Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z 450 wenli nie schodze, zmniejszenie mirty spowodowalo ze jeszcze lepiej spie (90 zdarzaly sie wybudzenia o 4 rano). I teraz jestem wyciszony w dzien i aktywizacja jest. Boje sie ze jak zejde do 300 to bedzie spadek nastroju i energii.

 

-- 01 wrz 2017, 09:58 --

 

Niech sie ustabilizuje to co jest, bo takie skakanie z dawek powoduje ze mozg wariuje.

 

Za bardzo kombinujesz i za często zmieniasz dawki ;) u mnie pełny efekt wenla osiągnęła po 11 tyg, w tym 6 tyg na 300 mg. Lek długo się rozkręca, także częste zmiany to faktycznie mózg może zwariować ;) Od tyg jestem na 375 i wiem że efekt końcowy będzie za ok. 3 tyg. I ostateczna,jak dla mnie dawka. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólnie z lekarzem stwierdziliśmy, że mogę spróbować odstawić leki. Najpierw wenle, a później trittico. Czuje się w sumie stabilnie emocjonalnie. Sądzę, że lęki mam opanowane (szczególnie napadowy) i poradzę sobie w tej kwestii sam. Zacznę odstawiać po poprawkowych egzaminach. Jak mogę podsumować działanie wenli (plusy i minusy):

-mulenie intelektualne, rozleniwienie, brak motywacji

-sądzę że wpływa negatywnie u mnie na proces krzepnięcia (łatwiej i częściej siniaki mi powstają)

-takie uczucie wyjebania (nie koniecznie fajne)

-nie sprawdza się na lęk napadowy (dalej odczuwam na dawce 150 ale sam radziłem sobie z tym wcześnie, przed farmakoterapią to poradzę sobie bez tego)

-w moim odczuciu nie stabilny lek (duże rozchwianie czasami, np. z rana mocno depresyjnie, a wieczorem super a czasami na odwrót, bez wyraźnego powodu)

+odsapnięcie od negatywnych emocji

+lepsze samopoczucie (szczególnie w towarzystwie)

+pobudzenie fizyczne (odczułem to w postaci lepszych wyników w bieganiu i szybciej "odpoczywam")

Pomimo, że narzekałem na lek to sądzę iż dobrze na mnie działa. Ustabilizował mnie, "wyprowadził" na prostą a teraz chcę sam sobie poradzić. W szczególności, że mam kiepskie wyniki poziomu testosteronu (poniżej 8 nmol/ml) i będę zaczynał jego wyrównywanie (strzały w dupala :twisted: ). Prolaktyna i inne hormony w normie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam wenlafaksyne w dawce 100 mg bo za bardzo mnie pobudzała w połączeniu z klomipraminą w dawce 250 mg i zwiększę sobie po prostu jej dawkę z powrotem do 300 mg bo mam dosyć natręctw myślowych ...mam wrażenie że wenlafaksyna je napędza w połączeniu z klomipraminą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na natrectwa myslowe innej opcji nie ma. Mi anafranil w dawce 225 je zminimalizowal, kto wie czy 300 calkiem by nie przeszly. Teraz po odstawieniu poki co nie zwiekszyly sie znacznie, choc dalej drobne, takie nieszkodliwe jakies tam sa, ale radze sobie z nimi sila woli, nawet o nich nie mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to, u mnie byl od razu nastroj w dol do konca dnia, otumanienie i scisk w glowie. Jak to wspominam to ciarki mam, koszmar. Teraz jak sie pojawia jakis "smiec" w glowie, nie zmienia mi to stanu emocjonalnego i szybko sila woli sie go pozbywam. Oby tak zostalo, bo juz nie marze o calkowitym wyleczeniu, akceptuje to, bo czuje sie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobudzenie jest zwykle na początku, ja zawsze byłem pobudzony jak wracałem do effectinu po eksperymentach z zamiennikami. Przez parę tygodni jest nakręcenie, ale z czasem się przyzwyczajamy i ten stan staje się normalny.

 

Biore najtanszy zamiennik i nie ma zadnej roznicy. Sam sobie to wkreciles. Po za tym Efectin to tez zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ekipa...

Ja po wizycie dwa miesiacena 75er, teraz mam wskoczyc na 150, skarzylem sie na poddenerwowanie na sciskanie szczeki, somatyke szwamkujaca, odbijanie sie i dwa ataki paniki czego na parogenie nie mialem...

 

Czy dobrze lekarz zalecil?

Lek podniosl mi cisnienie, pytanie czy przy zwiekszeniu ono dalej podskoczy??

Oraz to poxenie sie cY ono przechodzi??? Poce sie jak swinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? A Twoim zdaniem co jest lekiem oryginalnym? Efectin jest wlasnie produkowany przez Pfizera, który wykupił Wyeth - firmę która wprowadziła wenlafaksynę na rynek.

