Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

no_sense , uważam że nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze 10 tabletek +alkohol ! przecież Ty będziesz chorować mając skutki uboczne takiego zażywania leków....

 

zrobilam to bo nie chce mi sie juz zyc. wiem ze po cal;ym opakowaniu relanium z alkoholem juz sie nie obudze

 

 

no_sense jestem w szoku po tym co przeczytałam :/

niewiem ile masz lat i jak wyglada twoje zycie co tak bardzo cie do niego zniechceca ale z takim podejsciem to branie lekow nie bedzie miało sensu

ja mam 7 letnia córke z porazeniem Marysia nie chodzi nie mówi nawet nie siedzi a ja walcze z jej choroba ze swoja mam chwile zwatpienia przez 7 lat bylo ich kilka zeby skonczyc cierpienie bo siły brakowało i wiary ze bedzie lepiej a jednak udawało mi sie wychodzic z tych dołow , mysle ze nerwica i tak dopadła mnie późno i troche sie dziwie teraz ze tyle czasu dawałam rade sama bez pomocy lekarza

ja szukam pozytywów we wszystkim powtarzam sobie ze mam dla kogo zyc ze po cos jestem na tym swiecie ze cos musze jeszcze zrobic ,znajdz moze jakis cel w swoim zyciu i próbój do niego dązyc za wszelka cene i mysl pozytywnie dziewczyno bo smierc to nie jest wyjscie z trudnych sytuacji pomysl ile rozpaczy i cierpienia zostawisz po sobie jak cie nie bedzie ile osób skrzywdzisz , nie badz egoistka !!!!

kurde musiałam to napisac bo az sie zagotowałam jakas wiekowa nie jestem mam 31 lat chore dziecko mase długów które zaciaglam po to zeby leczyc dziecko i wielka wiare w to ze kiedys bedzie lepiej !!! musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ineska! jesteś niesamowita i masz wieeelką siłę !! niski pokłon dla Ciebie, przeczytałam Twój post i stwierdzam że problemy moje przynajmniej które urastają do rangi tragedii są niczym w porównaniu z Tobą. zazdroszczę Ci siły, oj chciałabym taką miec ale i życzę szybkiego wyzdrowienia i równie wielkiej siły i wytrwałości na przyszłość.....czego z całego serca Ci życzę.....

pozdrowienia dla wszystkich i udanego z dobrym samopoczuciem weekendu:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no_sens ja tez jestem w szoku po tym co napisalas i tak szczerz to ja mysle ze ty nie tylko potrzebujesz lexapro ale tez dobrego psychologa zeby cie wyciägnäl z tych mysli ze nie masz po co zyc przeciez wszyscy mamy jakis cel w zyciu wez sie w garsc bierz leki i nie pij przy tym bo sie wykonczysz my wszyscy mamy z nerwica problemy i nie jest nam latwo popatrz na Ineske co ona musi przechodzic ale pomimo tego walczy bo warto a ty dasz sie takiej gupiej nerwicy zniszczyc...........Ineska naprawde podziwiam cie ja mam syna ma 8 lat i wychowuje go sama i jest mi ciezko do tego ta nerwica a ty dzwigasz taki cierzar naprawde wielki podziw dla ciebie pozdrawiam i trzymam kciuki zebys wyszla z tego a wogule to jak sie czujesz po lekach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dziewczyny dajcie spokój z tym podziwem ;) i moje problemy napewno nie sa wieksze niz wasze , kazdy problem jest wielki pewnie gdybym miala zdrowe dziecko to moim był by zlamany paznokiec

 

a wogole to mam dwoje dzieci jest jeszcze młodsza córa zdrowa ma dwa latka i to ona daje mi teraz najwiecej nadziei i sily do walki o to wszystko co jest problemem

