem że tak może być więc czekałem cierpiliwe

kolejne  3tygodnie - rewelacja, z dnia na dzień właściwie. duży skok energii, wejście motywacji, diametralna poprawa nastroju, dwa tygodnie wcześniej miałem zły nastrój od rana do wieczora i moje życie stało się koszmarem a teraz chodziłem non stop z bananem na twarzy. Byłem szczęśliwy że utrafiłem z takim lekiem dla siebie. Szczerze mówiąc to czułem się lepiej niż przed tym jak dopadła mnie dpresja.

kolejne 2 tygodnie do chwili obecnej - energia opadła, dobry nastrój minął, właściwie to energia sprzed dwch tygodni zamieniła się w działanie sedatywne bo łapię się na zawieszkach że wpatruję się w punkt bezmyślnie i trzeźwieję po jakichś 20sek. Właściwie to mógbym powiedzieć że lek stracił swoje działanie antydepresyjne bo dobry nastrój minął, no ale w sumie jedyne co zostało to takie zobojętnienie które powoduje, że w sumie czuję się lepiej niż przed braniem leku bo wszystko mam w dupie.

 

I teraz pytanie do Was, może mi coś poradzicie bo w przyszłym tygodniu idę po przedłużenie recepty na kolejne opakowanie Depralinu i coś może zasugerowałbym psychiatrze:

1.zwiększenie dawki do 15mg ale boję się ze to tak zadziała że znowu 2tygodnie mnie super zaktywizuje a poteem jeszcze bardziej zamuli

2. zmiana leku na coś co ma profil nie tak bbardzo wybiórczo serotoninowy, np. na sertalinę

3. może dorzucenie innego leku. jest coś co się dorzuca do esci a co ma zaktywizować?

4. powinienem się pogodzić z tym co jest bo te leki tak działają że zamulają i nie ma co oczekiwać cudów :((

 

Phil 3010

 

u mnie co do seksu to. libido nieco mniejsze ale bez tragedii, erekcja i gotowość do miłosnych igraszek bez zmian, szybkość osiągnięcia orgazmu przedłużona kilkukrotnie co czasem aż frustruje, że nie można skończyć.

 

u mnie był podobny scenariusz na sertralinie, pomogło zwiekszenie dawki do maksymalnej,  nie ma takiego zwarzywienia jak na selektywnym ssri choć zawiechy tez łapię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heledore. Pisalas jakos na pocztku lipca ze lek Ci wlasnie zaczal dzialac. Na mnie tez przez 3 tyg od momentu jak zaczal dzialac esci, dzialal aktywizujaco a dopiero w czwartym tygodniu zamulil. Ale oczywiscie ze jest to kwestia osobnicza I u Ciebie nie musi tak byc. Moze Ty po prostu potrzebowalas czystej serotoniny a mi przydalaby sie jeszcze dopamina albo noradrenaline albo cos tam jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I dostalem podwyszenie dawki z 10mg na 15mg I zielone swiatlo na 20 jesli 15 nie pomoze. Tak na 'chlopski rozum' to wieksza dawka leku=wiecej serotoniny I powinno mnie jeszcze bardziej zamulic ale mysle ze neuroprzekazniki raczej nie dzialaja tak na 'chlopski rozum' a to troche bardziej skomplikowana sprawa, wiec od dzisiaj jestem na 15mg I jestem dobrej mysli ze przyplyw energii znowu w ciagu killku dni nadejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 03:27, Heledore napisał:

Szczerze mówiąc bardzo dziwi mnie to, co piszecie. Ja nie doświadczam żadnego otumanienia, wręcz przeciwnie- escitalopram faktycznie mnie aktywizuje i podnosi nastrój do normalnego poziomu.

Czyżby ponownie kwestia osobnicza i aspekt oddziaływania z receptorami?

   Witam , 

 pobudzenie , energetyczno- emocjonalne na plus po esci często się zdarza u zaczynających przygodę leczenia się  tym lekiem . Może to w czystej postaci występować do pół roku , potem w kratkę , a za jaki rok na esci może w wyższych dawkach "lenić " > W każdym czasie z tym lekiem należy wyłapać swoją optymalna dawkę . A potem z wyczuciem  lekko manewrować z dawkowaniem  w zależności od samopoczucia . 

 Dobrze dołozyć 25-50mg Lamotryginy do esci ( na stablizację )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nutelka napisał:

Z jakiego powodu zawsze zalecają by esci brać rano ? 

