Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co, to jest ciekawe, ale gdy brałam Lexapro czułam dokładnie to samo: że lek działa, że jest lepiej, że jest we mnie więcej radości, ale bałam się co się stanie, gdy przestanę go brać. przy innych lekach tego nie miałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troche dziwne ,ale i logiczne zarazem poniewaz, jak za pierwszym razem bralam lexapro3 lata temu to nie martwilam sie co bedzie jak przestane je brac- po prostu myslalam ,ze bede zdrowa i koniec wiec powrot choroby ze zdwojona sila byl dla mnie szokiem. Dlatego teaz boje sie przestac brac, zeby to nie wrocilo z potrojna sila czy cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tutaj nowka,ale zaznaczam,ze podczytuje to fo forum od kiedy rozpoczełam własna przygode z kolezanka nerwica i lexapro.I zaczne od mojego mega na tan moment problemu wrociłam własnie z wakacji na ktorych niestety nie stroniłam od alko,mimo iz przez całe 7 mies pzyjmowania leku rozsadnie abstyneciłam.czuje sie fatalnie leki wrociły,za dwa dni mam wizyte u mojego lekarza myslicie,ze tydzien alko plus leki dodam ,ze doraznie bire tranxene10 mogł spoewodowac jakies hiper zmiany w działaniu leku.Dodam,ze lexapro poczatkowo naprawde postawiło mnie na nogi pozdrowienia aga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja czasami miewam jeszcze napady leku, mimo ,ze biore lexapro 11 miesiecy. oczywiscie sa raczej bardzoslabe, raczej krotkotrwale i znacznie lepiej daje sobie z nimi rade. Mysle ,ze u mnie sa spowodowane stresowymi sytuacjami jak nowa praca, rozmowa kwalifikacyjna, wizyta w urzedzie itp. Nie potrafie sobie radzic w stresowych sytuacjach ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miewacie czasem zawroty glłowy i problemy z widzeniem? Ja na lexapro 10 już od marca 2009.Czasami jest całkiem znośnie ale ostatnio często kręci mi się w głowie i czuję się średnio.Najchętniej cały dzień bym przeleżała.Wcześniej byłam 2,5roku na efectinie ale to nie dało rezultatu na dłużej i przy próbie odstawiania kłopoty wróciły.Nie są to typowe lęki.Najpierw zaczyna sie złe samopoczucie i dopiero pod wpływem myśli,że cos złego może mi się przytrafić zaczynam sie bać.Czasem boje się,że może diagnoza nie jest trafna i tak naprawde toczy mnie jakas nieznana choroba...ale przez 3 lata to chyba by juz dała o sobie inaczej znać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie objawy jak zawroty glowy i problemy z widzeniem mialam przed braniem leku...chyba mnie z nich wyleczyl. Biore od 25 maja.

Maximusik...,moze to przejsciowe :?

Agaby alkohol i leki tego typu to niezbyt dobre polaczenie. Za duzo pilas:) Wszystko z umiarem ;) Odpocznij od procentow i pewnie wszystko wroci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troche temat:) Jak tam Lexaprowcy???:) Jak przebiega kuracja? U mnie niedlugo minie czwarty miesiac z tym lekiem...co moge o nim powiedziec...pomaga:) Za miesiac mam sie zjawic u mojej Pani Doktor, wspominala ostatnio, ze bedziemy juz zmniejszac dawke...i tu sie pojawia pewien problem :? Nie wiem czy ja tego chce, boje sie, ze objawy powroca, ze gdy nie bede sie juz nim wspomagac wroci to co bylo kiedys...ten koszmar sprzed czterech miesiecy. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak dawno mie juz tu nie bylo pisalam na tym forum w grudniu jak bylam tez na lexapro bralam 4 miesiace i pomoglo mi troche niestety musialam przerwac leczenie poniewaz podniosly mi sie pröby wätrobowe bardzo po lexapro no i myslalam ze juz sie wyleczylam i na chwila wröcilam do normalnosci ale tylko na chwile a teraz wrocilo wszystko i teraz jestem na doxepinie straszne skötki uboczne ale jakos zyje biore dopiero tydzien moze bedzie lepiej niedlugo lexapro wspominam dobrze.A nawroty zdarzaja sie dlatego ze za szybko odstawiamy a nie ze ta choroba jest nieuleczalna moja znajoma leczyla sie pare lat temu leki brala 2,5 roku i do dzisiaj nie ma nawrotöw pozdrawiam mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam, to moj pierwszy post na forum.

Od jakis 10 dni biore Lexapro, pierw byla sennosc, mdłości, teraz moja deprecha się poglębiła i powstały jakieś lęki których nie miałam na codzień (klaustrofobia), np. budzę się z wyobrażeniem że idę na komputer (ten taki co się wjeżdża do środka). Nie wiem co mam o tym myśleć, na razie nie pomaga, a tylko efekty uboczne. Czy ktoś ma pojęcie czy ten lek jest prawdzony czy jest to jakiś eksperyment?

