Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      17
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zburzony napisał:

@acherontia styx cześć, nie bierzesz już buspironie, nie? Chwilę go brałaś pamiętam, czułaś jakieś efekty? Do jakiej dawki doszłaś? Pozdro.

Biorę cały czas. Jestem na 20 mg/ dobę.  Ja go miałam przepisanego na huśtawki nastrojów i tu swoją rolę spełnia, co do działania p/lękowego też coś tam działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx dzięki za odpowiedź, myślałem że dawno go nie bierzesz bo się nie sprawdził czy coś. Ja go nie biorę, jedyne co to mam go sporo w domu i czasem jak się na niego gapię chodzi mi po głowie żeby dać mu kolejną szansę. Ale jeśli nawet to nieprędko. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dostałem dzisiaj wenlafaksyne 37,5 mg (po 14 dniach mogę zwiększyć do 75 mg) o przedłużonym uwalnianiu i do tego buspiron 3x 5 mg. To wszystko ma działać przeciwlękowo, pomóc z usunięciem tej mgły na mózgu i usunąć natrętne myśli - pozwolić się skupić na wykonywanych czynnościach a nie bujać w obłokach. Wenla może powodować dysfunkcje seksualne jak wiadomo a z moim i tak niskim libido bardzo się o to martwię. Czytałem, że buspiron stosowany jest czasem właśnie w problemach z libido, coś wiecie na ten temat? Może komuś na tę przypadłość pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2023 o 13:53, acherontia styx napisał(a):

Jak ktoś bierze buspiron to niech się przygotuje, że być może będzie musiał odstawić. Brak leku w hurtowniach, nie wiadomo kiedy wróci. Idzie jeszcze dostać w niektórych aptekach jeśli mają na stanie, ale w hurtowniach brak.

Co ty gadasz serio , a ja planowałem właśnie go zaproponować dla psychiatry na GAD ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, powerade33 napisał(a):

Co ty gadasz serio , a ja planowałem właśnie go zaproponować dla psychiatry na GAD ? 

No to się wstrzymaj z taką propozycją, bo nie ma. Nie wiadomo kiedy się pojawi ponownie. Mi się udało zdobyć 2 ostatnie opakowania, które mieli na stanie w jednej aptece (na szczęście miałam w niej rozpoczętą receptę akurat bo normalnie w tej aptece nie kupuje), ale w drugiej gdzie zawsze kupuje leki od razu mi powiedziała, że mogę pomarzyć - nie ma w hurtowniach. Zapas na 2 miesiące mam, ale czy później będzie dostępny? Nie wiadomo.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

No to się wstrzymaj z taką propozycją, bo nie ma. Nie wiadomo kiedy się pojawi ponownie. Mi się udało zdobyć 2 ostatnie opakowania, które mieli na stanie w jednej aptece (na szczęście miałam w niej rozpoczętą receptę akurat bo normalnie w tej aptece nie kupuje), ale w drugiej gdzie zawsze kupuje leki od razu mi powiedziała, że mogę pomarzyć - nie ma w hurtowniach. Zapas na 2 miesiące mam, ale czy później będzie dostępny? Nie wiadomo.

Pffff to widocznie słabo się sprzedawał i rzadko lekarze go przepisywali ? A może okazałby się dobry na moje napięcie nerwowe i lęki 😒 bo Escitalopram biorę już 2 miechy - na lęki chyba jako tako pomógł , depresyjnie też , ale zostało jeszcze takie napięcie nerwowe , brak możliwości zrelaksowania się - męczący stan 🙁 może esci to nie dla mnie … albo jeszcze trochę poczekać? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zew napisał(a):

A ja dziś akurat dostałem receptę na Spamilan. Nadal są jej braki w aptekach?

Nie wiem. Musisz pytać w aptece, bo ja w grudniu kupiłam 2 opakowania ostatnie w aptece i na razie mam zapas. 

Z tym, że jakiś tydzień temu lekarka mi mówiła, że nadal dostaje średnio codziennie smsy od pacjentów, że Spamilanu brak i co mają robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zew napisał(a):

Panie w dwóch aptekach potwierdziły, że wciąż są braki tego leku w hurtowniach.

No ja się szykuję do odstawienia. W sumie dla mnie dobrze, bo jakieś pół roku temu i tak go chciałam odstawić, ale moja lekarka się wtedy nie zgodziła. Teraz nie będzie miała wyjścia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam ten buspiron coś pomaga? Mi przez miesiąc leczenia 3x dziennie rozluźniał mięśnie na 30 minut i tyle, co dziwne. Od samego początku, za każdym razem. Żadne działanie przeciwlękowe nie rozwinęło się w ciągu miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×