Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Gradrec

Nie da sie tego zaplanować....Ja planowakam wczoraj wieczorem czuc sie dobrze....i co?Wyszlo jak zwykle....

 

Nova

Bardzo sie ciesze,ze jyz lepiej sie czujesz...To jest straszna męczarnia....ale będzie dobrze,trzeba tylko poczekac.

Czytalam kiedys podobna sytuacje do Twojej Ktoś bral lek i bylo ok.dwa miesiące,bez skutków ubocznych i czul sie tak dobrze,ze sam odstawil leki,a po krótkim czasie wszystko wrócili....No i ta osoba spowrotem wrocila do tego samego leku,ale miala prze okropne skutki uboczne....To wszystko zależy od naszego organizmu jak w danej chwili zareaguje na lek,my zbytnio nie mamy na to wplywu.

 

-- 21 sty 2014, 23:31 --

 

Uciekam pomalu spac,bo dzisiaj jestem wykonczona,a poza tym rano trzeba wczesnie wstać....

Trzymajcie sie cieplutko

Spokojnej nocy.Pa. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A ja muszę jeszcze popracować:(

 

Nova,

No faktycznie wspominam często wenlę, bo ona mnie postawiła do pionu w 5 dni:) biorąc pod uwagę, że wcześniej przez 5 miesięcy wegetowałam, bo zawroty głowy niemiłosierne nie dawały mi normalnie funkcjonować, to chwale ją :D oj, chwalę... Miałam wrażenie, że lęki mi zabrała gdzieś daleko i dodała jeszcze mnóstwa energii...w ciągu kilku dni z osoby, która bała się iśc do łazienki, bo takie miałam zaburzenia równowagi stałam się pewna siebie i beztroska 0 a po tygodniu pojechałam nad morze:)

teraz byłam przekonana, że dostanę tez wenlę, skoro wtedy mi tak cudnie zadziałała, ale dr stwierdził (w sumie miał rację), ze wtedy byłam w zdecydowanie gorszym stanie, bo wyjść z domu się bałam, dlatego dostałam lek o szerszym spektrum, a teraz oprócz ataków paniki n ormalnie funkcjonowałam, nie bałam się chodzić na zakupy, biegać tam gdzie sa tłumy (galerie, czy kościół), na spotkania, uroczystości, nie narzekałam na brak energii, stąd słabszy lek - czyli esci - który miał mi tylko zlikwidował ataki paniki..

I owszem zlikwidował, ale wcześniej popadłam na nim w jakąś depresję... na efectinie tego nie maiłam, więc milej go wspominam:) siła rzeczy:)

 

Ale teraz też jest dobrze, ba! bardzo dobrze:):):) :D dokucza mi popołudniowa senność, ale tragedii nie ma, najważniejsze, że nie mam ataków paniki, lęku, i wewnętrznego niepokoju, o sieczce w głowie nie wspomnę, umysł mam jasny, może jestem zbyt mocno uspokojona, ale do flegmatycznej Katarzynki chyba mi jeszcze daleko... taka wyważona jestem, nie przejmuję się od razu problemami:)

ok, to wracam do pracki, dobranoc tym co mogą iść już spać - zazdroszczę:) ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

Jak samopoczucia?

 

Kasia,mialas dluga przerwe miedzy jednym lekiem,a drugim....ale to jest bardzo indywidualna sprawa....na ktora wplywa wiele czynników typy,higiena życia...praca/brak pracy,stresy...itd.

Ja po odstawieniu seroxatu(bralam go rok),bardzo szybko wszystko wrócili...moze nie bylo to aż takie drastyczne,ale samopoczucie nie bylo najlepsze,ale nie wrocilam do lekow.Nauczylam sie radzić z tym sama i tak trwalam2lata.bylo raz lepiej,raz gorzej,ale zawsze do przodu,nawet niczym sie nie wspomagalam...lapaly mnie ataki paniki-kuedys zlapal mnie jak jechalam samochodem i stalam w korku...oj,to bylo okropne.Chcialam uciekac....ale uspokoilam sie sama,fakt potem czulam sie rak jakby mnie walcem ktoś przejechal....

 

Nova

Jak samopoczucie co nocy?Wzielas cala tabletkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja starsznie dużo przytyłam przez to ogromne łaknienie na słodkie, wkołko coś podjadam jem, i nadrobilam z 15 kg;/ musze się tego pozbyć, brak silnej woli i wogule wkolko mi sie chce czekolady

Słodycze,szczególnie czekolada podnoszą poziom serotoniny. Jej deficyt powoduje, że mamy ochotę na nie.

Przed leczeniem, kiedy byłam w bardzo złym stanie, słodycze były moją główną dietą.

Po dwóch miesiącach zażywania esci nieodparta ochota na słodkości minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore esci od wrzesnia 2013 10mg najpier przez pare tygodni bralam 5 potem przeszlam na 10 i tak poki co jest do dzis.... na poczatku mialam masakre ataki lekowe byly etc ale potem przeszlo i jest w miare ok choc czasem lapie mnie przygnebienie i czasami plakac tez mi sie che... nie wiem od czego to zalezne, oprocz esci biore tez inne antydepresanty... poki co leki mi pomogly nie mam atakow czasem mega pikawa nawala a raczej mega czesto ale da sie przezyc za to pale fajki jak smok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion jest ciekawym LPD, ponieważ oprócz tego że jest inhibitorem wychw. zwrt. NE i DA to jest antagonistą cholinergicznych receptorów nikotynowych. Ten lek jest zarejestowany w dwóch preparatach produkcji tego samego wytwórcy- jako Zeniban do rzucania palenia i jako Wellbutrin- jako lek przeciwdepresyjny. Są chyba jednak lepsze sposoby na rzucenie palenia niż szprycowanie się bupropionem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że dostałem receptę na Nexpram, ale nie było go w aptekach - dostałem w zamian Mozarin i jakoś się niezbyt czuje na tym leku. Wiem, że to to samo co Nexpram, ale mój organizm dziwnie zareagował na ten lek. Dzięki elmopl za chęci :)

 

-- 22 sty 2014, 12:28 --

 

A bierze ktoś może Mozarin 10mg? Jak myślicie, czy zmiana jednego leku na jego generyczny odpowiednik może powodować skutki odczuwalne dla organizmu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem zadzwońie do mojego lekarza, zapytam o to ile qr...wa mam sie jeszcze katowac, albo niech mi daje coś innego, bo moje pokłady cierpliwości i oczekiwania na efekty juz sie skończyły. Dalej czuje jedna wielka beznadzieje, wszystkiego mi sie odechcialo, tylko ryczec mi sie nie odechcialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×