Wcześniej bralam seronil, nie miałam zadnych efektów ubocznych, zaczal dzialac po tygodniu i swietnie sie czulam. Nie wiem czy czasem nie powinna powrocic do tego leki, chociaz niestety po 2 latach na nim od razu po odstawieniu mialam nawrot.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teoretycznie dobry lek, bardzo selektywny inhibitor. W uzyciu jest od 1989 roku. Objawy uboczne (najczesciej wystepuja sennosc/bezsennosc, bole glowy i nudnosci) powinny minac w przeciagu tygodnia, gora dwoch. Czy ten antydepresant ci pomoze, tego nie wie nikt. Trzeba pobrac z miesiac i samemu sie przekonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z tym szybkim odstawianiem cos jest, bo jak odstawialem Paxil to zrobilem to nagle i po pol roku mi sie wrocila nerwica z podwojona sila.Lekarze mnie zawsze ostrzegali by powoli te leki odstawiac, ale ja sie czulem tak dobrze ze myslalem ze juz zawsze tak bedzie,Błąd! Pozdrawiam!

 

Ps.Od dzis przechodze z 10 mg lexapro na 5 mg bo mnie watroba juz boli od miesiaca a biore ten lek od ponad pol roku, bede powoli probowal odstawiac i przejsc na naturalną medycyne(5htp i st. john wort)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziś łyknęłam po raz pierwszy większą dawkę Lexapro 7,5 mg (mam table po 10mg ale podzieliłam ze strachu). Miałam nieciekawe wrażenia wzrokowe, obraz mi latał, w głowie się kręciło a w uszach brzęczało. W tym samym czasie zlał mnie zimny pot. Trwało to jakieś pół godzinki i przeszło, poza tym problemy żołądkowe mocniejsze niż po 5 mg. No zobaczymy, na depreche raczej jeszcze nie pomogl.

Ktoś miał takie wrażenia z was? Niestety cały dzień spędzam w pracy i się cholernie męczę :( Mam nadzieje, że to minie a efekt właściwy się w końcu pojawi.

Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bralem normalnie leki, nigdy nie zwracalem uwagi co mozna brac z lexapro a co nie.Jesli jednak chcesz sprawdzic z czym nie powinno sie brac Lexapro, znajdziesz to tutaj: http://www.drugs.com/drug-interactions/escitalopram,lexapro.html

jak klikniesz na MAJOR to masz liste niebezpiecznych lekow, MODERATE srodnio niebezpiecznych, MINOR najmniej niebezpiecznych.A tutaj pełna lista leków:

http://www.drugs.com/drug-interactions/escitalopram,lexapro-index.html

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2,5 tygodnia Wellbutrin (pierwsze dni 150 mg, potem 300mg) bez efektu (drastyczne zwiększenie lęków - właściwie stale jeśli nie wziąłem Lorafenu, stałe napięcie), teraz zmiana na Lexapro 10 mg. Schodzenie z Wellbutrinu trwało jeden dzień (po prostu w oststnim dniu 150 mg zamiast 300) i w kolejnym dniu wziąłem 5 mg Lexapro (ze strachu), wczoraj i dzisiaj po 10 mg i zaczęło się. Wczoraj troszkę, a dziś, przy 3 dniu koszmarne nudności. Nie wiedziałem, że można mieć takie nudności. Rano było trochę lękowe (znieczuliłem się Lorafenem, który zlikwidował też nudności), po południu nudności się nasiliły. Nie chcę brać Lorafenu, gdy nie mam uczucia napięcia czy lęku - brałem go już stale w czasie przyjmowania Wellbutrinu. Jutro chyba zejdę na 5 mg, przy takich nudnościach trudno funkcjonować.

Czy macie jakieś sposoby, żeby choć złagodzić nudności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady. Wypróbowałem coca colę (pomaga, ale generalnie takich rzeczy nie piję) i tabletki do ssania imbirowe (choroba lokomocyjna) - właśnie testuję.

 

[Dodane po edycji:]

 

Nudności trwały jeszcze przez połowę kolejnego dnia i ustąpiły. Teraz od kilku dni nie odczuwam żadnych objawów ubocznych :). Nadal biorę niewielkie ilości Lorafenu, bo Welbutrin dał mi nieźle w kość i mam stracha przed atakiem lęku, a Lexapro pewnie jeszcze nie działa (dopiero tydzień go biorę). Mam nadzieję, że powoli w ciągu tygodnia zrezygnuję z benzo.

 

[Dodane po edycji:]

 

W srode minie 3 tygodnie od momentu wzięcia pierwszej tabletki Lexapro i za bardzo mi nie pomaga. jeszcze kilka dni temu wydawało się, że jest lepiej. Niestety agorafobia nie ustąpiła, hipermarkety nie dla mnie. Zaczęły mi się mocno pocić ręce, "klucha" w gardle, wróciły lekkie nudności. W pracy mam teraz trochę stresowo (ścigają mnie terminy). Mam tez wrażenie, że mocniej działają na mnie zmiany pogody. Za tydzien wizyta u mojego lekarza.

Czy mieliście tego typu objawy? Czy na pozytywne efekty należy jeszcze czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×