 

no_sense jestes młoda osoba nie wiele osób w twoim wieku ma dziecko wiec nie "ono" musi byc twoja motywacja , poszukaj innego punku zaczepiania i postaw sobie pytanie po co warto zyc a nie ze zycie nie ma sensu (bez sensu to pchac sie do kredensu jak wszystko lezy na stole ;P)

weż sie dziewczyno w garsc i tak jak Pati radzi znajdz dobrego psychologa bo sama tabletka cie nie uzdrowi a tym bardziej tabletka połaczona z alkoholem , ja tez mogłabym siegnac po alkohol zapic problemy i myslec sobie po cholere ja mam zyc , ale niezrobiłam tego i chce walczyc

juz wczesniej napisałam tylko najwiekszy egoista chce odebrac sobie zycie !! udowodnij nam ze nie jestem egoistka

piszesz ze dziecko to wszystko , ty swoim postepowaniem odbierasz sobie szanse zeby byc mamą i miec to "wszystko" czym jest dziecko

jestes dopiero na poczatku zycia nie odbieraj sobie szansy na wiele rzeczy które mozesz jeszcze przezyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego w tobie jest nie tak ze uwazasz ze nikt nie bedzie cie chciał za żone hmm ?

dlaczego tak zle sie oceniasz , bez przesady , czy jest w wsród nas dziewczyny miss polonia ;)

jak to sie mówi "kazda potwora znajdzie swojego amatora " tylko błagam cie nie bierz słowa "potwora" dosłownie bo nie chce cie pogrązac

troche wiary w siebie w to ze moze byc lepiej , ze mozesz byc szczesliwa ze sa ludzie którym na tobie zalezy bedac egoistka ciezko ci bedzie to wszystko dostrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o wyglad. chyba.

trafialam na samych najgorszych, ktorzy i tak po jakims czasie nie chcieli ze mna byc. to dluzsza historia i nie bede tutaj opowiadac. po prostu juz gorzej chyba trafic nie mozna, na sadyste itp

w kazdym razie niska samoocena albo poczucie wlasnej bezwartosciowosci to podobno cecha charakterystyczna depresji. nie macie tego?

wydarzylo sie cos przez co odechcialo mi sie zyc

nie naskakujcie tak na mnie

zapytalam tylko czy ktos bierze taka duza dawke

dzis czuje sie jak nacpana, zaczynam sie smiac z byle czego. ale dalej czuje smutek

zdaje ta relacje, poniewaz pewnie znajdzie sie ktos, kogo tez bedzie interesowala dawka 20 mg 8)

 

---- EDIT ----

 

nie chodzi o wyglad. chyba.

trafialam na samych najgorszych, ktorzy i tak po jakims czasie nie chcieli ze mna byc. to dluzsza historia i nie bede tutaj opowiadac. po prostu juz gorzej chyba trafic nie mozna, na sadyste itp

w kazdym razie niska samoocena albo poczucie wlasnej bezwartosciowosci to podobno cecha charakterystyczna depresji. nie macie tego?

wydarzylo sie cos przez co odechcialo mi sie zyc

nie naskakujcie tak na mnie

zapytalam tylko czy ktos bierze taka duza dawke

dzis czuje sie jak nacpana, zaczynam sie smiac z byle czego. ale dalej czuje smutek

zdaje ta relacje, poniewaz pewnie znajdzie sie ktos, kogo tez bedzie interesowala dawka 20 mg 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim celem tez nie było naskakiwanie na ciebie tylko moze bardziej liczyłam ze ogarniesz sie jak przeczytasz ze warto zyc i ze zle postepujesz nawet juz myslac o samobójstwie

pozatym takie deklaracje w necie ze chcesz skonczyc z soba niosa za soba to ze ktos bedzie cie próbowal odwiesc od takiej decyzji wiec niedenerwuj sie ze ktos naskoczył na ciebie krytykujac twoje postepowanie

 

a to ze trafiałas na drania a nie faceta no cóz zdarza sie moj maz tez nie jest moim pierwszym facetem tez było kilku drani az pojawił sie "on" i w pól roku zdecydowalismy sie na slub ;) takze nie trzeba B,óg wie jak długo znac faceta zeby z nim byc

to tyle skoro nie chcesz naszych rad to ok

ale pisz jak sie czujesz po leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Napisze krotko. Przez ostatnie 4 miesiące brałem EFFECTIN 150 i było niezle moze chumor był dobry ale brakowało takiego napędu więc pani doktor przepisala mi WELLBUTRIN . Brałem przez jakies 3 tygodnie 150 mg potem zwiekszyłem na 300 i poprostu moje zycie się zalamalo... wczoraj bylem u pani doktor i przepisala mi LEXAPRO jak myslicie pomoże mi?

