Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Miss Worldwide

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

339 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      242
    • Nie
      98
    • Zaszkodziła
      38

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Szukam doświadczen kobiet bo wszystkie badania są robione na facetach a to nie to samo 

Co?...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Najsza24, miesiąc to nie jest długo, organizm przyzwyczai się jeszcze bardziej do leku i to uczucie może być słabsze. Niestety myślę, że tak w 100% i tak nie będziesz się czuła "naturalnie". Poza tym bierzesz jeszcze inne leki i nie da się tego tak wyizolować i stwierdzić, że to wyłącznie od Efectinu. SSRI są subtelniejsze pod tym względem, ale moim zdaniem i mniej skuteczne. Proponuję jeszcze poczekać, skoro lek Ci pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czy to jest lek psychotropowy?

Może zaburzać percepcje odbierania, myślenia?

Przed stworzeniem nowego postu proszę o upewnienie się czy już taki nie istnieje- Moderacja.

Edytowane przez Heledore
Połączono ze względu na tematykę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.11.2018 o 15:36, Abigail_1Sm25 napisał:

Co?...

skrót myślowy. kobiety są statystycznie mniejsze, więc inne dawki mogą na nie inaczej działać. poza tym odmienny układ hormonalny, który nie jest bez wpływu na działanie antydepresantów i vice versa. sama nie raz zaobserwowałam jak antydepresanty obniżały skuteczność hormonalnej antykoncepcji a ginekolodzy twierdzili że nie ma to wpływu.

ja sobie żyję na 112,5 i zastanawiam się czy spróbować 150.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha. 

Cytat

sama nie raz zaobserwowałam jak antydepresanty obniżały skuteczność hormonalnej antykoncepcji a ginekolodzy twierdzili że nie ma to wpływu.

Antydepresanty akurat nie obniżają. Chyba nie zachodziłaś "nieraz" po tym połączeniu w ciążę? 🙂 Wszystkie badania, które robili, pokazują, że antydepresanty nie obniżają skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Co innego z wieloma lekami przeciwpadaczkowymi. Sama wiele lat brałam równocześnie antydepresanty (różne, w niemałych dawkach) z antykonceptami i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalezy jakie leki, bo np. neuroleptyki podnosza poziom prolaktyny, co ma bardziej przykre s(k)utki dla mezczyzn. No ale to nie antydepresanty. Ogolnie SSRI/SNRI nie mieszaja w hormonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy  ewentaualne połaczenie 150 mg wenli + 15 mg mirtazapiny+ 75 mg klomipiraminy jest bezpieczne?

Czy taki miks zadziała na silny lęk uogólniony, natrętne myśli, przygnębienie po smierci bliskiej osoby? Brałam pregabalinę na lęki, bo kiedys mi pomogła, ale teraz odstawiam, bo nijak nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy stężenie noradrenaliny przy takim miksie nie będzie nasilalo lęków. Może w Twoim przypadku lepsza byłaby paroksetyna solo? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, seneri napisał:

Pytanie czy stężenie noradrenaliny przy takim miksie nie będzie nasilalo lęków. Może w Twoim przypadku lepsza byłaby paroksetyna solo? 

Brałam już paroksetynę, w sumie brałam już większość antydepresantów, dlatego teraz jestem na miksach. Przeszłam juz przez sporo neuroleptyków, ale to była porażka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie. Zwłaszcza że wenla plus mirta to niezła armata. Samo klomi z tego co czytałem tak samo. Najlepiej spytaj lekarza czy możesz to połączyć z bombę atomową 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem na 150 klomi + 300 wenli i nie ma mowy o lęku. Na OCD skuteczniejsze niz klomi solo 225-300 mg. Tyle ze do tego risperidon 3 mg brany w dzien, bo mnie aktywizuje dodatkowo. Poki co ubokow brak, noradrenalina taka w sam raz, nie telepie, nie zamula. Poza tym nie ma co przeliczac dzialania lekow na neuroprzekazniki, bo w praktyce teoretycznie podobne leki daja odmienne samopoczucie. Klomi niby taki noradrenalinowy potwor, a nie czuc jej tak jak na slabszej wenli.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.11.2018 o 09:05, Natrętnik napisał:

Ogolnie SSRI/SNRI nie mieszaja w hormonach.

Oczywiscie, ze mieszaja, mi rozwalal sie caly cykl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natretnik na jakiej max dawce crf byłeś? 600 wenli to pamiętam ale nie pamiętam ile mirty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi