Skocz do zawartości
Nerwica.com

Medytacja - nasza forumowa GRUPA WSPARCIA


Prometeus

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Wydaje mi się, że medytacja jest dla zdrowych osób. Ja przynajmniej czułam się gorzej.

Po co medytacja zdrowym?

Obserwacja oddechu pozwala dokonać przeprowadzki - z mieszkania w ruminacji do mieszkania w świadomości-obecności. Oczywiście to jest kwestia wiary - bądźcie gorący albo zimni. Wszystko albo nic.

Albo decydujemy, że do prawdy dochodzimy przez ruminację, albo że ruminacja nas od prawdy oddala.

Edytowane przez nvm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon Zwyczajnie niczego się nie nauczyłeś podczas swojej drogi i zawróciłeś, co z tego ,że udało ci się osiągnąć jakiś tam stan jak obserwacja siebie niczego cie nie nauczyła , ten pojemnik(ty)  na emocje,myśli itp to swojego rodzaju ogród który pielęgnujesz i od ciebie zależy zależy co tam siejesz ,co  pielęgnujesz,a co nie  ,czy pozwalasz innym siać...  

Ty ostrzegasz kogoś bo może sobie zrobić kuku, to tak jakbyś przestrzegał dziecko by nie próbowało chodzić bo może upaść,a nie daj boże się nauczy chodzić to dopiero niebezpieczeństwa na nie czekają , może wpaść pod samochód ,pójść w nieodpowiednie miejsce... Nie wiem do jakiego momentu doszedłeś ,ale ewidentnie zboczyłeś z trasy lub zatrzymałeś się w nieodpowiednim momencie,ewentualnie zawróciłeś. 

Edytowane przez Zugor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że medytacja nie jest trudna jednak wymaga to trochę skupienia. Nauczyłem się medytować podczas psychoterapii on-line u pana Michała M. Zajmuje się on między innymi treningiem Jacobsona. Może ten temat nie jest wam obcy? W leczeniu nerwicy przynosi to bardzo dobre efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×