Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dolaczam sie do pytania. Jak mozna sprobowac rzucic z dnia na dzien i po jakim czasie w takim wypadku wroce do stanu przed leczenie. tzn. ile czeka mnie skutkow odstawieniowych. I czym mozna sie wspomoc. Dzieki!

Ja na pewno będę zmniejszac powolutku.Teraz 75 biorę.Pewnie wezmę 37,5 x2 w dwoch dawkach ,potem zostane na 37,5 i tu pewnie będzie potrzeba czegos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja aktualnie jestem na 300, wiec gdyby byla mozliwosc przemeczyc sie troche i zejsc momentalnie to ja sie pisze, a dlaczego uwazasz, ze bedziesz musiala na cos przeskoczyc? Jesli chcesz zupelnie pozbyc sie skutkow odstawieniowych to wczesniej pisali o wyciaganiu tych bialych kulek z kapsulki i dzielenie dawek na jeszcze mniejsze. Przy Moim przypadku jej pozytywne dzialanie skonczylo sie zanim sie zaczelo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sugestia gastrologa abym przeszla no cos innego.Stwierdził,ze effectin rozwala mi jelita ile w tym prawdy nie wiem.Myslalam ,aby spróbować Citronilu ktory dzialal rewelacyjne.Lecz potem bralam nieregularnie,na jakis czas przestalam i jak na nowo zaczelam to juz nie dzialal.Nie wiem czy jest sens próbować po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duloksetyna z tego co wyczytalem juz tak nie nakreca jak wenla, bo sil iej dziala na serotonine i jest bardziej sedatywna niz pobudzajaca.

No to u mnie odpada.Muszę jeszcze sklady wenli porównać w roznych preparatach.Moze po prostu jakis skladnik mi nie odpowiada w effectinie.

 

-- 09 paź 2017, 13:12 --

 

Duloksetyna z tego co wyczytalem juz tak nie nakreca jak wenla, bo sil iej dziala na serotonine i jest bardziej sedatywna niz pobudzajaca.

No to u mnie odpada.Muszę jeszcze sklady wenli porównać w roznych preparatach.Moze po prostu jakis skladnik mi nie odpowiada w effectinie.

Mialam biegunki straszne ,ustaly po efectinie.Niestety znowu sie pojawiły ,zwiększenie dawki nasila biegunki.Szczerze to jestem załamana bo na psychike fajnie dziala.Mam problem bo z powodu nerwicy mam biegunki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwolnienia byl juz temat poruszany. Uzywanie probiotyka czy tez bakteri oslonowych niweluje ten problem.

Niestety nic nie pomaga ,nawet leki p biegunkowe.Woda sie leje.Nie moge nigdzie nic zjeść.Przed wyjsciem 10xkibel.Mimo tego przytylam.Gastrolog moze ma racje bo na zolofcie 9 litrow wody zeszlo gdy przerwalam.Czasem mam dosyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo bierzesz venle? Ja przez dlugi czas na poczatku tez tak mialem, a teraz sie to zmienilo.

Nie pamietam ,moze rok.

 

-- 11 paź 2017, 10:55 --

 

Rozmawiałam wczoraj z dr ,chyba zmienię psychiatrę.Dla niej liczy się moj stan emocjonalny który jest ok a reszta ba

ez znaczenia.Przypomniałam jej ,że 9 kg mi ubyło w ciągu 3 dni od odstawienia Zoloftu .Ja wiem,że przerobiłam dużo leków i Citronil był ok tylko po nim nie tyłam i sraki nie było.No ale brałam nie brałam potem wcale nie brałam a jak po przerwie zaczęłam to spała bym całe dnie.Kurde sama nie wiem ,wenla ok na napęd ale to pęcznienie brzucha ,zatrzymanie gazów w jelitach widoczne w badaniach i sraczki wróciły.Ona kaze mi zwiększać dawkę gastrolog sugeruje zmianę leków.Bądż tu mądry.Analizowłam składy i Velafax ma chyba najmniej syfu .Ufffff ulżyło mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja co bym nie bral to kupa taka sama :D Nie mialem ani sraczki na wenli, ani zatwardzenia na klomipraminie.
faceci normalnie kupaja bo nie macie takich jazd hormonalnych jak kobity.

Ja zobaczę na tym generyku.Jak nie podejdzie to psychiatre zmieniam.Jak mam biegunki to ciekawa jestem ile tak naprawde leku sie wchlania.Kusi mnie by wrocic do citronilu i ewentualnie cos dołożyć na napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podejdzie to psychiatre zmieniam.Jak mam biegunki to ciekawa jestem ile tak naprawde leku sie wchlania.Kusi mnie by wrocic do citronilu i ewentualnie cos dołożyć na napęd.

 

Proponuję dołożyć wtedy bupropion albo zmienić lek na fluoksetynę. Oba mają aktywizujący profil działania - jakiego oczekujesz - i mogą działać korzystnie w chorobach zapalnych jelit z biegunkami, bo zmniejszają stężenie działającej prozaplanie cytokiny TNF-alfa

(dość dobry artykuł przeglądowy: Filipovic BR and Filipovic BF. 2014. Psychiatric comorbidity in the treatment of patients with inflammatory bowel disease).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ktoś z Was wenle z klomipraminą? ktoś coś pisał o tym , nie pamiętam gdzie i kto::)

 

Czy wenla pobudza, motywuje? jeśli klomipramina utrzyma swoje uboczne skutki z kompletnym otepieniem i brakiem koncentracji myslę, aby lekarzowi podpowiedieć wenla+klomi.