Effexor jest oryginałem.

 

Effexor i Efectin są oryginałami. To tylko inne nazwy leku tego samego producenta (Wyeth, teraz Pfizer) przeznaczone na inne rynki. To Wyeth wprowadził lek jako pierwszy na rynek i do niego należał patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Effexor i Efectin są oryginałami. To tylko inne nazwy leku tego samego producenta (Wyeth, teraz Pfizer) przeznaczone na inne rynki. To Wyeth wprowadził lek jako pierwszy na rynek i do niego należał patent.

Pierwszym krajem, który wprowadził wenlafaksynę do obrotu jest USA, lek został tam wprowadzony pod nazwą Effexor i dlatego napisałem, że jest on oryginalny (choć, jak widać, każdy interpretuje to słowo na własny użytek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarzu, lek oryginalny - w odróżnieniu od generyku - to lek po raz pierwszy wprowadzony na rynek (rynki) przez pierwszego producenta, który odpowiadał za R&D określonego leku i musiał go poddać badaniom klinicznym. I Effexor, i Efectin produkował ten sam producent, korzystując ze swojej metody syntezy i oczyszczania. To ten sam lek pod różnymi nazwami handlowymi, które dostosowano do wymagań różnych rynków. Zastrzeżenie patentowe dotyczy i Effexoru, i Efectinu - zależnie od kraju, którego patent dotyczył. Efectin _nie jest_ generykiem. To Ty źle interpretujesz słowo "generyk" - widać, że nie pracujesz w badaniach klinicznych.

 

 

" As defined by the World Health Organisation (WHO), a generic drug means a pharmaceutical product which:

 

– is usually intended to be interchangeable with an innovator product,

 

– is manufactured without a licence from the innovator company, (tego wymogu NIE SPEŁNIA TWOJA INTERPRETACJA)

 

– is marketed after the expiry date of the patent or other exclusive rights" (tego wymogu NIE SPEŁNIA TWOJA INTERPRETACJA).

 

z BMC Pharmacol Toxicol. 2013; 14: 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efectin _nie jest_ generykiem.

A czy ja napisałem, że Efectin jest generykiem? Odniosłem się tylko do tego, że po raz pierwszy (na świecie) został wprowadzony na rynek w USA, po prostu nie napisałem, że Effexor istnieje na polskim rynku pod nazwą Efectin.

 

To Ty źle interpretujesz słowo "generyk" - widać, że nie pracujesz w badaniach klinicznych.

Masz, nie pracuję i wcale tego nie ukrywam, to żaden wstyd. Ty pewnie również...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ekipa...

Ja po wizycie dwa miesiacena 75er, teraz mam wskoczyc na 150, skarzylem sie na poddenerwowanie na sciskanie szczeki, somatyke szwamkujaca, odbijanie sie i dwa ataki paniki czego na parogenie nie mialem...

 

Czy dobrze lekarz zalecil?

Lek podniosl mi cisnienie, pytanie czy przy zwiekszeniu ono dalej podskoczy??

Oraz to poxenie sie cY ono przechodzi??? Poce sie jak swinia...

 

 

Trochę długo byłeś na dawce 75mg. Można było wcześniej zwiększyć. Co do ciśnienia to może podskoczyć, aczkolwiek powinno się z czasem unormować. Jeżeli nie, to może trzeba będzie zrezygnować z wenli lub brać jakieś leki równolegle.

Pocenie to jest spory problem. U mnie do końca nie zniknęło, ale nie jest najgorzej. Z czasem staje się słabsze.

Jeżeli po ok. 4 tyg na 150 mg nie będzie poprawy, a ciśnienie będzie w miarę OK, to warto spróbować jeszcze z większymi dawkami:). Ludzie często się poddają ze względu na skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wenla sie "wystrzelala" ;) mirta calkowicie zabija jej dzialanie, zamula w dzien, w weekend spie do 13. Oceniam ze mix ten jest "na chwile rozrywki". Lykam rano 450 wenli i chce mi sie spac. Zmniejszylem dawke mirty, to zaostrzyly mi sie natrectwa. Chyba pojde w slady picziklaki i wroce pokornie do "mamusi" czyli ku..wsko niezawodnego, stabilnego Anafranilu. Tak sie sklada ze zostaly mi 3 opakowania.

 

-- 10 wrz 2017, 14:17 --

 

Po glebszym przemysleniu postanowilem dac tej suce jeszcze szanse, ale odstawie mirte, moze sennosc w ciagu dnia minie. Bo antydepresyjnie jednak dziala swietnie i na leki. Ale jak natrectwa beda sie nasilac, to powrot do Anafranilu bedzie szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×