Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 

Powodzenia jutro, achino2017. Pochwal się potem co ciekawego postanowiliście.

 

Powiedziała, że wszystkie objawy - lęk, napady lęku, nieskuteczność benzo, apatia, nieskuteczność antydepów, anhedonia, zamknięcie się w domu to wynik uzależnienia od benzo. Kazała zejść o 0,5 mg w ciągu miesiąca. Odstawić sulpiryd. Dała Ketrel na noc i Tegretol 200 na dzień. I to tyle.

 

Powiedziała, że jak to nie poskutkuje, to tylko szpital.

 

Aby odbyć tę wizytę musiałem zjeść 4 mg Alpragenu, 40 mg propranololu i 10 zolpidemu, bo dostałem z nerwów ataku biegunki i o mało co nie zrezygnowałem z wizyty. Czuję się teraz strasznie źle, przećpany, na skraju depresji, zalękniony, przeziębiony (boli mnie gardło od wysuszenia przez benzo i propranolol) i mam OCHOTĘ TYLKO ZDECHNĄĆ.

 

DO GRABARZA I INNYCH!!!!!!

 

Kazaliście mi coś zrobić z moim nędznym życiem, rzucić benzo i zmienić leki. No więc poszedłem do dr nauk medycznych za 200 PLN, aby "ustawiła leczenie" osoba kompetentna. Zapisała kwetiapine 200 mg i Tegretol CR 200. Wczoraj wieczorem wszedłem na portal interakcje i wklepałem te wszystkie leki. Wyszło mi, że kwetiapina podnosi poziom tegretolu 4 razy. Tegretol zaś obniża poziom alprazolamu o sto procent. W portalu pojawia się informacja o możliwym zatruciu karbamazepiną w połączeniu z kwetiapiną.

 

Mam pytanie: jaki jest sens chodzenia do lekarzy, którzy kompletnie nie znają się na interakcjach, albo je lekceważą. Według mnie nigdy o nich nie słyszeli i nigdy ich nie sprawdzają, mają na nie wyjebane. I jeszcze się oburzają w przypadku pytań ze strony pacjenta, bo to w końcu oni skończyli medycynę, a nie ja.

 

-- 03 mar 2017, 19:12 --

 

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal biorę 10 mg esci + 150 mg pregabaliny rano i 75 mg wieczorem. Czuję się chyba coraz lepiej, a biorę od 1 września 2016. Niestety, przytyłem 6 kg i chyba bardziej uwidoczniły się piersi, nie jestem z tego zadowolony. Poza tym spadło u mnie zainteresowanie seksem, prawie do zera. Ale czuję się dobrze, bez lęków. Prawie. Ta prega chyba ma jednak więcej skutków ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniać czy poczekać.? (...) Dodam jeszcze ze mam napady paniki leku zwiększone kilkakrotnie

Poczekać! Osiem dni, to zbyt krótki okres, by stwierdzić, że esci nie działa. A na początku brania tak jest. Lęki się zwiększają, jest rozdrażnienie i pobudzenie, natłok myśli, kołatanie serca i wiele innych objawów. Trzeba to spokojnie przejść i nie nakręcać się dodatkowo tym gorszym samopoczuciem.

Minimum 2-3 tyg. trzeba poczekać, a nawet miesiąc, by ocenić działanie leku.

Ja dopiero po miesiącu poczułam się nieco lepiej, lęki osłabły. Powodzenia i cierpliwości!

 

Hmm.. A jak z dawkami. Moja psychiatra powiedziała ze u większości wystarcza 10 ... Ona ogóle nie chce zwiększać żadnych lekow. Kiedyś trzymala mnie na 20 paroxetyny .... I nic sam zwiekszylem i się dobrze poczułem. Wogole. Jak porównanie esci z WenLa wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazaliście mi coś zrobić z moim nędznym życiem, rzucić benzo i zmienić leki. No więc poszedłem do dr nauk medycznych za 200 PLN, aby "ustawiła leczenie" osoba kompetentna. Zapisała kwetiapine 200 mg i Tegretol CR 200. Wczoraj wieczorem wszedłem na portal interakcje i wklepałem te wszystkie leki. Wyszło mi, że kwetiapina podnosi poziom tegretolu 4 razy. Tegretol zaś obniża poziom alprazolamu o sto procent. W portalu pojawia się informacja o możliwym zatruciu karbamazepiną w połączeniu z kwetiapiną.

 

Mam pytanie: jaki jest sens chodzenia do lekarzy, którzy kompletnie nie znają się na interakcjach, albo je lekceważą. Według mnie nigdy o nich nie słyszeli i nigdy ich nie sprawdzają, mają na nie wyjebane. I jeszcze się oburzają w przypadku pytań ze strony pacjenta, bo to w końcu oni skończyli medycynę, a nie ja.

 

-- 03 mar 2017, 19:12 --

 

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Świetna kombinacja, po kwetiapinie wyjebie ci prolaktynę w kosmos i będziesz kastratem, a po karbamazepinie rozmiękną ci kości :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powodzenia jutro, achino2017. Pochwal się potem co ciekawego postanowiliście.

