Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

dostałam Spamilan wczoraj!wzielam na noc 1tabletke,po 2 godzinach czułam sie gumowa:)dodam iz od 2 tygodni bylam bez zadnych lekow wiec moze dlatego to tak zadzialalao,dzis rano wziełam 2 tabletke i mam nadzieje ze bedzie dobrze:)nie biore zadnych innych,odstawilam sama efectin i lekarz dał mi ten spamilan na podtrzymanie zeby leki nie wrucily!

co do ceny to za jedno pudełko 5mg zaplacilam 6zł :lol: wiec uwarzam ze to nie wiele w poruwnaniu do tego co wydawałam na efectin!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:08 pm ]

niech mi ktos napisze czy zawroty gowy i otepienie i uczucie ze zaraz sie przewruce oraz bóle zoladka to normalne objawy????kiedy tio minie??biore lek od poniedzialku 2 razy dziennie i innych tabletek juz nie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos napisze czy zawroty gLowy i otepienie i uczucie ze zaraz sie przewruce oraz bóle zoladka to normalne objawy????kiedy to minie??biore lek od poniedzialku 2 razy dziennie i innych tabletek juz nie!!

czułam sie tak dobrze i juz sie cieszyłam a tu takie dziwne objawy ze mama ochote odstawic ten lek :roll: prosze o rade!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Spamilan od połowy roku i czuję się świetnie w dawkach 3 razy dziennie po 5mg czyli 15mg na dobę :mrgreen: .Na początku tylko miałam takie dziwne mrowienie w głowie ale póżniej przeszło no i wreszcie mogłam normalnie się wyspać :lol: .Najważniejsze że lęki przeszły może nie do końca ale jest ich o wiele wiele mniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to "fajną "mam psychiatre i tak juz chce z niej zrezygnowac bo tylko na kase patrzy i nic wiecej a ona mi mowila ze mabuson to tak jak relanium mozna brac kiedy najdzie cie gorszy dzien jakies lęki sie pojawiaja i ze dziala od razu jako natychmiastowy srodek uspakajacy mozna go brac tak jak tabletke od bolu glowy no to ladnie mi powiedziala :roll:

 

we wtorek juz ide do nowej lekarki panstwowej bo tak przez 4 lata chodzilam prywatnie do tej samej i nic ona nie daje i jeszcze glupoty opowiada o mabusonie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczęłam brać spamilan 6 dni temu po dwie dabletki 5 mg,rano i w południe.Dwa pierwsze dni były ok,trzeciego dnia czułam się jakbym dostała w łeb :cry: ,byłam ogłupiała i miałam słabe zawroty głowy,zawroty się uspokoiły,a dzisiaj miałam ślinotok i trzeszczenie w uszach,sama nie wiem jak to nazwać, :cry: ,mam nadzieję,że nie długo mi to przejdzoe,a co jest jeszcze najgorsze to to,że nie mogę spać,chodzę cały dzień przytomna jak nigdy(a należe do śpiochó) i najgorszy jest wieczór jak się kładę do łóżka,bo nie mogę wtedy zasnąć i się kręcę i wtedy głupoty związane z lękami chodzą mi po głowie,wcześniej brałam afobam rok czasu,ale lekarz powiedział dość bo i tak juz mi nie pomagał i brałam jeszcze hydroxizinum,po której dobrze mi się spała,czy przy spamilanie na wieczór mogę sobie wziąść hydroxyzinkę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek pomoże mi w wyciszeniu się? Bo ja na razie wróciłam z sanatorium w Wonieściu gdzie zaserwowano mi bicze szkockie. Jestem po nich podminowana, jeszcze bardziej pobudliwa i byle mała rzecz mnie wytrąca z równowagi. Nie jest to przyjemne. Może Spamilan wpłynie na to że zacznę bardziej olewać różne rzeczy i spojrzę na wszystko z dysnansem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, po przeczytaniu wszystkich postów wątpię w to że ten lek mi pomoże. Wnioskuję że jest słaby i zawodny w działaniu. Co zrobić żeby przestać się denerwować wszystkim? Nie mam już siły na nerwy, ale nie mogę się odseparować od stresów, a więc chyba tylko śmierć przyniesie mi ulgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz mi go przepisał razem z seronilem (którego nie biorę). spamilanu mam 10mg/dobę. biorę go od 3 dni i narazie zauważyłam lekki szczękościsk, zawroty, bóle głowy i go najgorsze mam kłopoty ze snem. kłade się ok 22 a budzę się o 2 w nocy (zasypiam), potem ok 4 (zasypiam) i po 6 (nie mogę już zasnąć). czy długo może sie utrzymywać taki brak senności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem to kiedyś, dostałem od lekarza darmowe opakowanie. Na początku zero efektów, a czwartego dnia akurat gdy siedziałem na leckji, dostałem takiego ataku, że musieli mnie koledzy wyprowadzić z klasy i pomóc. Akurat w tym momencie wchodziłą do klasy pielęgniarka, z nieba mi spadła :P Miałem straszne mrowienie i zaburzoną koordynację ruchów, pielęgniarka mnie wzieła do siebie i uspokoiła. Powiedziała że spamilan jest tworzony z jakiejś rośliny, to prawda??