Nie zawsze Nutelka , nie zawsze ,,,

 jeśli lek nie zaburza Ci snu i budzisz się po nim w miarę " rześka '" , a w ciągu dnia  jest Ok , możesz śmiało brać lek na noc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 03:03, Heledore napisał:

Na depresje, stany lekowe. 

Ataki paniki, wolnoplynacy lek, stany depresyjne, mysli samobojcze, mysli rezygnacyjne, samookaleczanie, brak motywacji, bezsennosc, brak apetytu, przygnebienie, znacznie obnizony nastroj...

Lek wyeliminowalo w calosci zaraz na poczatku. Teraz, w dawce 20mg poozegnalam sie ze stanami depresyjnymi w wiekszosci. Zostaly mysli samobojcze i rezygnacyjne, ale bardzo delikatne i sporadyczne (w sumie te zawsze byly) i okaleczanie, chociaz tez juz duzo, duzo rzadziej. W koncu moge byc, funkcjonowac i mentalnie nie zdychac kazdego dnia do takiego stopnia, ze istnienie boli az fizycznie i ma sie ochote wyc i ryczec.

A te myśłi lękowe/lęki jakie miałaś?? takie zwykłe przejmowanie się byle gównem też???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27  ja tyłem nawet na minimalnych dawkach mianseryny, ogromny apetyt i bardzo szybkie tycie, więc nie wiem czy to od dawki zależy czy po prostu samo stosowanie mianseryny, po esci raczej się nie tyje, po depakine nie mam pojęcia bo nie brałem tego leku, po ssri raczej jak już to lekko można przytyć, po pregabalinie też się tyje...........a powiedz mi co wnosi arypiprazol, jakie efekty działania?

Edytowane przez Stifler19
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abilify dał mi na pobudzenie i żebym tak nie tył ale gówno to, depakine mi zmniejszył z 1000 na 800, teraz jak pojadę to trzeba myśleć żeby coś zrobić żeby tyle nie zrec, chociaż nie wiem czy to od jedzenia samego czy leków samych w sobie, bo ja nigdy tak nie tyłem aż, zawsze przemiana materii dobra nawet jak sporo jadłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jestem tu nowa, od wczoraj przyjmuje esci. Wiem ze organizm musi sie przyzwyczaic i kazdy inaczej reaguje ale ja mimo tego ze biore 5mg chodze jak nacpana. Ostatni raz sie tak czulam w mlodosci jak przedawkowywalismy ze znajomymi acodin, czuje sie niemalze tak samo, czuje lekkie odretwienie ust, otumanienie, lęk, dziwne uczucie w sercu, mam spowolnione reakcje, dziwnie sie czuje, jest mi nie dobrze, nie mam apetytu, nie ktore zapachy mnie odrzucaja i do tego mam biegunke. Czy moze to oznaczac ze mam zle dobrane leki? Poczekac jeszxze czy juz teraz dac sobie spokoj? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie uzbroje sie w cierpliwosc i bede miala nadzieje ze ten koszmar sie skonczy a lek zadziala. Po tygodniu mam wejsc na 10 mg.. Czuje sie fatalnie, biore lek ok 9 i dopiero teraz ze mnie schodzi i czuje sie troche lepiej...

Czy moge spozywac alkohol i epapierosy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heledore napisał:

@Sama Sara nie powinno się spożywać alkoholu przy braniu leków psychotropowych. Jeśli bardzo Ci na tym zależy, to zapytaj swojego lekarza jak się na to zapatruje.

Nie mysle o codziennym, tylko okazyjnym spozywaniu, raz na miesiac, raz na dwa miesiace :) co moze sie stac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa przychodzi zazwyczaj z dnia na dzien a nie stopniowo, poczekaj z tydzien do rownych 4tygodni I jak nie bedzie lepiej zglos lekarzowi. U mnie byla poprawa po 2 tyg, ale tez nie jest rewelacyjnie. U mnie bedzie juz z 3 miesiace, jestem juz na dawce 15mg, zastanawiam sie sprobowac 20mg, ale dla mnie to jest lek uspakajajacy. kojacy nerwy I jakbym tego potrzebowal to bylbym super zadowolony, a ze bardziej potrzebowalem cos aktywizujacego, poprawiajacego nastroj, na depresje a nie na leki ktore nie byly moim problemem to tak srednio jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×