Wenla działa na fobie i lęki, ok ale co nerwicą natręctw.. tu bez klomi chyba się nie obejdzie w mixie

 

Aha zapomniałem najwazniejsze : czy ktoś z was po dłuższym czasie brania wenli miał problemy z koncentracją , pamięcią, logicznym myśleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpwiedzi.

 

-- 13 paź 2017, 23:09 --

 

Bierz ktoś z Was wenle z klomipraminą? ktoś coś pisał o tym , nie pamiętam gdzie i kto::)

 

Czy wenla pobudza, motywuje? jeśli klomipramina utrzyma swoje uboczne skutki z kompletnym otepieniem i brakiem koncentracji myslę, aby lekarzowi podpowiedieć wenla+klomi.

Wenla działa na fobie i lęki, ok ale co nerwicą natręctw.. tu bez klomi chyba się nie obejdzie w mixie

 

Aha zapomniałem najwazniejsze : czy ktoś z was po dłuższym czasie brania wenli miał problemy z koncentracją , pamięcią, logicznym myśleniem?

Ja mialam przez 3 mc problem z pamięcią krotkotrwala.np polozylam klucze lub tel a potem ich szukalam.Przeszlo samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wenla w dawce 300 mg moze nakrecac natrectwa albo leki ? walilem ja z anafranilem 150 paro 40 olanzapina 10 tegretol 200 segan 5 ale prawie all odlozylem narazie i pytanie ktore brac a lecze sie na natrectwa bo mialem takie stany urojen ze nie dalo sie wytrzymac co brac z tych lekow jeszc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reboxetyna całkiem fajnie w opisie wyglada.

 

-- 14 paź 2017, 11:49 --

 

Zaczelam Velafax .Mam bez wersji xl .Powinnam brac w dwóch dawkach.Zupelnie nie wiem o ktorej wziąć drugą dawkę.Jak myslicie 16 będzie ok czy wcześniej wziac?

 

-- 14 paź 2017, 19:40 --

 

Wzięłam o 16 ,ciut teraz mnie poddusza a gardle to chyba nerwy bo czasami tak mialam.Biorę na noc cloranxen i jest ok.Teraz mam tranxene niby to samo a nie dziala.

 

-- 15 paź 2017, 21:37 --

 

Dzis dzień bez biegunki,az glupio.Zobaczymy jak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ktoś z Was wenle z klomipraminą? ktoś coś pisał o tym , nie pamiętam gdzie i kto::)

 

Czy wenla pobudza, motywuje? jeśli klomipramina utrzyma swoje uboczne skutki z kompletnym otepieniem i brakiem koncentracji myslę, aby lekarzowi podpowiedieć wenla+klomi.

Wenla działa na fobie i lęki, ok ale co nerwicą natręctw.. tu bez klomi chyba się nie obejdzie w mixie

 

Aha zapomniałem najwazniejsze : czy ktoś z was po dłuższym czasie brania wenli miał problemy z koncentracją , pamięcią, logicznym myśleniem?

 

 

U mnie wręcz odwrotnie. Wenla rozwiązała problemy z koncentracją, logicznym myśleniem, itp. W odpowiedniej dawce dobrze pobudza i motywuje (trzeba dobrać sobie odpowiednią dawkę). Oczywiście, na wszystkich nie będzie działać tak samo.

Wenla+ klomi - nie mam pojęcia, ale z uwagi, że klomipramina silnie blokuje wychwyt zwrotny serotoniny, może dojść do zesp. seroton. Trzeba uważać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam 75 teraz o 37,5 zwiekrzylam.Zapewne za pare dni dorzucę jeszcze 37,5 tym sposobem wskocze na 150 .Jesli mnie nie będzie ctelepalo to zapewne zostane na takiej dawce.Jakis czas temu na 150 mnie telepalo,zapewne za szybko wskakiwalam bo o 75 zwiekszalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ktoś z Was wenle z klomipraminą? ktoś coś pisał o tym , nie pamiętam gdzie i kto::)

 

Czy wenla pobudza, motywuje? jeśli klomipramina utrzyma swoje uboczne skutki z kompletnym otepieniem i brakiem koncentracji myslę, aby lekarzowi podpowiedieć wenla+klomi.

Wenla działa na fobie i lęki, ok ale co nerwicą natręctw.. tu bez klomi chyba się nie obejdzie w mixie

 

Aha zapomniałem najwazniejsze : czy ktoś z was po dłuższym czasie brania wenli miał problemy z koncentracją , pamięcią, logicznym myśleniem?

 

Odpusc sobie. Ja teraz odstawiam wenle od Anafranilu, ze wzgledu na natrectwa wlasnie. Wenla "prowokuje" natrectwa, przynajmniej u mnie. Niby fajne samopoczucie, ale natrectwa psuja caly efekt. Wole byc bardziej przymulony, ale miec pelna kontrole nad tym. Wracam do monoterapii Anafranilem w dawce 225.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie. Ja teraz odstawiam wenle od Anafranilu, ze wzgledu na natrectwa wlasnie. Wenla "prowokuje" natrectwa, przynajmniej u mnie. Niby fajne samopoczucie, ale natrectwa psuja caly efekt. Wole byc bardziej przymulony, ale miec pelna kontrole nad tym. Wracam do monoterapii Anafranilem w dawce 225.

 

Dzieki za poradę bo dzis sie widze z moim Magikiem, ja nic nie zmieniam jednak jade dalej na Afranilu 150, ale dawke zwiększe jak uboki miną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×