Lekarz powiedział że to raczej nie od spamilanu tak się poczułęm, ale od samej nerwicy, ale w kazdym bądź razie już go więcej nie wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zażywam spamilan już półtora roku Jest mi po nim lepiej nie mam już takich lęków jak kiedyś Na samym początku brania czułam takie jakby mrowienie w głowie ale szło się do tego przyzwyczaić bo czuło się wtedy że działa i byłam trochę otumaniona ale to pryszcz najważniejsze że pomaga mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę 3 dzień i tak pół godziny po łyknięciu zaczyna się atak lęku....duszność, zawroty głowy, kołatanie serca, kłucie w boku....nie wiem czy mam brać dalej , czy iść do psychiatry ( bo to 3 dzień ) ......ale boję się łyknąć wieczorną dawkę !!!!!!! Boję się :(:( panicznie wręcz.......czy ktoś tak miał ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faustyna, może naczytałaś się skutków ubocznych stąd te lęki i duszności nic ci po nim nie będzie Ja też na początku bałam się je brać a teraz widzisz już ponad półtora roku je biorę 3 razy dziennie i wszystko jest w porządku Nie zaszkodzi jak pójdziesz do psychiatry tylko upewni że nic ci nie będzie to tylko nerwy bo Spamilan działa dopiero po około 3 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jestem nowy na forum.

Błagam was o pomoc!!!

Od 6 lat cierpię na depresje lękową.

brałem zawsze Paromerck, zyprexę i jak miałem napad lęku, to doraźnie afobam.

Po Pięciu latach odstawiłem leki, gdyż wszystko było ok.

Po pięciu miesiącach jednak wrócił sam lęk. Poszedłem do lekarki i zacząłem brać sam afobam, ale w ogóle nie pomagał. Zwykle atak trwał maximum 3 tygodnie - do miesiąca, a tu w ogóle nie przechodził. Wróciłem z powrotem do paromercku, ale dalej nic. Później odstawiłem afobam, bo w ogóle już nie działał, a włączyłem do paromercku velafax 37,5 mg 2x dziennie po pół tabletki oraz spamilan 10 mg jedną wieczorem Na początku było spoko, po dwóch miesiącach się unormowało, lecz teraz znowu się zaczęło. Łącznie trwa to już 7 miesiąc. Nie wiem co robić. Czy to już tak do końca życia będzie?? Generalnie funkcjonuje dobrze, studiuję i w ogóle jakoś daję radę, a lęk idzie mi głównie w objawy somatyczne, czyli najbardziej w napięcie mięśniowe i "dziwności" w klatce piersiowej. Zwykle pojawia się w środku dnia i trwa różnie, czasem tylko ze dwie godziny, czasem dłużej. Są dni, że nie ma go w ogóle, ale potem wraca. Proszę, jeśli ktoś miał podobnie i dał jakoś radę z tego wyjść - błagam o radę.

Pozdrawiam serdecznie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spamilan jako lek nie bardzo na mnie działa, nie tłumi do końca lęków teraz przy najbliższej wizycie u lekarza poproszę o coś innego, biorąc ten lek wiem że się od niego nie uzależniam, ślinię się jak niemowlak i nie mogę spać, a jeszcze dokuczają mi czasami skurcze dodatkowe komorowe więc ten lek jest generalnie dla mnie słaby nie wycina mi do końca lęków raczej znosi je tylko na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×