Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed schizofrenią


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, miałem to samo, natrętne obrazy w głowie , widzenie dziwnych rzeczy katem oka, nasłuchwianie czy napewno to co słyszę jest prawdziwe, lek przed utrata myśli to nic innego jak zaburzenia obsesyjnie kopulsyjne. Rozmawiałem o tym z psychiatra 😎 Nie ma się czego bać, najważniejsze to aby to olać nerwica potrafi stworzyć najgorsze iluzje od „niby zwidów” które nimi nie są, po depersonalizacje, niechciane orgazmy aż po wkręcanie ze twój but jest żółty a nie niebieski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę że nie jestem jedyny który naslu/cenzura/e i analizuje wszystkie dźwięki 

 

Dziwie się, że nikt jeszcze nie wynalazł żadnego badania na schizofrenie (np. Rezonans ) 

Mnie najbardziej dołuje to że nie skupiam się na tym jak np rodzice rozmawiają(czuje się taki nieobecny) i mam jakby szumy w głowie.. i ogólnie taki zamulony psychicznie się czuje 

Edytowane przez ms99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu .. też bałam się że mam schizofrenię przez to że wydawało mi się (i mam tak do dziś) że ktoś mnie śledzi, nawet było tak że wyłączałam lokalizację w telefonie z obawy że "ktoś", wie gdzie się akurat przemieszczam. 🙄🤦🏻‍♀️

 

Ale już wiem że to skutki nerwicy i stresu w jakim dziennie żyję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zarr napisał(a):

Jakiś czas temu .. też bałam się że mam schizofrenię przez to że wydawało mi się (i mam tak do dziś) że ktoś mnie śledzi, nawet było tak że wyłączałam lokalizację w telefonie z obawy że "ktoś", wie gdzie się akurat przemieszczam. 🙄🤦🏻‍♀️

 

Ale już wiem że to skutki nerwicy i stresu w jakim dziennie żyję. 

 

pewnie tak - stres -  ale warto i czymś takim powalczyć aby nie poddać się myślom ksobnym i obsesyjnym ... Chyba, że masz ku temu obiektywne podstawy. Jeśli nie, to nie daj się niszczyć własnym, złym myślom.  Jeśli to jedyny symptom to na schizofrenię to na Twoje szczęście za mało objawów ale zawsze jeśli masz wątpliwości warto się skonsultować ze specjalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zaczęłam chorować. Miałam tak olbrzymi lęk że zwariowałam, że trzeba mnie zamknąć w szpitalu itp. Ciągle miałam wrażenie że wszyscy mnie obserwują i oceniają ( mam niską samoocenę), że rozmawiają na temat mojego wyglądu, miałam miliony myśli w głowie, bałam się wyjść z domu, kątem oka np widziałam jakieś cienie i wmawiałam sobie bóg jeden wie co. Szumy w głowie, zawroty i parę innych rzeczy. Poszłam do lekarza i mówię wprost " ja mam schizofrenię" na co lekarz zadał mi pytanie dlaczego tak myślę, zaczęłam opowiadać i usłyszałam że to nie schizofrenia a nerwica. Rok temu też lekarzowi powiedziałam że kiedyś myślałam że mam schizofrenię to tylko się uśmiechnął i powiedział " nie, nie ma pani". Zresztą ja przy nerwicy to już " miałam" tyle różnych chorób że lepiej nie mówić🙆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Nerwosol napisał(a):

 

pewnie tak - stres -  ale warto i czymś takim powalczyć aby nie poddać się myślom ksobnym i obsesyjnym ... Chyba, że masz ku temu obiektywne podstawy. Jeśli nie, to nie daj się niszczyć własnym, złym myślom.  Jeśli to jedyny symptom to na schizofrenię to na Twoje szczęście za mało objawów ale zawsze jeśli masz wątpliwości warto się skonsultować ze specjalistą.

Mówilam juz psychiatrze o tych objawach. Uwaza że nerwica natrectw ale leków nie dostalam tylki biore na nerwice lękową

12 godzin temu, Szczebiotka napisał(a):

Pamiętam jak zaczęłam chorować. Miałam tak olbrzymi lęk że zwariowałam, że trzeba mnie zamknąć w szpitalu itp. Ciągle miałam wrażenie że wszyscy mnie obserwują i oceniają ( mam niską samoocenę), że rozmawiają na temat mojego wyglądu, miałam miliony myśli w głowie, bałam się wyjść z domu, kątem oka np widziałam jakieś cienie i wmawiałam sobie bóg jeden wie co. Szumy w głowie, zawroty i parę innych rzeczy. Poszłam do lekarza i mówię wprost " ja mam schizofrenię" na co lekarz zadał mi pytanie dlaczego tak myślę, zaczęłam opowiadać i usłyszałam że to nie schizofrenia a nerwica. Rok temu też lekarzowi powiedziałam że kiedyś myślałam że mam schizofrenię to tylko się uśmiechnął i powiedział " nie, nie ma pani". Zresztą ja przy nerwicy to już " miałam" tyle różnych chorób że lepiej nie mówić🙆

Ja też mam lęki już tak silne:/  póltora roku temu też chcialam iść do szpitala bylo bardzo zle ze mną. Tak jak piszesz, slyszalam nawet że osoba ze scizofrenią rzadko kiedy ma świadomość swojej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 20:11, zarr napisał(a):

Mówilam juz psychiatrze o tych objawach. Uwaza że nerwica natrectw ale leków nie dostalam tylki biore na nerwice lękową

Ja też mam lęki już tak silne:/  póltora roku temu też chcialam iść do szpitala bylo bardzo zle ze mną. Tak jak piszesz, slyszalam nawet że osoba ze scizofrenią rzadko kiedy ma świadomość swojej choroby.

prawdopodobnie te same leki są skuteczne na lękową i natręctw przy czym nerwica natręctw jest trudniejsza do leczenia i wymagająca pewnie większej uwagi i wsparcia niż lękowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam diagnozę schizofrenii i nie wiem czy jest się czego bać. Jakby normalne życie było jakoś szczególnie pożądane.

Wszyscy mamy ciężko w życiu, czy to schizofrenia czy zdrowie. 

 

Odnośnie utraty kontroli, można to porównać do uzależnienia od alkoholu. Alkoholik nie będzie twierdził, że jest uzależniony bo przecież sam sięga po alkohol i nikt z zewnątrz mu nie każe tego robić. Podobnie jest z głosami, które próbują przejąć kontrolę. Zawsze jest to uczucie, ze to ty chcesz, nieważne jak mocno schizofrenia jest intensywna. Wiele razy próbowałem wyluzować i nawet celowo sprawić, żeby zaprzyjaźnione postacie zabrały część samokontroli. I co? Nie da się.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×