Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wyjsc z domu na spacer


Pasman

Rekomendowane odpowiedzi

Pasman, jak wyjsc na spacer?no normalnie:pozytywnie siè nastawic,nie wkrècas sobie bzdur,ubrac siè i wyjsc :D swieze powietrze jeszcze nikomu nie zaszkodzilo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasman, a może postaraj się wyrobić sobie odruch, zwyczaj wychodzenia na spacer. Chodzi mi o to, by nie zastanawiać się nad tym, czy wychodzić, czy nie. Po prostu opcja "nie wychodzę" ma nie istnieć. W tym celu może sobie wybierz jakiś schemat tego wychodzenia. Np. codziennie rano po śniadaniu wychodzę na spacer. Lub codziennie po swoim ulubionym programie telewizyjnym wychodzę na spacer, itp.

 

A inny sposób - to metoda małych kroczków. Nie stawiaj przed sobą wielkiego celu "idę na spacer". Postaw sobie cel "założę kurtkę i buty". :) A później jak już będziesz ubrany, to pewnie nie będzie Ci się chciało rozebrać i nie będziesz miał wyjścia - pójdziesz na ten spacer. ;) A jak nadal będziesz miał opory, to zamiast dużego celu "pójdę na spacer" myśl o następnym mini celu "tylko wyjdę przed dom". Można tymi trickami nieźle oszukać swoją psychikę. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie psa (albo lepiej - weź ze schroniska! ). Po pierwsze - będziesz MUSIAŁ wyjść na spacer, po drugi e - poczujesz się potrzebny i kochany, po trzecie - czasem na takich spacerach nadarza się sposobność do rozmów z innymi (choćby tylko o psach, ale lepsze to niż nic). Ale PAMIĘTAJ _ PIES TO NIE ZABAWKA ! Przyjmując psa bierzesz za niego odpowiedzialność i dajesz mu nadzieję na dom i miłość, nie możesz go skrzywdzić! .

Mój pies kiedyś bardzo mi pomógł, bo zawsze był i jest. Kocha mnie , nie ocenia mnie ,wymaga spacerów i głaskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×