Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe aby escitalopram się wkręcał długo ? Biorę drugi miesiąc i kupa. Jedyne co to bezsenność, która nasila lęki.

Wcześniej brałem esci kilka lat 10mg. 4 miechy temu zrobiłem próbę przejścia na paro i 2 miesiące temu wróciłem do esci.

Nie działa ? Wkręca się długo ? Skąd te cholerne problemy ze snem ? Tera muszę zapodać 25mg trittico aby pójść spać.

Wcześnie było tylko esci 10mg rano i spałem normalnie. Trittico było tylko doraźnie.

nie działa, też tak miałem a czemu tym razem tak jest, święt boże albo superdoktooro ci nie powie, pewnie teraz organizm potrzebuje jeszcze innego przekaźnika np. dopaminy lub noradrenlainy na dokładke a nie tylko ssrajowe badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u psychiatry. Powiedziala, ze dobrze zrobilem, zmieniajac esci na Fevarin. Powiedziala, ze dawka 75 to dobra dawka. Mowilem, jej tez ze jestem uzalezniony od benzo. Myslalem, ze będzie mi radzila, jak powoli je odstawiac, a ona pokiwala glowa ze zrozumieniem i powiedziala: "To dobrze, ze pan nie zwieksza dawki".

 

Oprocz Feva i benzo dostalem odrobine Trittico (ktory stopniowo odstawiam) oraz Sulpiryd do stosowania doraznego, a takze Spamilan na zwiekszenie wydzielania sliny.

 

-- 14 gru 2015, 23:51 --

 

Dzis bylem u psychiatry. Powiedziala, ze dobrze zrobilem, zmieniajac esci na Fevarin. Powiedziala, ze dawka 75 to dobra dawka. Mowilem, jej tez ze jestem uzalezniony od benzo. Myslalem, ze będzie mi radzila, jak powoli je odstawiac, a ona pokiwala glowa ze zrozumieniem i powiedziala: "To dobrze, ze pan nie zwieksza dawki".

 

Oprocz Feva i benzo dostalem odrobine Trittico (ktory stopniowo odstawiam) oraz Sulpiryd do stosowania doraznego, a takze Spamilan na zwiekszenie wydzielania sliny.

 

-- 14 gru 2015, 23:52 --

 

Dzis bylem u psychiatry. Powiedziala, ze dobrze zrobilem, zmieniajac esci na Fevarin. Powiedziala, ze dawka 75 to dobra dawka. Mowilem, jej tez ze jestem uzalezniony od benzo. Myslalem, ze będzie mi radzila, jak powoli je odstawiac, a ona pokiwala glowa ze zrozumieniem i powiedziala: "To dobrze, ze pan nie zwieksza dawki".

 

Oprocz Feva i benzo dostalem odrobine Trittico (ktory stopniowo odstawiam) oraz Sulpiryd do stosowania doraznego, a takze Spamilan na zwiekszenie wydzielania sliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja te leki zażywam, a nie lekarz, wiec to ja decyduje, co ma mi zapisać. Nie jestem psem, którego można szprycować tym, co konowałowi przyjdzie do głowy.

 

Fluwoksamina 75 mg

 

Plusy:

 

- o wiele mniejszy spadek formy seksualnej w porównaniu do innych ssri

- brak otumanienia, utraty kontaktu z emocjami, zamuly,amotywacji

- poprawa funkcji intelektualnych (agonizm sigma)

- zwiększa czas półtrwania kofeiny

- zwiększa sile działania sildenafilu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16282844

- krotki okres półtrwania

 

Minusy

 

- prawdopodobnie mniejsza skuteczność w leczeniu depresji i lęków

- niekiedy nudności, zgaga

- wchodzi w liczne interakcje

- chyba delikatna suchość w ustach

- dość wysoka cena i słaba dostępność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci na mnie już nie działa. Brałem jakieś 5 lat, a 4 miechy temu próbowałem przejść na paro, które odstawiłem po dwóch miechach bo początkowo mnie co chwile wybudzał, a później już się tak nakręciłem, że w ogóle nie spałem. Brałem do tej pory doraźnie trittico, teraz już nie potrafię bez niego zasnąć. Czy to możliwe, że escitalopram po powrocie nie zadziałał na moje lęki, ale powoduje bezsenność ?

