Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak paroksetyną leczy się uderzenia gorąca i nocne poty związane z menopauzą, ostrzejszą postać zespołu napięcia przedmiesiączkowego(PMDD)- praktycznie jak większość SSRI, sertraliną ból głowy pochodzenia naczyniowego i przedwczesny wytrysk- jak większość SSRI, citalopramem neuropatię cukrzrzycową, labilność emocjonalną i napady płaczu, fluoksetyną katapleksję, otyłość, uzależnienie od alkoholu, zespół napadowego obżarstwa, trichotillomanię(patologiczne wyrywanie włosów z głowy), klomipraminą moczenie nocne i chroniczne bóle, milnacipranem fibromialgię, sulpirydem migreny, zaburzenia gastryczne, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zab. psychosomatyczne, kwetiapina w zespole Tourette'a i leczeniu PTSD u żołnierzy walczących w Afganistanie, bupropionem bóle neuropatyczne, dysfunkcje seksualne, obżarstwo, nikotynizm, mianseryną/mirtą świąd, nudności, bóle głowy i migreny, psychozy w przebiegu ch. Parkinsona, niedowagę.

 

Czego to dowodzi? Niczego, poza tym, że koncerny farmaceutyczne chcą uszczknąć jak najwięcej ze swoich "dzieci" i forsują off-labelowe zastosowania psychotropów na... wszystko. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupmitrumne: 5mg na cały dzień? To malutko. Jego się bierze 2-3 razy w ciągu dnia bo ma krótki okres (pół)trwania.

 

A ja nadal zastanawiam się dlaczego libido mi po nim tak siadło... Na forach 99% opinii jest takich, że albo nie zmienił nic w libido, albo poprawił. A u mnie taka kiszka...

Pamiętam, że przez pierwsze dni libido mi się zwiększyło. Ostatniego dnia miałem baardzo wysokie, a następnego już zero. I tak do dzisiaj. Ma ktoś pomysł jakie działanie mogło to spowodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten efekt minie z czasem, w pierwszych tygodniach z reguły uboki są najgorsze i potem przechodzą, być może akurat u Ciebie trafiło na sferę libido ale z czasem się to wyrówna. Ja biorąc buspiron brałem jednocześnie sertralinę i trazodon, więc nie mogę powiedzieć jak na libido działał sam Spamilan. Na pewno trazodon wywierał stymulujący wpływ na libido, i to od pierwszych dawek w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, tam znacznie bardziej liberalnie podchodzą do dawkowania, tym czasem u nas nierzadko lekarze boją się podbijać nawet do maksymalnej dawki określonej w ulotce... Wydaje mi się że głównie z obawy przed tym osławionym zespołem serotoninowym. Czasem zastanawiam się czy w swojej praktyce kiedykolwiek spotykają się z nim, czy tylko czytają o nim tak jak my, z ulotek leków i literatury..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę już 30mg na dzień od tygodnia. Z dobrych rzeczy: libido powoli powraca, z czego się bardzo cieszę. Niestety działanie przeciwlękowe jak na razie się zatrzymało, a do tego czasem czuję lęk uogólniony, czego wcześniej raczej nie miałem. Zobaczymy co dalej, mam nadzieję że z czasem właściwy efekt się wyklaruje. Na razie czekam...

 

-- 18 lut 2014, 01:21 --

 

Biorę Buspiron już od ponad miesiąca. Po około 2-3 tygodniach zacząłem czuć lekki lęk uogólniony, który utrzymywał się codziennie. Doszedłem do wniosku że może lek niepotrzebnie agonizuje receptory pre i post -synaptyczne, i może dobrze by było zablokować rec. presynaptyczne jakimś SSRI. Miałem pod ręką escitalopram więc wziąłem 5mg. Efekt - ustąpienie lęku, odprężenie, rozluźnienie, większa pewność siebie. Niestety zauważyłem, że buspiron raczej leczy właśnie lęki uogólnione, na fobię nie za wiele pomaga, chociaż lęk nie jest już aż tak paraliżujący. Ale to jeszcze muszę sprawdzić dokładniej w sytuacjach społecznych.

Mógłbym spróbować zwiększyć dawkę z 30 do 45 lub 60mg, ale niestety zbyt szybko skończą mi się opakowania, ponieważ branie 60mg to 6 tabletek dziennie, więc 3 opakowania na miesiąc...

Podejrzewam, że mój problem z fobią może być związany ze zbyt nasilonym wydzielaniem kortyzolu, tak więc w dalszej kolejności planuję spróbować mianseryny, jeszcze nie wiem czy razem z buspironem, ale pewnie 5mg escitalopramu zostawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-biore spamilan od miesiaca.Czy to mozliwe ze od tego leku mam codzienne bóle głowy?-miał ktos podobne skutki?Co ciekawe-doszłam do tego niedawno,gdyż wczesniej brałam Asertin i na poczatku bylo wszystko dobrze ale po dłuzszym braniu go tez zle sie czułam i odstawiłam-nie brałam wogole lekow przez kilka miesiecy-i nie mialam ciagle tych bólow głowy-a teraz biore spamilan i prawie codziennie mnie boli.Moze ktos cos wie??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja spamilam bralam 3 razy po 5mg dziennie przez tydzien. Przerwalam stosowanie go po dostaniu ataku paniki. Mi spamilam spotegowal leki az do paniki wlacznie. Nie bylo zadnych innych skutkow ubocznych. Lekarka kazala mi odstawic z dnia na dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buspiron to bardzo ciekawa i wartościowa substancja-jest całkowitym agonistom presynaptycznych receptorów 5HT1a oraz częściowym agonistą postsynaptycznego receptora 5HT1a-co to oznacza ,a to ze brany wespół z SSRI buspiron wyraźnie przyśpiesza ich zadziałanie dzięki wzmocnieniu stymulacji autoreceptora 5HT1a.Buspiron jest dodatkowo antagonistą autoreceptorów D2 -skutkiem tego jest stymulacja uwalniania dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. w małych niby blokuje rec. dopaminowe presynaptyczne (więc dopaminy powinno być więcej), a w dużych presynaptyczne i postsynaptyczne. Ale w praktyce z tego co doświadczyłem, to raczej bardziej blokuje dopaminę niż ją podnosi. Objawiało się to choćby zmniejszonym libido. Z agonizowaniem 5ht1a też tak różowo nie jest, bo agonizuje te receptory presynaptycznie i postsynaptycznie, chociaż presynaptycznie chyba bardziej, co oznacza że 5ht1a jest raczej blokowany, niż pobudzany, bo zwiększa się wychwyt zwrotny w tych receptorach. Receptą na to może być branie Buspironu w połączeniu z SSRI, który zmniejsza wychwyt zwrotny serotoniny, ale nadal pozostaje problem z tą dopaminą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buspiron może przyśpieszać i potencjalizować farmakoterapię SSRI ponieważ pobudzając autoreceptory 5HT1a szybciej następuje ich downregulacja.Biore obecnie 3x10 mg buspironu + 225mg klomipraminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to syf nie z tej ziemi. Spotęgował u mnie takie stany agresywne że chciałem pobić Panią w spożywczym bo zbyt długo warzywka nakładała, Boże ale ja jestem pojebany. Ale to przez działanie tego leku, odstawiłem po 10 dniach gdy mój poziom agresji został spotęgowany do poziomu niebezpiecznego dla innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×