Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

ciach

 

Aga mam podobnie tyle ze okoliczności nieco inne. Tez mam dosc obsesyjne mysli o kims. Tyle ze samo myslenie nie paraliżuje mnie aż tak ani tez nie jest tak męczące jak spotkanie takiej osoby. Wtedy aby czuć sie na nowo komfortowo to musze wykonać szereg czynności. Jest to szalenie męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kiedys tutaj pisalem :) na dluzszy czas moj poziom niepokoju wrocil do normy i nastroj sie wyrownal

ale jak to w zyciu bywa zdarzaja sie rozne rzeczy ...rozstalem sie z kims na kim mi bardzo zalezalo, tzn popsul mi sie zwiazek i mocno to przezywam, i wiem ze nie ma co sie meczyc chce pobrac cos przez pol roku szczegolnie teraz jak zima jest ..juz kiedys probowalem leki i wiem co dla mnie dobre

 

asentra ktora lekko nakreca i redukuja to melisą + sport

i mialem probe z efectinem ale... kiedy probowalem zamulalme nie bylem aktywny ale dzialala dobrze

chodzi o to ze po tych lekach czulem sie najlepiej

 

tylko ze ja uprawiam sport biegam itd

i efectin przyspiesza akcje serca lub nawet powoduje jego niemiarowe bicie i sie zastanawiam czy dla mnie to dobre

 

mam dylemat

plusy i minusy

efectin: nie moge napic sie nawet piwka przy nim bo sie wtedy zle czuje, do tego pamietam wchodzil w interakcje mi nawet z hydroksyzina itp, przy odstawieniu elektryczne szoki przez dlugi czas..lekkie zaparcia plusem jest to ze nie nakrecal wyciszal i popraiwal nastroj

 

z kolei: asentra zero efektow ubocznych poza uczuciem lekkiego nakrecenia jakbym bral efectin + pil male ilosci kawy :) zero problemow przy odstawieniu nawet nie czulem nic poza jeszcze lepszym nastrojem (typowe przy odstawianiu ssri ze czlowiek czuje sie chwilowo jeszcze lepiej)

 

ten niepokoj przy asentrze moge redukowac melisa i sportem tylko zastanawiam sie czy to dobrze tak przeciwstawiac na sile dzialanie czegos

 

efectin nie nakreca mnie mozna powiedziec dziala lepiej, ale martwi mnie przyspieszone bicie serca wieksze cisnienie moja norma to ok 125 a po nim mialem 140 to juz gorna granica normy i nie wiem jak sie ma to do sportu nie zwrocilem uwagi bo za krotko bralem czy ten podwyzszony puls i cisnieine pozniej sie obniza czy tak zostaje przez caly czas brania leku???

 

jesli macie jakies doswiadczenie w tej kwestii prosze napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kiedys tutaj pisalem :) na dluzszy czas moj poziom niepokoju wrocil do normy i nastroj sie wyrownal

ale jak to w zyciu bywa zdarzaja sie rozne rzeczy ...rozstalem sie z kims na kim mi bardzo zalezalo, tzn popsul mi sie zwiazek i mocno to przezywam, i wiem ze nie ma co sie meczyc chce pobrac cos przez pol roku szczegolnie teraz jak zima jest ..juz kiedys probowalem leki i wiem co dla mnie dobre

 

asentra ktora lekko nakreca i redukuja to melisą + sport

i mialem probe z efectinem ale... kiedy probowalem zamulalme nie bylem aktywny ale dzialala dobrze

chodzi o to ze po tych lekach czulem sie najlepiej

 

tylko ze ja uprawiam sport biegam itd

i efectin przyspiesza akcje serca lub nawet powoduje jego niemiarowe bicie i sie zastanawiam czy dla mnie to dobre

 

mam dylemat

plusy i minusy

efectin: nie moge napic sie nawet piwka przy nim bo sie wtedy zle czuje, do tego pamietam wchodzil w interakcje mi nawet z hydroksyzina itp, przy odstawieniu elektryczne szoki przez dlugi czas..lekkie zaparcia plusem jest to ze nie nakrecal wyciszal i popraiwal nastroj