Dobrym pomysłem jest przejść na fluwoksamine ? Dla mnie jest bardzo ważne aby zminimalizować lęki, aby lek, który biorę nie powodował bezsenności bo to u mnie tylko potęguje lęk i abym mógł w miarę sprawnie umysłowo funkcjonować na nim. Mirtazapina powodowała ogromną zamułę - wytrzymałem dwa dni bo nie dało rady się na niczym skupić i nie mogłem pracować. Sertralina - wytrzymałem dwa tygodnie - po kilku dniach powodowała ucisk w czaszce i problem ze skupieniem, czułem się taki odrealniony.

Czy fluwoksamina ma szanse mi pomóc nie powodując zamulenia po wstaniu i nie rujnując mi snu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem swoje doświadczenia i wrażenia, popierając je faktami. Nie jestem w stanie przewidzieć, jak dany lek będzie tolerowany przez druga osobę. Psychotropy w dużym stopniu dobiera się metoda chybił trafił.

 

Fluwoksamina ma profil uspokajający bez nadmiernej sedacji. Nie wywołuje u mnie senności w ciagu dnia. Na poczatku leczenia warto wspomagac sie Trittico, bo niemal wszystkie SSRI powodują na starcie przejściową bezsenność.

 

Jeżeli ktoś ma silne fobie, leki, to nie polecam fluwoksaminy, bo to nie jest silny SSRI. Jest słaba i pewnie dlatego w najmniejszym stopniu kastruje i otumania emocjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Każdy ma inny organizm. Trittico w dawce 25 mg skutecznie mnie usypia. Powyżej zatyka mi nos, a przy dawce 100 mg budzę się w nocy bo dwie dziurki zatkane na amen.

Generalnie u mnie schemat wygląda tak, że od momentu jak próbowałem podczas drugiego miesiąca zażywania paroksetyny odstawić trittico i spać bez tego leku tak jak na escitalopramie to okazało się, że się wybudzam i nie mogę spać. Kolejne dni to panika, że nie mogę zasnąć i porzuciłem paroksetynę bo nie byłem w stanie funkcjonować. Po powrocie na escitalopram robię już chyba trzecią próbę odstawienia tej minimalnej dawki trittico i kończy się zawsze tym, że nie przesypiam dwóch nocy i lęki wracają. Czy to możliwe, że escitalopram rujnuje mi sen mimo, że biorę go już drugi miesiąc od powrotu ?

Czy na paroksetynie też mija bezsenność? Czemu lekarze o takich ubokach nie mówią ? Jedyne co mi lekarz powiedział gdy przechodziłem na paroksetynę to, że można po niej przytyć. Tak się panicznie boję tej bezsenności, że nie daję szansy innym lekom prócz escitalopramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, Jak widzisz na swoim przykładzie, escitalopram nie zadziałał na Ciebie podczas kolejnej kuracji. Często tak się zdarza, że po powrocie do danego leku antydepresyjnego, który wcześniej na nas podziałał, okazuje się, że w czasie kolejnej kuracji nim, nie chce zadziałać lub działa zupełnie inaczej niż poprzednio. Ja też tak miałem, ale z wenlafaksyną. Nikt nie wie dlaczego tak się dzieje. Z tymże ja będę próbować już trzeci raz kuracji wenlafaksyną - pomimo tego, że druga kuracja nią była nieskuteczna - z tego powodu, że tylko ona jedyna jak do tej pory, zadziałała na mnie dokładnie tak jakbym tego chciał. Krąży też opinia (nie wiem na ile zgodna z prawdą, ale być może coś w tym jest bo właśnie wenlafaksyna była moim pierwszym antydepresantem w życiu), że najlepiej działa/ał na nas lek antydepresyjny, który braliśmy w życiu jako pierwszy. Są też szczęśliwcy u których odstawiony dany lek antydepresyjny, działa zawsze po powrocie do niego, nieważne ile razy by do niego wracali. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć czy kolejnym razem lek u kogoś zaskoczy czy nie. To czysta loteria. Niestety. Co do fluwoksaminy, nie wypowiem się bo nigdy jej nie brałem. Brałem wenlafaksynę, paroksetynę, moklobemid, Wellbutrin, no i teraz sertralinę (ale powoli będę wracać do wenlafaksyny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Każdy ma inny organizm. Trittico w dawce 25 mg skutecznie mnie usypia. Powyżej zatyka mi nos, a przy dawce 100 mg budzę się w nocy bo dwie dziurki zatkane na amen.

Generalnie u mnie schemat wygląda tak, że od momentu jak próbowałem podczas drugiego miesiąca zażywania paroksetyny odstawić trittico i spać bez tego leku tak jak na escitalopramie to okazało się, że się wybudzam i nie mogę spać.

 

Popieram to. Nalezy dazyc do ograniczenia Trittico, bo to dziadostwo wysusza sluzowki w nosie i jamie ustnej, a poza tym powoduje zamule i przykre objawy uboczne przy zbyt gwaltownym odstawieniu - zupelnie nieproporcjonalne do korzysci, jakie wynikaja z przyjmowania tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Każdy ma inny organizm. Trittico w dawce 25 mg skutecznie mnie usypia. Powyżej zatyka mi nos, a przy dawce 100 mg budzę się w nocy bo dwie dziurki zatkane na amen.

Generalnie u mnie schemat wygląda tak, że od momentu jak próbowałem podczas drugiego miesiąca zażywania paroksetyny odstawić trittico i spać bez tego leku tak jak na escitalopramie to okazało się, że się wybudzam i nie mogę spać.

 

Popieram to. Nalezy dazyc do ograniczenia Trittico, bo to dziadostwo wysusza sluzowki w nosie i jamie ustnej, a poza tym powoduje zamule i przykre objawy uboczne przy zbyt gwaltownym odstawieniu - zupelnie nieproporcjonalne do korzysci, jakie wynikaja z przyjmowania tego leku.

 

Jakie uboki są na trittico przy gwałtownym odstawieniu? Mnie w dawce 25 mg dobrze usupia, a rano mogę dobrze funkcjonować. Jednak ponad 4 miesiące spałem bez tego leku i była gitara. Teraz nie wiem czy to jego brak powoduje bezsenność przy próbie odstawienia czy to powrót do escitalopramu dał taki negatywny efekt? W ciągu dwóch miesięcy próbowałem 3 razy odstawić trittico i za każdym razem kończy się nieprzespanymi nocami, lękami i powrotem do trittico.

 

Ogólnie ja do pełni szczęścia potrzebowałbym tylko spokoju w nocy i w okresie zasypiania. Niestety mam posranych sąsiadów nade mną i z boku. Prowadzą nocne życie, pranie wstawiają po nocy i taka wirująca pralka potrafi mnie sparaliżować. Potrzebuję leku, który pozwoli mi na tyle wyluzować aby spokojnie zasypiać. Jedynie escitalopram nie dawał mi uboków w postaci bezsenności. Czy ta bezsenność by minęła podczas brania paro? Czemu po dwóch miesiącach ona się utrzymywała? Do

Czy to wszystko musi być takie posrane ? Mam dwójkę dzieci i nie mogę sobie pozwolić na nieprzespane noce aby wywiązywać się z obowiązków wobec pracodawcy i wyżywić dwójkę szkrabów.

Psychika posrana, sąsiedzi posrani, wszystko posrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, Nie oceniaj innych ludzi zbyt pochopnie. Powodów dla których prowadzą tzw. życie nocne może być cała masa. Może mają wykupioną taryfę nocną i dlatego piorą w nocy bo wtedy jest po prostu znacznie taniej. Wytłumaczeń tego typu sytuacji może być bez liku. Co innego gdyby w nocy odbywały się regularnie jakieś imprezy czy inne awantury, ale o takich nic nie wspomniałeś więc podejrzewam, że nie mają one miejsca. Próbowałeś zasypiać z zatyczkami do uszu? Na początku dość trudno się do nich przyzwyczaić, ale po czasie wejdzie to w nawyk. Pomyśl nad tym, bo to może być jakieś rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 22 jest cisza nocna i koniec kropa :nono:;) Zatyczki nic nie dają bo co chwilę je wyjmuje i sprawdzam czy to co mi przeszkadza już się skończyło.

To, że ktoś kończy pracę późno to nie znaczy, że musi dzień w dzień trzaskać pranie od 22 wzwyż, a ja muszę być skazany na wirującą pralkę, która mnie wyrywa ze snu. Mogą to robić jak wstaną. W ciągu dnia nie mam z tym problemu.