I jeszcze coś ... czy po tym da się troszeczkę schudnąć?

Jedynym lekiem który bardzo mi kiedyś pomógł to był SEROXAT poprsotu po nim czułem się dosłownie BOGIEM wiedziałem ze wszysy sa odemnie uzależnieni itd. i było mi z tym bardzo dobrze ale niestety musiałem odlożyć bo moja dziewczyna nie wytrzymywała ze mna- i zaczęło sie... KATASTROFA... DOŁY ITD. chyba kazdy wie jak to wygląda. Potem po jakims pół roku brałem jescze ZOLOFT i chba jak pamietam BIOXETIN ale nie pomagalo a nawet po ZOLOFCIE było tragicznie... Więc postanowiłem spróbować jeszcze raz SEROXATU ale to juz nie było to nawet było FATALNIE..

Potem pani doktor przepisała mi EFFECTIN o którym wczesniej wspomniałem i WELLBUTRIN...

Wczoraj powiedziałem Pani doktor ze chciałbym powrócic do takiego stanu jak kiedyś po SEROXACIE (BYŁO CUDOWNIE) ale pani odpowiedziala ze to był taki stan jakiejś manii lub hipomanii CZY KTOS TAK Z WAS MIAŁ PO JKIMŚ LEKU ZE CZUŁ SIĘ BOGIEM,ZE CZUŁ IZ WSZYSCY SA OD NIEGO UZALEZNIENI?

Po LEXAPRO pani powiedziała mi ze bedzie lepiej,ale ja chcialbym aby było tak jak po SEROXACIE czy to normalne...? ... ciekawe...?

Powiedzcie coś o tym leku..

Pozdrawiam was wszystkich.

