Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Koshi napisał:

Jest tutaj ktoś kto testował Wenlafasyne i Sertraline i mógłby mi nakreślić mniej więcej różnice jakie odczuł między tymi lekami? Z tego co wyczytałem w internecie to są to dwa najbardziej pobudzające leki przeciwdepresyjne. Oczywiście nie chcę jakiegoś przesadnego kopa jak po amfie. Po prostu nie chcę takiego zamroczenia jakie miałem na Escitalopramie dlatego przeszedłem w pierwszej kolejności na Wenle i zacząłem od dawki 75 mg.

Sertralina to oszukaniec, najpierw pobudza od pierwszej tabletki przez 1-2 mce, a potem zamula jak po jakiejs paroksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2018 o 22:27, Natrętnik napisał:

Sertralina to oszukaniec, najpierw pobudza od pierwszej tabletki przez 1-2 mce, a potem zamula jak po jakiejs paroksetynie.

 

W dniu 22.09.2018 o 22:27, Natrętnik napisał:

Sertralina to oszukaniec, najpierw pobudza od pierwszej tabletki przez 1-2 mce, a potem zamula jak po jakiejs paroksetynie.

zgadzam się, niestety po wielkim hi hip hurrra przychodzi zwarzywienie na 200mg jak na paro.

Natretnik jak u Ciebie na 375 mg wenli? kurde chyba nic juz nas nie pobudzi:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2018 o 18:35, seneri napisał:

Orzeszku do ilu zwiększasz? 

na razie 75+37,5. potem mam przetestować 150. teraz na tych 112 widzę różnicę w jakości snu, budzę się w nocy. mam dość ciężki okres życiowo więc trudno mi stwierdzić czy to jest powód czy leki. senność mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem kobietą, a odkąd jestem na 225 to na początku w ogóle zero odczuć 😕 teraz jakoś po miesiącu no powiedzmy, że ujdzie, choć wciąż czuję się ''poszkodowana''. Ale wiem też, że z czasem jakoś organizm się przyzwyczaja i po paru tygodniach jest lepiej, jak np po pierwszym podbiciu dawki. Choć dla mnie to i tak nigdy nie jest tak jak było bez leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba i tak serotonina na tej dawce przyćmiewa noradrenalinę, więc pobudzenie kiepskie, raczej serotoninowe zamulenie, z drugiej stronie już przy 150mg jest prawie max wychwytu serotoniny, więc nie powinno być dużej różnicy jeżeli chodzi o serotonine między 225 a 375

occupancy.gifEffexor%20binding.JPG

 

 

 

_proxy.php.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co wam chodzi z tym pobudzeniem. Ja biorąc mirtazapinę na noc 15mg, od rana 30min się trochę dobudzam, a cały dzień mam taki wzmożony napęd, że załatwiam sprawy ekspresowo, aż mam dość tego pobudzenia, wróciłem właśnie do domu i zarzuciłem 0,5mg alpry bo po prostu wybuchnę zaraz od tej energii, która jest nieskończona, bo to co dzisiaj robiłem powinno mnie zmęczyć, a ja dalej nakręcony jak bombowiec.

Może zmieńcie w końcu leki a nie żonglujecie dawkami i tylko widzę w tym temacie same żale.

Edytowane przez ernest00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie jest może lepszym lekiem. Ja po 20 mg Esci nie wiele różniłem się od kapusty w ogródku. A najgorsze było to że mimo tego że byłem teoretycznie spokojny to i tak Esci nie uspokoiło mnie do końca. Trzęsłem się wtedy tak samo jak teraz na Wenli która jeszcze nawet nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, od 2,5 roku biorę wenle. Miesiac temu psych zwiekszyl mi dawke do 225mg i dodal 50mg lamotryginy ze wzgledu na ogromne wahania nastroju i podejrzenie osobowosci chwiejnej emocjonalnie. Czuje lekka poprawe ze wzgledu na ustabilizowany nastroj- 225mg wenli zrobiło ze mnie emocjonalnego zombie. Wole to niz ciagle poczucie samotnosci, totalna pustke emocjonalna, napady płaczu, pakowanie sie w chore relacje z ludzmi, zycie na krawedzi, ogolnie nie polecam. Ale tego nigdy nie bylo zanim nie zaczelam brac wenli. Owszem nie bez powodu lekarz ja przepisal. Mialam od dziecka nerwice lękowa, codzienne ataki paniki, drgawki, miliard fobii itd. Ale czy to mozliwe, zeby wenla wyleczyla jedno, a wpedzila mnie w jakies pieprzone borderline? Czy powodem tego moze byc nadmierna aktywizacja oraz wieksza pewnosc siebie? Kiedys tez przezywalam kazde rozstanie, ale nigdy nie zachowywalam sie jak pier***nieta stalkerka. Pomozcie madrzy ludzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2018 o 19:23, stefanator napisał:

Myślicie, że 10mg esci będzie mniej kastrować niż 75-150mg wenli ? Przy 225 nie było ciekawie na 375 jednak całkowita impotencja, szkoda

