Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Oj dzieci, dzieci. Co wy tu wypisujecie... SSRI aktywizują.... chyba do tego, żeby siedzieć przed komputerem i pisać głupoty na forum.

 

Mnie minęła żarłoczność po escitalopramie po miesiącu. To zresztą nie jest tak nasilony objaw jak przy mirta/miansa. Ten apetyt można opanować spokojnie siłą woli - polecam jeść częściej, ale mniejsze porcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino

 

aktywizujaca i przeciwdepresyjna w porównaniu do benzo i neuroleptykow jedne bardziej drugie słabiej Tato ;):P a co wg. Ciebie jest aktywizujace leki działające na noradrenaline i dopamine albo amfa ???

a ssri powodują bezpodstawne zadowolenie z siebie i z życia ...

 

+ u mnie jest minimalna poprawa pewności siebie ale to poprzez zmniejszone myślenie to i to że się nie przejmuję wszystkim więc mogę np. iść i załatwić swoje własne sprawy ...

co jest sensu stricte działaniem aktywizujacym ...

 

a ty jak przezyleś weekend ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma doświadczenie w łączeniu esci i trittico?

 

-- 13 wrz 2015, 21:46 --

 

Zastanawiam się czy dawka 20 mg esci i 300 mg trittico mogłaby grozić zespołem serotoninowym. To jest tylko takie hipotetyczne myślenie, bo na razie jestem na esci 10 mg, możliwe, że samo esci mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh....a zapytal ktoś jaka dawke leku bierze Angua...?

Czy jest jakakolwiek poprawa....?itd.

 

Moze jest to osoba,ktora bierze pierwszy raz te leki,a tu na wstepie dostaje odpowiedz,ze juz sie nie poprawi....zeby sama sobie dolozyla jakieś leki bo esci to za Malo....

 

Wiem,ze Ci którzy biora juz jakiś czas leki,nie czekali by aż tak dlugo....

Ale są tez ludzie,którzy dopiero zaczynaja drogę z lekami i dają im wiecej czasu,większe dawki....

jeśli wtedy sie nic nie rozkręci,to faktycznie,trzeba szukać czegoś innego,ale czesto jest tak,ze jedna lek sie rozkręca w dawce terapeutycznej po dluzszym czasie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh....a zapytal ktoś jaka dawke leku bierze Angua...?

Czy jest jakakolwiek poprawa....?itd.

 

 

Dostala odpowiedz kompetentna. Sama niech podaje istotne informacje. Nie będę jej niańczył.

 

Jeśli escitalopram po 2 miesiącach brania standardowej dawki powoduje nerwowość,a nie uspokojenie, to z czasem to nie minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna

powinna ,dobre sobie .

Może minąć , ale nie musi . U mnie wyższe dawki powodują nerwowość , za niskie znowu powrót depresji . Trzeba wycelować .

Dlatego uważam ,że z tym lekiem nerwowość skorelowana jest z niedpowiednią ( niewycelowaną )dawką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna

powinna ,dobre sobie .

Może minąć , ale nie musi . U mnie wyższe dawki powodują nerwowość , za niskie znowu powrót depresji . Trzeba wycelować .

Dlatego uważam ,że z tym lekiem nerwowość skorelowana jest z niedpowiednią ( niewycelowaną )dawką .

a co może nie powinna minąć nerwowość i zadziałać przeciwlekowo ;)

powinna - oznacza dokładnie to że może ale nie musi :P

dlatego nie napisałem kiedy "na pewno" zniknie :)

 

-- 14 wrz 2015, 18:09 --

 

to ile się wkręca lek 2-4tyg 1 miesiąc ...

 

a im wyższe dawki tym działanie bardziej przeciw->

 

-depresyjne czy -lękowe...

 

-- 14 wrz 2015, 18:10 --

 

i czy dotyczy to też sertraliny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydepy moga na poczatku kuracji wywolywac nerwowosc. Z czasem pojawia sie efekt antydepresyjny i przeciwlękowy. Od wysokosci dawki zalezy, na ile gwaltownie/wyraziscie bedzie przebiegal ten proces. Przy wyzszych dawkach poczatkowa nerwowosc bedzie wieksza, a nastepnie efekt przeciwdepresyjny i przeciwlekowy glebszy. Tyle teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, od 2 do 6 tyg. najczęściej.

Im wyższe dawki, tym mocniejsze działanie antydepresyjne i lękowe zazwyczaj, ale przy wysokich dawkach ssri/sri może pojawić nadmierne spłaszczenie emocjonalne czy nawet apatia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co do teorii najpierw "powinno" pojawić się działanie przeciwlękowe czy przeciwdepresyjne...

 

a wyższe dawki są bardziej na depresje czy lęki ? :)

 

bo rozumiem że jak się startuje z wyższej dawki początkowej tym wyższa nerwowość która po 2-6 tyg "powinna" minąć jak się lek zaklimatyzuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×