P.S. zacząłem od dzisiaj tj. 18.12.2008r. jedną tabletkę dziennie rano po 5 mg. ciekawe jak to bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was wszyscy troche zamilkli to chyba dobrze sie czujecie :lol: u mnie tez nie najgorzej czuje ze lexapro zaczyna dzialac.Jutro wyjerzdzam na swieta na dwa tygodnie wiec nie bede sie odzywac pozdrawiam was :ineska fobia mloda12 i no_sens i zycze wesolych swiät i szczesliwego nowego roku aby ten rok okazal sie dla nas lepszy i bez lenköw :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam.Jestem tu nowa,ale na lexapro juz 2 lata ponad.Moge powiedziec,ze dzieki temu lekowi zyje.Malam objawy lekowe z agorafobia zawrotami głowy(wszystko zaczęło się dawno myślę,ale ratowałam się doraźnie Tranxene) potem diagnoza:guz mózu i operacja- z sukcesem i z powrotem do pełni zdrowia fizycznego.Ale,że byłam skazana we wszystkim na siebie z dwójka dorastających dzieci to tak strasznie się bałam,że nie podołam pracy że pewnego dnia dosłownie nogi odmówiły mi posuszeństwa.Do tego napady lęku w miejscach publicznych,w nocy.Próbowałam z Sertralina,Parokseryną,Afobamem,dopiero lexapro postawiło mnie na nogi.Niestety przeżyłam ostatnio coś,co zachwało moją równowagę i musiałam zwiększyć dawkę do 20mg.Na początku brałam Tranxene dla zlikwidowania nasilonego lęku,zanim zacznie działać lexapro.Po zwiekszeniu dawki,tez odczuwam niepokój więc wziełam Tranxene.Ale wierzę ,że to pokonam bo już zaczęło być jak na początku:mrowienia twarzy,dłoni,lęk przed wyjściem z domu...sorry,że tak dużo napisałam,ale siedzę sama w domu taka roztrzęsiona z lekka i szukałam Was...pozdrowienia dla wszystkich.Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Lexapro od dwóch miesięcy, na początku brałam jeszcze dodatkowo Xanax Sr, ale Pani Doktor powiedziała że teraz Lexapro samo mi wystarczy. Ogólnie jest mi lepiej, chociaż wiadomo mam gorsze dni... ale z mojej strony mogę polecić ten lek bo mi pomaga (jak na razie). Wie ktoś może czy można uzależnić się od niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie. chciałem sie zapytać czy ten lek wam pomagał i czy dawka którą mi przepisano nie jest za mała??moj problem to depresja na którą cierpie od jakichś 2 lat... w ostatnim czasie wszystko sie jeszcze nasiliło doszły lęki aspołecznośc i ostra nerwica.trzeba wspomnieć ze miałem problemy z narkotykami paliłem marihuane przez okres około 4 lat prawie codziennie oraz brałem alprazolam(afobam,xanax)w kosmicznych dawkach w ostatnim juz czasie nawet do 10 mg jednorazowo przed snem strasznie niszczyło m to zycie... oprocz tego brałem amfetamine kilka razy i przez okres około 2 lat...obecnie jestem na psychoterafi od uzależnień... nie biore tych rzeczy od jakichs 3 miesiecy w tym czasie wszystko sie pogłebiło jak wiadomo lęki silna depresja jakies tiki nerwowe w nogach lęki no kompletny bezsens. poszedłem do pani psyciatry bo juz nie wytrzymywałem dotego kompletna bezsennośc... lekarz zapisał mi ketrel 100 mg na noc i lexapro 5mg rano biore to jakies 6 dni nie mam chyba zadnyc efektów ubocznych wreszcie spie..moje pytanie dotyczy dawki lexapro czy nie jest za małaprzy wadze 100kg?? oraz czy ktoś miał do czynienia z takim zestawieniem leków i co o nim sadzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po przerwie i zycze szczesliwego nowego roku i zeby nam wszystkim to lexapro wreszcie pomoglo i zebysmy mogli popisac o czyms milszym a nie o lekach i chorobach :smile: Ale narazie to w moim przypadku to nie mozliwe.Cacek ja biore lexapro 3-ci miesiac i jest mi juz lepiej nie mam takich silnych napadöw lenku jak przed braniem lexapro chociaz ciagle zdazaja mi sie jeszcze dni takie ze mam dosyc wszystkiego a najgorsze jest w tym wszystkim to ze jak mam gorsze dni to wmawiam sobie tysiace innych choröb i znowu zalamka ale bym polecila lexapro ze warto brac bo coraz czesciej czuje sie lepiej.Najgorsze sa dni dla mnie jak mam jakiegos stresa albo musze cos zalatwic teraz na swieta pojechalam do domu do mojej mamy i ten caly stres swiateczny i ten wyjazd tak na mnie podzialal ze znowu dostalam ataki paniki i to cholerstwo zepsulo mi cala atmosfere swiat no ale tak to juz jest teraz wrucilam i mam nadzieje ze znowu sie uspokoje i wierze w ten lek i bardzo bym chciala nastepne swieta spedzic juz normalnie ale czy mi sie to uda to sie okaze mocno w to wierze a dzisiaj ma chyba depreche bo nic mnie nie cieszy :cry: pozdrawiam was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze! zobaczysz,ze z czasem lepszych dni bedzie wiecej i lęki się zmniejszą.A wyjazd i swieta to mnie tez pochrzanily samopoczucie i mialam napad lęku po 2 letnim spokoju.Ale gdy porównam czas z przed leczenia a teraz...to niebo i ziemia! tak po pół roku to naprawdę poczujesz efekty.Notuj sobie w kalendzarzu epizody lęku i zobaczysz jak super będą znikać :D pozdrwiam bardzo serdecznie.Malgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz jak ktos pisze ze tez tak ma albo mial jak ja teraz to to jest jakas nadzieja dla mnie ze kiedys moze znowu bedzie dobrze pozdrawiam

 

[*EDIT*]

 

witam co u was jak sie czujecie Fobia mloda 12 Ineska no-sens nic nie piszecie mam nadzieje ze jest wszystko o.k pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,Lexapro to dla mnie najlepszy lek jaki brałem.Bardzo szybko zadziałał.Wczesniej brałem Zoloft jakieś 6 tygodni,po którym dostawałem drgawek.Raz takich drgawek dostałem że wyladowałem na pogotowiu.Po tym odstawiłem Zoloft.Teraz biore Lexapro 3 tydzień i jest super,na mnie działa w 100%:))))W końcu żyje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×