Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie tak wyglada życie szcęśliwego człowieka (dużo serotoniny). Ja dlatego wiecej niz 5mg esci nie moge brac. Od 10 mg moge patrzeć na ścianę i wcale mi to nie przeszkadza. SSRI niestety dużo zabierają. SNRI u mnie powoduja lęki - chociaz aktywizuja. Mysle, ze warte byloby tu podniesienie poziomu dopaminy np przez selegiline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram już jedzie prawie miesiąc a tu ciągle kiepskie samopoczucie... Niedawno dorzuciłem tyrozynę i miałem wrażenie poprawy, ale jednak wszystko ssie nadal a w dodatku od ponad 2 tygodni utrzymuje mi się stan podgorączkowy... obstawiam, że to wina leku, zdarza mi się tak reagować np. po lamotryginie, mianserynie itp. zazwyczaj wtedy odstawka leku działa i ból gardła nagle znika i te osłabienie z lekko podwyższoną temperaturą : / Idę na dniach do lekarki a z Esci się chyba rozstaję.. ale raczej płakał za nią nie będę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększając escitalopram z 10 mg na 15 czy 20 jego działanie znacząco się zwiększa? Są jakieś badania które to pokazują, ewentualnie może ktoś ma własną opinię na ten temat.

a52eeda756ea6.png

https://www.researchgate.net/publication/24278283_Differences_in_the_dynamics_of_serotonin_reuptake_transporter_occupancy_may_explain_superior_clinical_efficacy_of_escitalopram_versus_citalopram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie bardzo idzie mi czytanie i rozumienie tych wykresów. Grabarz to jest sens zwiększać, czy nie?

Póki nie spróbujesz, to się nie przekonasz jak jest w twoim przypadku, ja bym spróbował zwiększyć, sam trochę lepiej czułem się na dawce 15 mg w porównaniu do 10 mg. Podlinkowuję kolejne ciekawe badania dotyczące zwiększania dawek escytalopramu > 20 mg:

 

https://www.ecnp.eu/presentationpdfs/57/P.2.f.021.pdf

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3068950/pdf/1471-244X-11-42.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, pewnie trzeba będzie zwiększyć, do 30mg jeszcze trochę zostało ;)

Z pierwszego badania, które podlinkowałem wynika, że różnica w % stopniu okupacji SERT przez escytalopram po przyjęciu dawki jednorazowej wynosi:

- dla 5 mg 60±6 %

- dla 10 mg 64±6 %

- dla 20 mg 75±5 %

Dawki wielokrotnej:

- dla 10 mg 81.5±5.4 %

 

2c9ac3a05deda.png

 

-- 07 lut 2017, 16:05 --

 

Dla zainteresowanych nabyciem taniutkiego escytalopramu w dawce 10 mg za 3.99:

 

https://www.recepta.pl/produkty/escitalopram-pharmaswiss-10-mg-tabl-powl-28-szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie... od 26 dni biorę escitalopram w dawce 10 mg. Na początku było strasznie 2 pierwsze tygodnie koszmar, leżakami jak mumia bez uczuć i chęci do życia z okropny lekiem i zwrotami głowy oraz meczyk mnie nudności. Po 2 tyg było troszkę lepiej choć nadal nie czułam się sobą choć były 2 dni pełne życia euforii w których czułam się jak kiedyś i tak bardzo się cieszyłem. Od dwóch dni wrócił stan z pierwszych w tyg zero chęci motywacji, zawroty glowy, niechęć do wychodzenia z domu i ból żołądka z nudności ami . Czy to znaczy że te tabletki nie działają na mnie? dlaczego zamiast poprawy jest gorzej ? jestem wykończona psychicznie , czuje się winna że jestem zła mama i żona która zamiast cieszyć się życiem ledwo żyję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie... od 26 dni biorę escitalopram w dawce 10 mg. Na początku było strasznie 2 pierwsze tygodnie koszmar, leżakami jak mumia bez uczuć i chęci do życia z okropny lekiem i zwrotami głowy oraz meczyk mnie nudności. Po 2 tyg było troszkę lepiej choć nadal nie czułam się sobą choć były 2 dni pełne życia euforii w których czułam się jak kiedyś i tak bardzo się cieszyłem. Od dwóch dni wrócił stan z pierwszych w tyg zero chęci motywacji, zawroty glowy, niechęć do wychodzenia z domu i ból żołądka z nudności ami . Czy to znaczy że te tabletki nie działają na mnie? dlaczego zamiast poprawy jest gorzej ? jestem wykończona psychicznie , czuje się winna że jestem zła mama i żona która zamiast cieszyć się życiem ledwo żyję....