 

z kolei: asentra zero efektow ubocznych poza uczuciem lekkiego nakrecenia jakbym bral efectin + pil male ilosci kawy :) zero problemow przy odstawieniu nawet nie czulem nic poza jeszcze lepszym nastrojem (typowe przy odstawianiu ssri ze czlowiek czuje sie chwilowo jeszcze lepiej)

 

ten niepokoj przy asentrze moge redukowac melisa i sportem tylko zastanawiam sie czy to dobrze tak przeciwstawiac na sile dzialanie czegos

 

efectin nie nakreca mnie mozna powiedziec dziala lepiej, ale martwi mnie przyspieszone bicie serca wieksze cisnienie moja norma to ok 125 a po nim mialem 140 to juz gorna granica normy i nie wiem jak sie ma to do sportu nie zwrocilem uwagi bo za krotko bralem czy ten podwyzszony puls i cisnieine pozniej sie obniza czy tak zostaje przez caly czas brania leku???

 

jesli macie jakies doswiadczenie w tej kwestii prosze napiszcie.

 

uprawiasz sport, bierzesz leki i pijesz alkohol do tego? jedno z drugim i trzecim się gryzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alkohol raz na tydzien, ale to pilem jak sie dobrze czulem, teraz moge zaprzestac kompletnie. a co ma sport do antydepresantow? typu SSRI

 

one nie wplywaja na prace serca z wyjatkiem wlasnie SNRI

jakas kiepska teoria, czekam na odpowiedzi

 

kto bral efectin ale w dawce nie przekraczajacej 75mg i do tego uprawial sport typu bieganie, pilka... rozmawialiscie o tym z lekarzem?

 

podwyzszone cisnienie non stop zweza naczynia, tego sie boje. bo to prowadzi do miazdzycy

 

ja juz po dawce 37.5 mialem o 10 wyzsze cisnienie jak pamietam, tylko ze nie pamietam czy to pozniej sie stabilizowalo czy zostawalo na poziomie, moze macie jakies obserwacje wlasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo luuuuudzie...

co ma sport do SSRI/SNRI...? bez jaj...

sport to zdrowie mi lekarka kazała wręcz go uprawiać!

wydzielaja sie w tedy edorfiny,pozwyzsza poziom seotoniny ,ruch to zdrowie .Sama spedzam duzo czasu na bieżni i zapierdzielam 30 minut prawie dziennie i na dobre mi to wychodzi;-))

Pierwsze słyszę żeby nie mozna było uprawiac soprtu przy efektinie co niektórzy naprawde popadaja tu w paranoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tutaj nie sport by martwił (pod warunkiem, ze nie jest wyczynowy), ale wysokie ciśnienie podczas brania Efectinu. Wenlafaksyna ma to do siebie, ze je podwyższa (choć naturalnie nie wszystkim).

Gdy masz do tego tendencje i plany aby dłużej brać Efectin, to rozważyłabym raczej powrót do Asentry.

Ten niepokój psycho-ruchowy podczas brania SSRI to tak zwana akatyzacja. Jeżeli u ciebie łagodzi go melisa i sport, to pij i uprawiaj na zdrowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak problem w tym ze to jedyne leki ktore na mnie dzialaja ok

 

i na kazdym sa plusy i minusy i nie wiem co wybrac dawno temu je bralem

teraz w ogole inne czasy inne podejscie pewnie nawet na te leki inaczej bede reagowal lekko.

 

z tym cisnieniem to wlasnie nie wiem... jesli bede mial caly czas na granicy 140 to zle a jesli to sie wyrownaloby to nie ma problemu

chemia mozgu ma to do siebie ze jesli wplyniemy na 1 receptor/trasnmiter to reszta lekko potrafi sie dostosowac.

