Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wizyty u psychologa i psychiatry


Angie89

Rekomendowane odpowiedzi

- Dzień dobry

- Dzień dobry

- Pana imię i nazwisko?

- ...

- Ile Pan ma lat?

- Zażywa Pan jakieś leki? Choruje Pan przewlekle na coś?

- Z kim Pan mieszka? Jakie są Pana stosunki z rodzicami/żoną/dzieckiem?

- Czy korzystał Pan już z pomocy psychiatrycznej?

- Czy były przypadki chorób psychicznych i przenoszonych genetycznie w Pana rodzinie?

I zazwyczaj pada pytanie kluczowe: co Pana do mnie sprowadza? Z jakim problemem Pan przychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo... w dodatku lepiej funkcjonuje gdy idę spać około 0:00-1:00 i śpię do 10-11 niż gdybym miała położyć się o 22 i wstać o 7:00-8:00.. miałam nadzieję, że wenla skróci mi ilość snu ale niestety:/

w dodatku włosy mi wypadają mocno i mam wieczorem ssanie w żołądku mimo, że nie czuję hmm głodu.. i na pewno też nie jem za mało bo bym chudła.. martwi mnie to ssanie bo to znaczy, że wydziela się kwas żołądkowy.. i jak nie ma co trawić to "trawi" żołądek.. a potem wiadomo wrzody i rak

 

eh tak ufałam temu lekowi

dzisiaj mam wizyte u psychiatry, zobaczymy co powie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Miko ! Jak żyjesz . Ja wracam do leków , wytrzymałem ile mogłem ale uzgodniłem z Dr. jak będzie pogorszenie stanu trwające ok. 14 dni lub mysli samobójcze wracamy do leków a więc witam w klubie - 3 miesiące wakacji bez ale było warto , zaczynam od Endronaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo... w dodatku lepiej funkcjonuje gdy idę spać około 0:00-1:00 i śpię do 10-11 niż gdybym miała położyć się o 22 i wstać o 7:00-8:00.. miałam nadzieję, że wenla skróci mi ilość snu ale niestety:/

w dodatku włosy mi wypadają mocno i mam wieczorem ssanie w żołądku mimo, że nie czuję hmm głodu.. i na pewno też nie jem za mało bo bym chudła.. martwi mnie to ssanie bo to znaczy, że wydziela się kwas żołądkowy.. i jak nie ma co trawić to "trawi" żołądek.. a potem wiadomo wrzody i rak

 

eh tak ufałam temu lekowi

dzisiaj mam wizyte u psychiatry, zobaczymy co powie..

 

 

no i nic mi nie powiedział

tzn. że chyba pozytywów jest więcej niż negatywów, bo w koncu zaczęłam pisać moja pracę inż. a wcześniej tego nei robiłam (no to nie zupełnie tak ale nie chciało mi się już wchodzić w polemikę z nim na ten temat)

było lepiej przez jakiś czas a od tygodnia znów czuje się bardzo apatycznie, zmęczona i przybita, proste sprawy urastają do mega problemów..

mam recepte na nastepne 2 miesiace, 150mg rano i w południe (u mnie wychodzi około 11-12 i 16-17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam nerwice natręctw i problemy w relacjach z ludźmi. Leczyłem się min. w os. na ul. Lenartowicza w Krakowie. Ale mam do Was inna prośbę, czy mógłby mi ktoś polecić ośrodek z terapią grupową trwającą więcej niż trzy miesiące za to z mniejszą liczbą spotkań w tygodniu. Zależy mi na leczeniu refundowanym z NFZ. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na razie po 3 wizytach u psychologa i nadal toczy się, moim zdaniem przynajmniej, jałowa rozmowa o moich uczuciach i zastanawiam się czy nie pójść do innego. Wprawdzie powiedział mi, że to wywiad na razie, ale zdaje mi się, że dalej się to nie rozwinie. Mieliście takie wrażenia po kilku pierwszych wizytach?

Ja chodziłam przez 9 miesięcy i wydawało mi się,że jest coraz gorzej.

Ty jesteś dopiero po 3 wizytach.

Fakt, relacja z terapeutą jest dość ważnym aspektem.

Czasem zachodzi potrzeba,żeby zmienić terapeutę.

Hej, czy ktoś może mnie oświecić co psycholog/psychiatra pisze w swoich notatkach podczas wizyty? Czy pacjent ma prawo wglądu do tego co on tam zapisuje? Bardzo mnie to ciekawi :smile:

Moja terapeutka zapisuje już prawie dwa lata w specjalnym kajecie informacje z sesji. A robi to podczas sesji. Kiedyś, na samym poczatku pisała więcej, teraz mniej.

Prawie dwa lata zapisuje, sporządza notatki.

Jeśli Cię to interesuje i nurtuje, po prostu....zapytaj o tą kwestię.

Moja terapeutka zapisuje , żeby nie umknęły jej ważne kwestie poruszane na terapii. Zawsze jest świetnie przygotowana. I mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że zdążyła mnie poznać.

Czasem notatki mogą służyć do superwizji.

NIe wiem czy Twój terapeuta ma superwizora, czy superwizuje. Zapytaj o to.

3 spotkania to dopiero początki procesu terapeutycznego.

Myślę,że to zbyt mało, żeby nawet myśleć o zmianie terapeuty na ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem notatki mogą służyć do superwizji.