Leki to jedno, ale ja bym na Twoim miejscu szybko udał się do psychiatry, na dłuższą rozmowę, może potrzebna jest terapia, dodatkowe badania. Będziesz też miała okazję dopytać się o escitalopram, który być może lekarz odstawi, zmieni na inny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Biore esci od prawie 1,5 roku. Na poczatku bylo zle, ale lek na mnie zadzialal po paru wpadkach (sympramol, trittico, sertagen). Okropnie czuly uklad nerwowy, bombardowaly mnie skutki uboczne. Esci wyciszyl leki, a to z nimi mialam najwiekszy problem. Teraz czuje sie jednak bardzo obojetnie, nie wiem w czym jest problem, co robie nie tak, ale czuje jakbym miala jakis limit emocji. Na dzis jest wykorzystany i totalna apatia. Czuje sie niby dobrze, bo stabilnie, bez leku. Ale coraz bardziej zauwazam jak bardzo zostalam zobojetniona. Czy to znaczy ze moze trzeba juz lek odstawic? Dolozyc inny? Jesli ktos tak mial, niech sie wypowie, pls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy zmienic na inny, SSRI powoduja czasem takie skutki uboczne, ktore bardzo ciezko jest odwrocic. Unikaj silnych serotoninowcow (wszystkie SSRI i klomipramina). Warto pomyslec o np. NaSSa (tylko uwaga na skutki uboczne, sa dosc nieprzyjemne), tianeptynie, moklobemidzie. Mozna tez dolozyc jakis anksjolityk, jak pregabalina czy buspiron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy zmienic na inny, SSRI powoduja czasem takie skutki uboczne, ktore bardzo ciezko jest odwrocic. Unikaj silnych serotoninowcow (wszystkie SSRI i klomipramina). Warto pomyslec o np. NaSSa (tylko uwaga na skutki uboczne, sa dosc nieprzyjemne), tianeptynie, moklobemidzie. Mozna tez dolozyc jakis anksjolityk, jak pregabalina czy buspiron.

Ricah, nie zmienia się SSRI - Twoje słowa. Warto natomiast dorzucić NaSSa po których raz, będziesz ciągle spała i jadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic dlaczego 20mg Mozarin 28 sztuk jest za 69,99zl a 10mg tyle samo sztuk za 23,99 ?? Dzisiaj sie nacialem w aptece. Wczesniej bralem Aciprex 2x10mg ( za opkaowanie kolo 19 zl) Lekarka chciala byc sprytna i chyba mam taka nadzieje, zeby mnie to mniej kosztowalo ale za terapie na dwa miechy mozarinem zaplacilem 130 zl :-/ To taka informacja w razie W, jakby ktos mial mozarin przepisane w dawce 20mg to lepiej kupic 2x10 . :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozarin i wszelkie inne esci jest tylko i wyłącznie na 100% ! :D A ceny w różnych aptekach są różne... :bezradny:

 

https://bazalekow.mp.pl/lek/70014,Mozarin-tabletki-powlekane

 

https://www.doz.pl/leki/p7359-Mozarin

 

Ten jest nieco taniej:

https://bazalekow.mp.pl/lek/76295,Escitalopram-Actavis-tabletki-powlekane

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kofel, nie wazne czy na ryczałt czy bez. Popatrz na ceny z tej stronki ktora podales ile kosztuja 28 sztuk 20mg a ile 28 sztuk 10 mg ;) To jest jakas paranoja....To jest przebitka ponad 100 % I to nie wazna jaka apteka, jedne beda drozsze drugie tansze ale w kazdej roznica miedzy 20mg a 10mg jest kolosalna....

 

Mozarin tabletki powlekane 10 mg 28 tabl. Adamed 30.30 <-------------

Mozarin tabletki powlekane 10 mg 56 tabl. Adamed 56.69

Mozarin tabletki powlekane 15 mg 28 tabl. Adamed 49.26

Mozarin tabletki powlekane 20 mg 28 tabl. Adamed 85.29 <--------------

 

Kupując 2x10mg, w cenie 20mg otrzymamy trzecia paczke 10mg gratis, dorzucajac 5 zlociszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś zapewne na 30%, bo kosztuje 85.29 zł.

https://bazalekow.mp.pl/lek/70014,Mozarin-tabletki-powlekane

 

Nie ten temat, sam byś szybciej sprawdził, mniej byś sie napisał.

Żaden lek zawierający escytalopram nie znajduje się na liście leków refundowanych, stąd tak duże różnice w cenie. Podałem wam wcześniej link, gdzie można za 4 PLN kupić escytalopram 10 mg 28 tabl.:

 

https://www.recepta.pl/produkty/escitalopram-pharmaswiss-10-mg-tabl-powl-28-szt

 

zamawiacie ze strony i odbieracie (na receptę) w określonej aptece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×