Mam dwójkę dzieci i żona nie wstawia tak często prania. Jak już to robi to robi to w dzień. Czasem mam wrażenie, że oni tam pralnie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, Czy Ty aby czasem trochę nie przesadzasz? Bądź trochę bardziej wyrozumiały dla Tych Ludzi. Kiedy Oni mają zrobić pranie kiedy pracują w dzień. A co jeśli rzeczywiście mają wykupione coś takiego jak taryfa nocna (jeśli to w ogóle jeszcze istnieje bo nie mam pojęcia)? Nie wiem. Może Ty masz rację. Ja staram się zrozumieć to, że cierpisz na bezsenność i na pewno jest to dla Ciebie strasznie męczące fizycznie i psychicznie, ale czy to nie jest trochę tak, że starasz się znaleźć winnych tego stanu rzeczy? A może po prostu porozmawiałbyś z sąsiadami skoro uważasz, że to przez robienie przez Nich prania po części nie możesz spać w nocy? Choć sam wcześniej napisałeś, że to escitalopram spowodował Twoją bezsenność, wcześniej bywało lepiej ze snem. Czy więc wcześniej Twoi Sąsiedzi nie robili prania w nocy? Sam odpowiedz sobie na te pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przesadzam, może nie. Nie wiem. Wiem, że z kobietą za ścianą nie da się rozmawiać. Jest to furiatka, która potrafi o 4 w nocy/rano wyklinać swoją matkę i drzeć chałapę na cały blok. Raz poprosiłem to nie dało skutku. Drugi raz wydarła mordę. Za kolejnymi razami napierniczałem w ścianę i tymczasowo był efekt. Później znów się rozbestwiła. Obecnie nie mam siły i energii by znów z ludźmi wojować. Kobieta wraca o 22 z pracy, śpi do 13 (tak, zachowuje się tak głośno, że wiem kiedy wraca i wstaje). Gdy jako tako działał escitalopram to jakoś mi to w pewnym momencie przestało przeszkadzać. Teraz gdy mam rozstrojony sen i marzę by zasnąć bez tego całego trittico to akcje typu pranie w nocy zapewniają mi rozstrojenie i dodatkowe lęki co równa się temu, że już chyba nawet nie zamierzam podejmować prób odstawienia trittico.

Escitalopram nie działa, ale prawdopodobnie rozstroił mi sen ? Czy może to jeszcze poparoksetynowa bezsenność? Czy może mój organizm nie potrafi spać bez trittico ? Dać jeszcze raz szansę dla paroksetyny ?

To takie pytania bez odpowiedzi, ale jak ktoś je zna to z chęcią wysłucham :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze to ten lek jest winny? Moze taki po prostu jestes, taka masz chorobe i tyle.

czytaj ze zrozumieniem :) napisałem powoduje / może powodować :D zresztą skąd wiem - bo wcześniej tak nie miałem :P a pozatym sam to napisałeś kilka-kilkanaście postów wyżej - poszukać i przypomnieć Ci :) czy może masz problemy z pamięcią i koncentracją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego rozwiązania. Nie ma żadnego wyjścia. Nie ma żadnych leków. Jest tylko jeden lek i nazywa się SSRI. I nigdy żadnego innego nie będzie, A jak taki kiedyś opracują i wypuszcza na rynek, to będziesz miał 65 lat, będziesz łysy, tłusty i cale twoje życie będzie czasem minionym, przegranym, straconym, skończonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego rozwiązania. Nie ma żadnego wyjścia. Nie ma żadnych leków. Jest tylko jeden lek i nazywa się SSRI. I nigdy żadnego innego nie będzie, A jak taki kiedyś opracują i wypuszcza na rynek, to będziesz miał 65 lat, będziesz łysy, tłusty i cale twoje życie będzie czasem minionym, przegranym, straconym, skończonym.

miałeś iść na terapię i przestać pić - byłeś zrobiłeś to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelek, nikt Ci tego nie powie na 100%. Jedyne co jest pewne, to to, ze mogles przeszkodzic/popsuc sobie leczenie. Leki SSRI (ktorym jest escitalopram) powoduja "zwiekszenie poziomu serotoniny", mowiac łopatologicznie, zas alkohol obniza jego poziom. Nie mowiac juz o innych szkodliwych dzialaniach alkoholu - np. niszczeniu komorek mozgowych.

Nie chce straszyc, mozliwe nic sie nie stalo, mozliwe, ze cala kuracja wziela w leb, nie wiadomo. Staraj sie tego nie robic, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, czy strasznie złe skutki dla mojego leczenia będzie miał fakt, że się wczoraj upiłem? Wiem, że to źle, ale czy teraz muszę czekać jakieś czasy, zanim lek zacznie działać od nowa, czy coś?

aaatam nic się pewnie nie stało jak raz sb chlapnales nie jest to zabronione ale raczej nie jest wskazane ;)

 

krótko mówiąc albo leczenie albo picie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×