 

Powiedziała, że wszystkie objawy - lęk, napady lęku, nieskuteczność benzo, apatia, nieskuteczność antydepów, anhedonia, zamknięcie się w domu to wynik uzależnienia od benzo. Kazała zejść o 0,5 mg w ciągu miesiąca. Odstawić sulpiryd. Dała Ketrel na noc i Tegretol 200 na dzień. I to tyle.

 

Powiedziała, że jak to nie poskutkuje, to tylko szpital.

 

Aby odbyć tę wizytę musiałem zjeść 4 mg Alpragenu, 40 mg propranololu i 10 zolpidemu, bo dostałem z nerwów ataku biegunki i o mało co nie zrezygnowałem z wizyty. Czuję się teraz strasznie źle, przećpany, na skraju depresji, zalękniony, przeziębiony (boli mnie gardło od wysuszenia przez benzo i propranolol) i mam OCHOTĘ TYLKO ZDECHNĄĆ.

 

DO GRABARZA I INNYCH!!!!!!

 

Kazaliście mi coś zrobić z moim nędznym życiem, rzucić benzo i zmienić leki. No więc poszedłem do dr nauk medycznych za 200 PLN, aby "ustawiła leczenie" osoba kompetentna. Zapisała kwetiapine 200 mg i Tegretol CR 200. Wczoraj wieczorem wszedłem na portal interakcje i wklepałem te wszystkie leki. Wyszło mi, że kwetiapina podnosi poziom tegretolu 4 razy. Tegretol zaś obniża poziom alprazolamu o sto procent. W portalu pojawia się informacja o możliwym zatruciu karbamazepiną w połączeniu z kwetiapiną.

 

Mam pytanie: jaki jest sens chodzenia do lekarzy, którzy kompletnie nie znają się na interakcjach, albo je lekceważą. Według mnie nigdy o nich nie słyszeli i nigdy ich nie sprawdzają, mają na nie wyjebane. I jeszcze się oburzają w przypadku pytań ze strony pacjenta, bo to w końcu oni skończyli medycynę, a nie ja.

 

-- 03 mar 2017, 19:12 --

 

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie zastanawiałeś się, żeby położyć się do szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazaliście mi coś zrobić z moim nędznym życiem, rzucić benzo i zmienić leki. No więc poszedłem do dr nauk medycznych za 200 PLN, aby "ustawiła leczenie" osoba kompetentna. Zapisała kwetiapine 200 mg i Tegretol CR 200. Wczoraj wieczorem wszedłem na portal interakcje i wklepałem te wszystkie leki. Wyszło mi, że kwetiapina podnosi poziom tegretolu 4 razy. Tegretol zaś obniża poziom alprazolamu o sto procent. W portalu pojawia się informacja o możliwym zatruciu karbamazepiną w połączeniu z kwetiapiną.

 

Mam pytanie: jaki jest sens chodzenia do lekarzy, którzy kompletnie nie znają się na interakcjach, albo je lekceważą. Według mnie nigdy o nich nie słyszeli i nigdy ich nie sprawdzają, mają na nie wyjebane. I jeszcze się oburzają w przypadku pytań ze strony pacjenta, bo to w końcu oni skończyli medycynę, a nie ja.

 

-- 03 mar 2017, 19:12 --

 

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Świetna kombinacja, po kwetiapinie wyjebie ci prolaktynę w kosmos i będziesz kastratem, a po karbamazepinie rozmiękną ci kości :P

 

Piszesz to poważnie, czy żeby mnie zgnoić?

 

-- 03 mar 2017, 21:46 --

 

Nie zastanawiałeś się, żeby położyć się do szpitala.

 

Nie mam prawa do ubezpieczenia, zostalem skreslony przez PUP na 120 dni. Musialbym zaplacic ok 2 tys pln za okres od ostatniego dnia ubezpieczenia plus za każdy nowy miesiąć 300 pln. Może i powinienem to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to poważnie, czy żeby mnie zgnoić?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5217819/pdf/epj-08-3257.pdf

Long term anti-epileptic drug treatment either with CBZ and VPA which has unknown effects on skeletal mineralization and induces a state of decreased bone mineral density BMD values at femoral neck were significant in CBZ group Therefore regular screening for monitoring of biochemical markers of bone turnover and BMD with DXA during the treat period is recommended. According to the study, carbamazepine is more destructive than sodium valproate among adult patients at both levels of bone biochemical markers and bone mineral density (femoral bone mineral density).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam prawa do ubezpieczenia, zostalem skreslony przez PUP na 120 dni. Musialbym zaplacic ok 2 tys pln za okres od ostatniego dnia ubezpieczenia plus za każdy nowy miesiąć 300 pln. Może i powinienem to zrobić

 