 

przy efectinie nie musze nic brac wiecej

przy asentrze musze brac na wyciszenie najlepiej hydroksyzyne 1 lub 2x10mg

 

przy czym przy efectinie objawy odstawiennie porzadne + nietolerancja nawet jednego piwka :/

przy asentrze tego problemu nie ma

 

i nie wiem co lepsze brac efectin bez niczego wiecej

czy asentre laczac z hydroksyzina

 

no dylemat :)

 

nie wiem czy w koncu nie skonczy sie to po prostu proba

ale nie chce mi sie marnowac miesiaca na to jesli sie okaze ze zle wybralem

kurde ale mnie to wkurza :)

 

nawet jak pojde do lekarza to mi nic nie powie wiecej. a leki moge wziac od rodzinnego bo on wie ze miewalem problem z nastrojem a raczej z pobudzeniem. ja na problemy reaguje pobudzeniem i niepokojem.

 

nic tu lekarze mi nowego nie wymysla.. to moja decyzja co powinienem wziac

i dlatego czekalem na jakies opinie i przemyslenia innych co brali te leki

to tak wyjasniajac dokladniej co mnie trapi

 

a wiec ponawiam pytanie czy podwyzszone cisnienie przy braniu efectinu pozniej wyrownuje sie? przy niskich dawkach max 75mg ER mi starcza nawt 37.5mg do zniesienia niepokoju

 

a asentry 25mg

 

[Dodane po edycji:]

 

i chyba juz wiem jaka selekce zastosuje. wazne jest dla mnie aby przy nasilonym niepokoju czy na skutek wydarzenie czy nasilonego niepokoju od brania antydepresantow...wazne jest abym mogl wziac hydroksyzine.

 

ja lepije toleruje syntetyki niz ziola.

 

jesli lykne efectin i hydro i sie zle poczuje p otym mixie odrazu lece na asentre.

niby efectin nie koliduje z hydroksyzina ale pamietam kiedys sie zle poczulem po takim polaczeniu.

 

ale juz nie pamietam. musze na nowo przetestowac na sobie mozliwosci

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zeszłam z 40 mg Paroxetyny .....te trzy dni były straszne ale pózniej od razu czujesz nowy lek,jak dziala .Tez biorę Wenlafaxynę 75mg,ale przy moich zaburzeniach malo które leki działają,poza tym jak na mnie to chyba mala dawka bo jak na razie czuję się tak sobie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam długo Efectin i dobrze na mnie działał, odstawiałam go kilka razy i wracałam do niego. Po ostatnim powrocie do tego leku miałam bardzo duży apetyt i bardzo przytyłam, lekarz stwierdził, że to przez Efectin i kazał mi go odstawić. Apetyt wrócił do normy. Tak więc u niektórych Efectin zmniejsza łaknienie (najczęściej), ale czasem też zwiększa je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wątroba boli? Bo od wczoraj wieczór mam jakieś kłucia w prawej dolnej częsci brzucha. Tzn kuło mnie wczoraj w nocy jak na łóżku leżałem i teraz też zaczeło.. I tak się zastanawiam czy to wątroba i czy po efectinie przypadkiem? Albo po tisercinie? Możliwe? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc jestem na Lafactinie od 2 tygodni,doraznie biore afobam.Jestem wyciszona i spokojna,ale strasznie senna,nic nie robie tylko leze i spie.Czuje sie beznadziejnie slaba,bez braku motywacji do czegokolwiek.Co mam robic?Czy to przejdzie?moze powinnam brac tabletke na noc skoro mnie usypia?Czekam na Wasze porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos z Was moze bral ten lek Symfaxin ER 75 mg? dostalam to dzisiaj od lekarki i jak przeczytalam szereg skutkow ubocznych tego leku ktore zdarzaja sie czesto bo tylko na te patrzylam to stwierdzilam ze nie bede tego brala...a wczesniej bralam SPAMILAN i bylam zadowolona a dzis sie dowiedzialam ze SPAMILAN to bardzo slaby lek, a ten nowy dostalam od reki bez jakiegos wiekszego wywiadu...nie wiem co myslec czy to brac czy nie troche sie boje tego co potem ze mna moze sie dziac...pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×