Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 

achino fluwoksamina najlepsza ??? :)

 

Fluwo to lek dla koneserów, bardzo ciężko wchodzi. Najlepiej brać ja na noc - przez kilka godzin wywołuje mdłości, zgagę, senność, stany odrealnienia (a nawet rożne schizy religijne - agonizm sigma). Po przebudzeniu jest już dobrze. Jest droga, prawie 38 PLN, żadnych zamienników. Jest słabym SSRI, nie podkręca tak dobrze nastroju, ani nie tłumi lęków jak esci. Ale na libido moja mieszanka fluwo + trazodon dziala bardzo dobrze. Juz jestem sprawny - i to po kilku dniach, odkąd jestem znów na fluwo. Emocje znów odczuwam. Niestety sa to praktycznie same czarne mysli i rozgoryczenie.

 

No i znów mamy weekend. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino no właśnie ja dużo czytałem jak działa receptor sigma i aż mi slinka cieknie ;) ale ja nie jestem jeszcze "koneserem" i się trochę boję :P

 

po esci jestem zamulony trochę i mniej sprawny ruchowo tzn kordynacja ruchowa mi spadła i dokładność wykonywania ruchów precyzyjnych libido nieznacznie osłabione ale jest :mrgreen: jestem śpiący i leniwy i chcę mi się jeść

 

to może darujesz sobie dzisiaj wycieczki na miasto co ?

a przynajmniej spróbuj :D

 

wydaje mi się że esci jest dobre jak ktoś ma lęki bez depresji bo ma tylko niewielką komponente aktywizujacą ;)

 

achino a jak byś określił fluoksetyne :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bralem fluoksetyne i czulem sie normalnie, tzn. jak po kazdym SSRI - jakbym znajdowal sie za szyba, W tamtym okresie odszedlem od faceta, z ktorym bylem trzy lata. Nie rozpaczalem w ogole, dzieki fluooksetynie bylo mi wszystko jedno, mialem doskonaly nastroj. Ale to bylo bardzo dawno, wieki temu.

 

Ostatnia moja przygoda z fluoksetyna miala miejsce kilka miesiecy temu. Po wzieciu jednej tabletki dostalem kompletnej schizy. Ogarnal mnie paniczny strach, myslalem, ze zwariuje. Usilowalem zasnac, lezalem w lozku, pocilem sie jak jakies zwierze, myslalem, ze serce wyskoczy mi z piersi.

 

To pokazuje jedynie, ze na przestrzeni tych lat rozwinela sie u mnie silna nerwica lekowa, ktorej kiedys nie mialem. Kiedys mialem jedynie depresje i fobie spoleczna. Ale lek ma tendencje do rozprzestrzeniania sie na wszystkie sfery zycia. I tak dzisiaj nawet nie moge wstac z lozka bez lykniecia jakiegos benzo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może darujesz sobie dzisiaj wycieczki na miasto co ?

a przynajmniej spróbuj :D

 

NIE DAM RADY. TO SILNIEJSZE ODE MNIE.

 

przez caly tydzien siedzialem w domu w calkowitej samotnosci, w ciemnosci, z zaslonietymi oknami, w depresji. Jak moge nie wyjsc noca?

 

czuje teraz moje emocje. po odstawieniu esci - czuje je. WSZYSTKO mi sie przypomina. Czuje straszny bol emocjonalny. Smutek, tesknote. To jest bardzo trudne. Nie wiem, moze lepiej rzeczywiscie nie czuc niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem spróbuj ... wiesz jak to się skończyło ostatnio chcesz powtórki ? :? albo idź na odwyk czy co :-|znajdź psychologa/terapeute przez skype :)

 

lek czy lęk ma tendencje do rozprzestrzeniania się na wszystkie sfery życia ? czyli "inne" działanie leku przy stosowaniu drugi raz wiąże się z rozwojem/zachamowaniem/zmianą choroby a nie z efektami trwałymi jakie lek wywołał w mózgu za pierwszym razem ???

 

a i jak to jest z "trwałym" wyleczeniem choroby przez ssri....da się ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ją tam nie mam zamiaru brać tych lęków całe życie ...

 

najwyżej do końca roku... potem albo w międzyczasie psycholog lub terapia...

 

a Ty achino bardzo Cię proszę uważaj na siebie :) żeby to nie było wcześniej niż później bo Twoje zachowanie to balansowanie na granicy życia i śmierci i Ty wiesz o tym...

nie to że Ci prawię kazania albo Ciebie moralizuje czy pouczam...

 

-- 11 wrz 2015, 17:58 --

 

___

 

-*- wydaje mi się że leki ssri są tylko podporą i same nie rozwiązują naszych problemów ale dają nadzieję i siłę na to żeby pokonywać bariery które wcześniej wydawały się nie do pokonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j

a Ty achino bardzo Cię proszę uważaj na siebie :) żeby to nie było wcześniej niż później bo Twoje zachowanie to balansowanie na granicy życia i śmierci i Ty wiesz o tym...

nie to że Ci prawię kazania albo Ciebie moralizuje czy pouczam...

 

 

Dzieki :)

 

Takich małych badan potwierdzajacych skutecznosc roznych psychotropow w odwracaniu impotencji jest mnostwo. Pisalem o nich na blogu - miedzy innymi zaleca sie trazodon, buspiron, bupropion, loratadyne, cyproheptadyne, amantadyne... Nikt tego nie potwierdził w rzetelnych (dużych) badaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w cukierni i myślałem że wyniosę wszystkie ciastka i cukierki ;)

Mega mam apetyta na różne słodkości :mrgreen: nawet na cukier :D Lęki jak zwykle minęły nie mam lęków ale jestem leniwy i spowolnione myślenie i zaburzenia koncentracji są i czuję się ospały :?

 

 

leki na mnie działają b. szybko jeszcze kilka dni i zmienię to na fluo bo esci jest spoko ale na małą depresję bez zahamowania ruchowego i głównie gdy są lęki :-|

 

-- 12 wrz 2015, 12:06 --

 

taki chill- out na nie ogarze :P

 

-- 12 wrz 2015, 18:07 --

 

myślę że warto sobie notować codziennie to jak się czujemy bo leki mogą dawać minimalną zmianę niezauwazalną z dnia na dzień ale z miesiąca na miesiąc już tak :D

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ssri są aktywizujace i ze swej natury działają przeciwlękowo ... ale serta i fluo są bardziej pobudzające a paro i esci anksjolityczne...

 

...a może warto brać esci na noc jak działa na mnie przez kilka godzin sensie ...? :D

 

-- 13 wrz 2015, 14:52 --

 

___do tego mam wy#jeanne na wszystko i to co sobie ludzie o Mnie pomyślą też :blabla::mrgreen:

 

-- 13 wrz 2015, 15:01 --

 

libido - jak gdyby chęci wzrosły ;) a sprawność spadła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×