NIe wiem czy Twój terapeuta ma superwizora, czy superwizuje.

 

Co to jest ta superwizja i na czym to polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos_w_głowie, Superwizja (ang. clinical supervision) - metoda używana w konsultacjach, psychoterapii i innych dyscyplinach związanych z opieką nad zdrowiem psychicznym oraz kontaktach z osobami dotkniętymi psychologicznymi problemami zdrowotnymi. Obejmuje regularne spotkania terapeuty z innym specjalistą posiadającym certyfikat superwizora. Superwizja polega na konsultowaniu pracy z pacjentem i innych kwestii związanych z wykonywaniem obowiązków psychoterapeuty w toku ustrukturyzowanej dyskusji.

 

Celem superwizji jest pomoc terapeucie w przyjrzeniu się jego własnemu doświadczeniu w pracy z pacjentem, ewentualnym przeszkodom w tym kontakcie leżącym zarówno po stronie samego terapeuty jak i pacjenta, jak również zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług terapeutycznych.

 

Superwizja może przebiegać indywidualnie lub grupowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ja nie mam żadnej terapii, chyba nie mam, nie wiem, to jest tylko psycholog i nie mam pojęcia czy ma certyfikat psychoterapeuty ;P

Nie wstydź się, zapytaj o ta kwestię. Czy jesteś diagnozowana i czy potem odbędzie się terapia właściwa czyli sesje terapeutyczne.

To czy ma certyfikat.....zapytaj o to.

Podobno jak nie ma to powinien mnie gdzieś skierować gdyby co, to prawda?

Niektórzy chodzą do psychologa, zamiast do psychoterapeuty.

Ja chodzę do psychoterapeuty.

No i skąd będę wiedziała czy coś mi jest czy nie, psycholog to powie czy jest to ukrywane przed pacjentem?

Możesz o to zapytać, o diagnozę. To nie jest żadną tajemnicą.

ps.Nie męczę pytaniami?

Masz prawo nie wiedzieć i zadawać pytania.

 

Zaraz podam Ci tu linka, poczytasz sobie na temat psychoterapii.

 

psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853-1456.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u psychiatry, przyszedłem powiedziałem że podejrzewam nerwice natrectw, bo boje sie o to że jestem homoseksualny, i że zaczeło się to wszystko od tego że uslyszałem że stary znajomy jest gejem.

Powiedzialem także że czasem mam jak jade samochodem mysli by skrecić na czołówke, albo zlapać za kierownice gdy jestem pasażerem i wywołać wypadek, również że nie moge wyjsc z domu bez sprawdzenia gazu kranu drzwi żelazka. Spytal czy boje sie ze jestem, czy ze nie wiem czy jestem i jak czesto o tym mysle Ja mowie że nie wiem czy jestem , i mysle non stop chyba ze sie czyms zajme. Czy mam mysli samobojcze, powiedzialem ze na poczatku tego gówna mialem, Czy slysze jakies glosy, czuje sie obserwowany, czy wydaje mi sie ze w radiu.tv o mnie mowia, ja mowie ze nie, nic takiego nie slysze. Spytal czy ktos chorowal w rodzinie i przepisal leki.

 

Za tydzien zaczynam psychoterapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzę do psychologa

i mam pytanie , czy wizyta ma wyglądać tak , że psycholog się pyta o coś , zazwyczaj ... jak minął tydzień ;)

jako , że mało mówię , to dużo od razu nie odpowiem .

Ale chodzi mi o to , że wspomnę o czymś , bardzo mało istotnym ( dla mnie na prawdę mało istotne i dla terapii myślę, że też ) i psycholog ciągnie ten temat ... kiedy ja mam co innego do przepracowania na wizycie ? Nie piszcie proszę o tym , że te mało ważne tematy do czegoś prowadzą ... bo nie prowadzą .

To jest psycholog dopiero co po uzyskaniu mgr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja strasznie przeżywałam pierwszą wizytę u psychiatry, nawet chciałam ją odwołać;/ale jak weszłam do gabinetu, udało mi się otworzyć. leczy mnie świetny fachowiec, który potrafi rozluźnić atmosferę więc każde kolejne spotkanie było mniej stresujące niż wizyta u internisty czy stomatologa;-). 26 zaczynam terapię na oddziale dziennym i też się trochę boję, ale wiem, że to może mi tylko pomóc. pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj bylam na pierwszej wizycie.... po dlugiej, dlugiej przerwie (ok 7 lat).

 

Mam mieszane uczucia jak na razie, sama rozmowa, lekarz - ok. Diagnoza mnie nie przekonuje.

 

I tak chodze i sie zastanawiam, isc do kogos innego? Szukac kogos kto mi podpasuje jak to sie mowi "od pierwszego kopa"?? Zostac przy tym i zobaczyc co bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darujcie sobie te wizyty u psychiatry, jak wam źle to nawpieprzajcie się czekolady, od razu wam poziom endorfin skoczy. Psychiatra to zło, oni są tylko po to żeby ludziom wmawiać choroby i zaburzenia a potem grubą kase trzebać z terapii. Wg nich nikt nie jest zdrowy, a wg mnie to oni sami mają coś z głową. Każdy psychiatra ma jakąś manię na punkcie tego, że ludzie do okoła są zaburzeni i tylko tacy jak on mogą tym ludziom pomóc. Sranie w banie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie robi specjalizacji z psychiatrii ani nie idzie na psychologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×