Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jak tak czytam ogolnie to wydaje mi się że paro i pregabalina to chyba tak bardziej na mężczyzn wpływają, bo u mnie ogólnie ten miks jest świetny i libido jest właśnie spoko :D bralam różne inne leki(naprawdę dużo stestowalam przez 9 lat), ale przy tej kombinacji libido jest w normie właśnie! Dlatego o to się nie martwię akurat :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżeli chodzi o Spamilan to moja doktorka powiedziała, że ona stosuje (w sensie, że no daje pacjentom), bo działa, a u mnie trzeba koniecznie benzo czymś zastąpić. 

Ps. Idę do szpitala prawdopodobnie niedługo, więc zobaczymy czy tam coś się nie zmieni z mojego miksu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dumps napisał:

@PiotrekLondon ja biorę 300 pregabaliny, po 150 rano i na wieczór. 

 

A bierze ktoś Spamilan doraźnie na ataki, na lęki?

 A Ty jak tam na tym Buspironie ? Jak bierzesz doraznie czy codziennie?  Ja sie pozegnalen jakis czas temu z tym lekiem , tylko nasilil leki. Porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można odczuć działanie tego leku? Zapomniałam zapytać lekarza...Bo nie wiem czy opłaca mi się go zaczynać brać, skoro czynniki stresogenne obecne w moim życiu za około 2 tygodni do miesiąca już znikną. Generalnie na początku mam go brać regularnie tj. 2 x dzień, ale po jakimś miesiącu już tylko doraźnie. Ćpanie sertraliny, doksepiny i karbamazepiny to i tak jest już ho ho. Trzeba się wziąc za terapię i pracę nad sobą w końcu, póki mi jeszcze wątroba działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Przyjmuję Buspiron od ponad tygodnia w niewielkiej dawce 2x 2,5mg. Od kilku dni czuję sie bardzo pobudzony, dość nieprzyjemnie poddenerwowany. Na twarzy jestem lekko czerwony oraz zaczynaja się problemy ze snem.
Przechodził ktoś przez podobne efekty na początku kuracji? Nie jestem pewien czy kontynuować lek. Jest szansa, że opisane efekty przejdą? Robi sie dość nieprzyjemnie. 

Edytowane przez Michaaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam spamilan na "uspokojenie" jako lek doraźny i właśnie bez efektu usypiania/ zamulania...w sumie to w takim wydaniu się nawet sprawdził (5-10mg) ale maksymalnie brałam go jedynie kilka dni pod rząd więc nie wiem jak wygląda przy dłuższym dawkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nieprzenikniona napisał:

Ja dostałam spamilan na "uspokojenie" jako lek doraźny i właśnie bez efektu usypiania/ zamulania...w sumie to w takim wydaniu się nawet sprawdził (5-10mg) ale maksymalnie brałam go jedynie kilka dni pod rząd więc nie wiem jak wygląda przy dłuższym dawkowaniu

Z tego co wiem to dzialanie uwidacznia sie po ok 10 dniach regularnego brania wiec pewnie nawet efektow nie widzialas za bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pawel.770 napisał:

Z tego co wiem to dzialanie uwidacznia sie po ok 10 dniach regularnego brania wiec pewnie nawet efektow nie widzialas za bardzo. 

No ja go dostałam od mojej psychiatry jako "dodatek" po stłuczce po której zaczęły mi się pojawiać stany lękowe podczas prowadzenia samochodu - jego zadaniem miało być zmniejszenie stanu lękowego ale bez skutków ubocznych w postaci usypiania (tak aby bez problemu prowadzić auto) i w sumie w takim wydaniu działał ok 

Na codzień biore od kilku lat fluoksetynę, spamilan był "doraźnie"

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nieprzenikniona napisał:

No ja go dostałam od mojej psychiatry jako "dodatek" po stłuczce po której zaczęły mi się pojawiać stany lękowe podczas prowadzenia samochodu - jego zadaniem miało być zmniejszenie stanu lękowego ale bez skutków ubocznych w postaci usypiania (tak aby bez problemu prowadzić auto) i w sumie w takim wydaniu działał ok 

Na codzień biore od kilku lat fluoksetynę, spamilan był jako "dodatek" na te konkretne stany wynikające z powyższej sytuacji (ktore w sumie ustąpiły ale to raczej nie dzięki lekom ;) )

Czyli mowisz ze dzialal ok. Jakbys mogla porownac jego dzialanie przeciwlekowe z innymi lekami, czy byl skuteczniejszy przeciwlekowo w porownaniu do SSRI albo neuroleptykow? Podobno buspiron przepisuje sie tez na lęk z depresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel.770 napisał:

Czyli mowisz ze dzialal ok. Jakbys mogla porownac jego dzialanie przeciwlekowe z innymi lekami, czy byl skuteczniejszy przeciwlekowo w porownaniu do SSRI albo neuroleptykow? Podobno buspiron przepisuje sie tez na lęk z depresja?

U mnie ssri bardzo dobrze poradziły sobie ze stanami lękowymi ale takimi mocno nasilonymi, uniemożliwiającymi wręcz normalne funkcjonowanie...z neuroleptykami mialam malo do czynienia (a w sumie za dużo skutków ubocznych tak, że musiałam odstawić po kilku dniach ) więc tutaj nie pomogę. Spamilan ogarnął te dodatkowe stany lękowe ale one były raczej z tych minimalnie uciążliwych (tzn po tej stłuczce nie wpadałam w panikę za kierownicą etc, po prostu za kółkiem odczuwałam jakby wzmożone napięcie i poczucie stałego zagrożenia - coś jak stres przed egzaminem/ ważną rozmową)...natomiast jak wzięłam 15 mg przed lotem (a latać nienawidzę) to miałam wrażenie, że wcale nie zadziałał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 Buspiron to przeciętny w działaniu lek przeciwlękowy. Natomiast tranxene to jeden z najsłabszych benzodiazepin, o ile nie najsłabszy, lecz mimo to, uważam że tranxene ma mocniejszy wpływ na działanie przeciwlękowe. Ztymże miej to na uwadze, że benzodiazepin typu tranxene nie powinno się brać dłużej niż 2-3 tygodnie, ponieważ silnie uzależnia. Spytaj się lekarza o pregabaline, ona dobrze działa na lęki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze tranxene uzaleznia dlatego nie bede jej dluzej bral niz dwa tygodnie, ale przeciwlekowo dziala mistrzowsko no i uspokaja swietnie. Dlatego chce cos co dziala tak samo a jednoczesnie nie uzaleznia dlatego pomyslalem o buspironie.

 

Co do pregabaliny to wzialem kiedys jedna dawke i powiem ci ze zadzialala elegancko na wszystko ale czulem sie tak jakby ktos mi rabnal w leb i bylem jakby pol przytomny taki otumamiony tak ze myslalem ze jestem na nia uczulony... po jednej dawce tak mi odwalilo ze szkoada gadac... 

 

Chce cos bez wplywu na libido, zeby wyluzowalo, uspokajalo i przeciwlekowo dzialalo a jednoczesnie nie splycalo afektu czyli emocji. Dlatego pomtslalem o buspironie.

 

Pytanie czy buspiron mozna brac kilka lat? Bo pisze ze jest stosowany do krotkotrwalego leczenia lęku wiec czy to znaczy ze zalozmy po kilku miesiacach brania juz przestaje dzialac czy jak? 

 

Ostatnie wazne pytanie czy buspiron ma dzialanie uspokajajace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 Buspiron jest przeważnie stosowany w leczeniu krótkotrwałym stanów lękowych, lecz zapewne bywa i tak, że stosuje się i długo. Przeciwlękowe działanie jest uspokajającym, także tak. Na rozkręcenie się pregabaliny w działaniu trzeba czekać około 2 tygodni. Bez wpływu na libido możesz spytać się lekarza o mirtazapine, mianseryna czy trazodon

 

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze co by lepiej uspokajalo i przeciwlekowo zadzialalo lerivon czy buspiron. Nie chce brac mitrazapiny bo usypia i powoduje przyrost masy ciala dlatego wole lelivon to chyba mianseryna tak? Tylko czy mianseryna powoduje przyrost masy ciala znaczny czy taki jak np. trazodon czyli jest neutralna? Trazodon podobno poeoduje PSSD, jesli nie podczas brania to po odstawieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pawel87 napisał:

Biorąc 7tygodni spamilan w dawce odstawić z dnia na dzień czy tydzień pobrać 5mg

 

Ja bym zasugerowal spytac lekarza, i razem z nim ustalic jakie leki masz przyjmowac. Z tego co widze to skaczesz strasznie po lekach. Mirta, Trittico, Fluanxol, Lerivon , Buspiron... Jak nic nie pomaga to moze czas tez podjac inna taktyke. Jak mowie uspokoj sie i pogadaj z lekarzem 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×