Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skala Depresji Becka


KrzysztofT

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzę na terapię od dość dawna, nie biorę żadnych leków, nie robiłem żadnych testów na depresję, poza właśnie tym, co do którego akurat wątpię czy można go brać choć trochę poważnie. No, ale zrobiłem, wypełniłem, wyszło mi 23 punkty, "depresja umiarkowana", czyli relatywnie bardzo zajebiście. I jakieś tam pokrycie w rzeczywistości jest, z tym że powinno być raczej "depresja bardzo, bardzo umiarkowana, taka tyciutka" :) Ostanie 1,5 roku jest w porządku. Siedzę co prawda w domu, nie spotykam się z ludźmi, nie studiuję, nie pracuję (już niedługo), ale jestem w stanie odczuwać przyjemność z wielu rzeczy, jestem na chodzie. Niestety praca może to skomplikować, ale zobaczymy jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ powstał nowy dział forum o depresji, więc wklejam tutaj interentowy test (używany przez psychiatrów i psychologów) "Skala Depresji Becka", który pozwala określić w jakim stanie depresji się znajdujemy. Link do testu :

 

http://www.psychiatria.com/skala_depresji_becka.htm

 

nie ma takiej strony, może znasz nowy odnośnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matt fx, czyli twój psycholog akceptuje ten ten i jest on wiarygodny?

 

no cóż, ja zrobiłem ten test i każde pytanie dotyczyło zarówno teraźniejszości, jak i wielu lat wstecz, może były z 2 pytania na które odpowiedziałbym inaczej parę lat temu, reszta to całe moje życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zrobiłem - 10 punktów. Ale podejrzewam, że gdybym zrobił go 2 dni wcześniej mogło by być trochę więcej. Takie testy moim zdaniem nie są do końca wiarygodne. Do psychologa może i kiedyś pójdę, do psychiatry chyba nie ma potrzeby - zamiast łykać (pa)prochy przydał by mi się raczej solidny zastrzyk motywacji. Ale tego chyba nie przepisują na receptę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro nam, nie znaleziono takiego dokumentu!

 

Wroc do poprzedniej strony.

 

 

 

:roll:

 

-- 02 lip 2011, 22:32 --

 

znalazlam test na necie:

 

 

UWAGA!

 

Wynik to : 31 punktów.

Jesteś w depresji. Twój stan wymaga spotkania się z psychiatrą. Konieczne jest rozpoczęcie farmakoterapii. Twój stan jest dla Ciebie istotnym zagrożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×