To nie ma już większego znaczenia. Każdy lekarz mimo że jesteś nie ubezpieczony musi cię leczyć nawet jak w komputerze będziesz na czerwono, możliwe że przyjdą ci rachunki za lekarza ale ich nie płać !!. Jeśli mini ci okres 120 dni w urzędzie pracy to się normalnie zarejestruj jeszcze raz i twoje rachunki będą unieważnione i możesz tak robić w kółko. Poza tym możesz się ubezpieczyć np pod ojca który ma rentę poniżej 1540 zł podajże. Poza tym wszyscy którzy leczą się psychiatrycznie mają całkowity darmowy dostęp do leczenia a nfz może ci skoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dostęp do bezpłatnego leczenia psychiatrycznego mają tylko i wyłącznie pacjenci wykazujący zaburzenia psychotyczne - nerwice, lęki, fobie, depresje, uzależnienia od benzodiazepin nie podlegają bezpłatnemu leczeniu. Rodzice już mnie nie mogą ubezpieczyć, bo mam dawno skończone 26 lat. Mogę jedynie podpisać fałszywe oświadczenie o posiadaniu uprawnień do leczenia, a tym, co z tego wyniknie, martwić się później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dostęp do bezpłatnego leczenia psychiatrycznego mają tylko i wyłącznie pacjenci wykazujący zaburzenia psychotyczne - nerwice, lęki, fobie, depresje, uzależnienia od benzodiazepin nie podlegają bezpłatnemu leczeniu. Rodzice już mnie nie mogą ubezpieczyć, bo mam dawno skończone 26 lat. Mogę jedynie podpisać fałszywe oświadczenie o posiadaniu uprawnień do leczenia, a tym, co z tego wyniknie, martwić się później.

 

Wyniknie to z tego że dostaniesz rachunek a jak się ubezpieczysz to nie będziesz go musiał płacić,zresztą nie wierzę że ktoś kto ma depresję i myśli samobójcze to lekarz go nie przyjmie. Wizyta u rodzinnego to 50 zł a psychiatra również u mnie w mieście 50 zł.

 

http://www.newsweek.pl/polska/darmowe-wizyty-u-lekarza-od-1-stycznia-2017,artykuly,402934,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Biorę Escitalopram w dawce 10mg od 3 tygodni. Pierwsze 2 tygodnie huśtawka nastrojów. W 3 tygodniu wyciszyły mi się lęki natomiast nasiliły się natrętne myśli które nie dają mi spokoju. :-| Nastrój bez zmian, brakuje mi energi i motywacji do działania. :( Czy lek się nie zdążył wkręcić ? Czy może dawka jest za mała?

Dodam, że brałem kiedyś ten lek przez 2 lata i pomógł mi na lęki i ataki paniki oraz poprawił nastrój , ale wtedy nie miałem tych natrętnych myśli :(

 

-- 04 mar 2017, 15:15 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i mam nadzieję, ze ktoś mi pomoże.

Od 16 dni biorę esci....Najpierw 2,5 mg przez 3 dni, potem 3,75 przez 3 kolejne i potem po 5 mg.

To, ze jest mi niedobrze i mnie mdli to chyba ni jest nic nowego, ale....od momentu jak zczęłam brać 5 mg. mam w ciągu dnia momenty potwornego osłabienia, ale takie, że prawie mdleję. Czy to jest normalne? Nie wiem czy dalej brać czy przerwać....co robić?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i mam nadzieję, ze ktoś mi pomoże.

Od 16 dni biorę esci....Najpierw 2,5 mg przez 3 dni, potem 3,75 przez 3 kolejne i potem po 5 mg.

To, ze jest mi niedobrze i mnie mdli to chyba ni jest nic nowego, ale....od momentu jak zczęłam brać 5 mg. mam w ciągu dnia momenty potwornego osłabienia, ale takie, że prawie mdleję. Czy to jest normalne? Nie wiem czy dalej brać czy przerwać....co robić?:(

ogólne osłabienie jest możliwe ale nie aż do takiego stopnia że jest to na granicy z omdleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak kiedyś zaczynałem esci i byłem w pracy na wakacjach, nie za ciekawie było, słaby byłem właśnie jak cholera, piłem kawę za kawą żeby się pobudzić ale mało co mi pomagała, prawdopodobnie to minie ale trzeba się z tym jakiś czas przemęczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 10 lat cierpię na nerwicę lękową z mniejszymi lub większymi przerwami. Potrafiłem czuć się np. parę dni dobrze a potem nagle pare dni zle lub dłużej. Lęk potrafi mnie opętać bez jakiegoś powodu i trzymać przez kilka dni. Poszedłem do psychiatry. Zapisał mi Mozarin. Biorę 10mg już 9 dzień. Czuję się gorzej niż wcześniej, ale to już wyczytałem w tym wątku że wielu ludzi tak ma na początku zanim lek się wkręci na dobre. Lęki mam cały czas, ręce mi się pocą. Na początku miałem problemy z snem ale od trzech dni jest lepiej. Mam cały czas tak zwaną pokrzywkę i duże zrenice. Wiem że może to być spowodowane lekiem. Czy wymienione objawy mogą ustąpić po jakimś czasie? Czy będą się utrzymywać przez cały czas brania leku? Miał tak ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymienione objawy mogą ustąpić po jakimś czasie? Czy będą się utrzymywać przez cały czas brania leku?

spokojnie , uboki( objawy uboczne ) w większości ustąpią , inne się zmniejszą ,,, to kwestia góra około 6 tygodni,,,zanim lek rozwinie skrzydła , a Ty poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×