Mnie esci kastrowało najbardziej, a taka serta lub fluo wgle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harley Quinn może tak być ze względu na działanie noradrenalinowe wenli. Widać u Ciebie objawia się to w postaci większej pewności siebie. Nie chcę tu strzelać wywodów ale ja się z takiego stanu rzeczy cieszę. U wielu ludzi to działanie noradrenaliny powoduje po prostu lęki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbyt proste, zeby mowic o samych neuroprzekaznikach, jako o przyczynie nastroju i samopoczucia. Wiele lekow dziala na noradrenaline, ale wenlafaksyna ma swoj specyficzny "smaczek" indywidualny dla tej substancji. Bralem kilka lekow, ktore dzialaly m.in. na noradrenaline i na kazdym czulem sie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialam z lekarzem na temat alternatywy dla wenli, ale on twierdzi, ze lepsze jest wrogiem dobrego. Tylko, ze przez te sztuczna brawure spedzilam trzy dni w psychiatryku, bo powiedzialam ratownikowi, ze mam mysli samobojcze, co bylo sciema, jednak nie przewidzialam konsekwencji. Mimo wszystko nikt nie przewidzial, jak moze zlamac czlowiekowi psychikę, ktory studiuje farmacje i reprezentuje pewne wartosci, zamkniecie w pomieszczeniu 4x4 z uposledzonymi ludzmi. Sorry, ze sie rozgadalam i zapewne nikt tu nie wchodzi po to, zeby czytac czyjes wypociny, ale mam wrazenie, ze wiekszosc uzytkownikow tego forum jest w stanie lepiej zrozumiec niz znajomi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję że po 2 tygodniach na dawce 75+37,5 wróciłam do 75. na wyższej budziłam się w nocy a w dzień byłam podminowana. to było bardzo nieprzyjemne. teraz po paru dniach na mniejszej dawce czuję się z powrotem ok choć bywam senna. udało mi się też zahamować tycie choć nie mogę się pozbyć jeszcze 2kg. czuję się lepiej niż kiedykolwiek na ssri. aha, zero problemów z obniżeniem dawki - piszę bo naczytałam się tu o problemach z odstawianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 13:51, seneri napisał:

Harley Quinn może tak być ze względu na działanie noradrenalinowe wenli. Widać u Ciebie objawia się to w postaci większej pewności siebie. Nie chcę tu strzelać wywodów ale ja się z takiego stanu rzeczy cieszę. U wielu ludzi to działanie noradrenaliny powoduje po prostu lęki 

ciekawe, bo u mnie wenla nie powoduje lęków. koszmar natomiast przeżyłam na fevarinie który niby  działa tylko na serotoninę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heej 

Jestem nowa. Mam nawrót depresji z nerwica lękową. Zaczęłam leczenie lexapro, ale miałam po nim takie zejście przez 6 dni, że nie dałam rady. Udałam się do psych i przepisał mi effectin na start połowę dawki 75mg, do tego połowę dawki 75 pragioli i kuracje lamileptem. Wczoraj wzięłam pragiole i jest po niej ok, lekko pobudzona, lamilept też nie najgorzej. Najbardziej boję sie effectinu, który mam dziś zacząć brać. Ogólnie czuje się jak pieprzone zombie i jakbym była dobrze naćpana. Jak u was przebiegła kuracja effectinem? Czy jest szansa, że wrócę do żywych? 

Pozdrawiam 😘

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo duża szansa jeżeli pierwszy raz zaczynasz kurację wenlafaksyną. To dobry lek dla lękowców - silniejszy od escitalopramu - tak mówi mój psychiatra. Na początku brania może nasilać lęki - jednak wiedz, że wszystko ok, że to od leku, że to normalne i że to mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dragon Ball napisał:

Jest bardzo duża szansa jeżeli pierwszy raz zaczynasz kurację wenlafaksyną. To dobry lek dla lękowców - silniejszy od escitalopramu - tak mówi mój psychiatra. Na początku brania może nasilać lęki - jednak wiedz, że wszystko ok, że to od leku, że to normalne i że to mnie

Dziękuję za odpowiedź. Przeraża mnie ilość i różnorodność leków jakie mi przepisano. Wcześniej lexapro dwukrotnie mi pomogło, za 3 takie uboki, że bałam się oczy otwierać. Mam nadzieję, że effectin postawi mnie w miarę szybko na nogi tak żebym nie straciła pracy i nie zawaliła uczelni . A Ty jak się czujesz, bierzesz też i czy są jakieś pozytywne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Najsza24 Biorę fluoksetynę 20mg 8 tyg. lecz mnie depresja trzyma w ryzach mocno i nie chce puścić. Czuje się źle. Brałem 2 razy wenlafaksynę, za 1 razem zadziałała książkowo, za drugim już mniej. Też nie chce zawalić uczelni. W ogóle mam nadzieję, że studia i jakiś harmonogram dnia wyciągną mnie trochę z depresji, na to liczę. Nie lubię wakacji, dziwne, wiem. W pon mam psychiatrę, zobaczymy co wymyśli, może zwiększenie dawki coś da

@nikt36 Ciągłe zdenerwowanie i rozdrażnienie to reakcja organizmu na nową substancję, jest to całkowicie normalne, ja też tak miałem na początku brania wenli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×