Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

kastracja to podwyższony poziom prolaktyny.

 

Jest to prawdą w odniesieniu do neuroleptyków (sulpiryd, amisulpryd, flupentiksol, risperidon, chlorpromazyna itp.), które silnie blokują receptory dopaminowe na szlaku tuberoinfundibularnym i nie posiadają innych receptorowych mechanizmów kompensacyjnych, które by wzrostowi PRL zapobiegały. W przypadku SSRI , wpływ tych leków na PRL jest marginalny. "Kastrację" powoduje nadmierna desensytyzacja autoreceptorów 5-HT1a+ inne, niepoznane dotąd czynniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a z ciekawości że się tak głupio zapytam chociaż pewnie jest to oczywiste "desensytyzacja autoreceptorów 5-HT1a+" to co ona powoduje uwolnienie większej ilości serotoniny do przestrzeni miedzsynaptycznej :) ? no a 5HT2a?

 

...jest w ogóle gdzieś podział tych receptorów 5ht napisany w logiczny i przystępny sposób ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z ta tianeptyna. moja psychiatra mówi, ze zapisuje ja starym babskom natrętnym, którym nawet witamina C by pomogła.

Twój psychiatra przepisuje Ci leki na zniszczoną wątrobę przez leki... :P

 

a jak przepisuje to starym babom to k*rwa droga to zabawa ;) mógłby np. belergot im dawać :mrgreen: albo magnez czy jakieś ziółka :)

 

a ta senność i brak koncentracji to skutek uwalenia serotoniną czy o co chodzi ?

 

Lu_80 jeszcze zostają Ci elektrowstrzsy no i lobotomia :shock::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mówi, że esci działa na kliniczną depresję to mnie śmiech bierz, ten lek wogóle nie wyciąga z głębokiej deprechy bo jest szitem nic nie wartym.

 

-- 10 gru 2015, 08:31 --

 

A propos deprechy to mechanizmy serotoninowe nie są jedynymi: jest beta adrenergiczna down regulacja, GABA-B up regulacja ( hipokamp, kora przedczołowa), zmiany w receptorach D2 i D3, zmiany w wydzielaniu się kortyzolu- tzw HPA axis, co jeszcze? ano jeszcze sporo np. nadmiar acetylocholiny w stosunku do noradrenaliny i dopaminy ( scopolamina działa antydepresyjnie), spore znaczenie może mieć też histamina, melatonina. Serotonina też ale ja po swoich doświadczenaich uważam ją za przereklamowaną w samej depresji , w lękach tak ma duże znaczenie, plus natręctwa ale depresja no wybaczcie... śmiech mnie bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od rodzinnego i okazało się, ze mam zapalenie oskrzeli. Zapisal mi Macromax (ten 3 tabl). I właśnie czytam, ze w połączeniu z escitalopramem może on powodować zaburzenia rytmu serca, nawet prowadzące do zgonu.

 

Możliwe wydłużenie odcinka QT i wystąpienie groźnych zaburzeń rytmu serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aminy odpowiedzialne za nastrój to przede wszystkim:serotonina,dopamina,endorfiny czy noradrenalina.Skąd kto może wiedzieć jakich amin ma niedobór a jakich w nadmiarze.Depresja z pobudzeniem zapewne bedzie korelowała z zaburzeniem wydzielania serotoniny,ale byc moze tez endorfin czy dopaminy?A jesli tak to leczenie SSRI w takim przypadku moze przyniesc tylko czesciową poprawe.U mnie np. leki oddziałujące na noradrenalinę pogłębiają depresje,za to serotoninergiki i dopaminergiki są dla mnie błogosławieństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esci i paro to chyba bardziej na lęki a serta i fluo na depresję

pisze to już i wałkuje po raz n-ty tutaj, wszystkie ssri są tylko na słabsze typu depresji. Taka mianseryna może szybciej wyciągnac z mocnej deprechy niż ssri razem wzięte. Fluoksetyna tez nie ma wysokich notowań w depresji, sertralina to samo. Z serotoninowych klomipramina ma duże działanie antydepresyjne ale to tLPD i mase uboków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esci i paro to chyba bardziej na lęki a serta i fluo na depresję

pisze to już i wałkuje po raz n-ty tutaj, wszystkie ssri są tylko na słabsze typu depresji. Taka mianseryna może szybciej wyciągnac z mocnej deprechy niż ssri razem wzięte. Fluoksetyna tez nie ma wysokich notowań w depresji, sertralina to samo. Z serotoninowych klomipramina ma duże działanie antydepresyjne ale to tLPD i mase uboków.

nie będę się sprzeczać bo się mało znam ;) no i są tu madrzejsze głowy niż ja :P

ale esci i paro ma działanie bardziej uspokajeejszy

a serta i flo aktywejszyn

 

tylko no zacznijmy od tego co to KU*** jest właściwie ta depresja :) bo widzę że dla każdego co innego to oznacza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC mnie nie obchodzą wasze ciotowskie lamenty nad tym, który SSRI jest lepszy. Boje sie, ze mi sie serce zatrzyma, skoro na ulotce jest napisane, ze escitalopram powoduje niebezpieczne zmiany rytmu serca w polaczeniu z antybiotykiem. Niech nikt, kto zaczyna zabawę z tym lekiem nie myśli, ze bedzie mogl bezkarnie lykac sobie wszystkie inne leki - kiedy zachoruje - bo to nieprawda, a lekarze o interakcjach NIC nie wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×