Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Sosnowiec]


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odradzam Panią Weronikę Majrzerek z Sosnowca, patrzy tylko na zegarek i brak głębszej refleksji, co do zgłaszanych problemów.

Od kilu miesięcy jezdze do Pani Wioletty Maciejewskiej Kisiel z Katowic. Chyba najtaniej w okolicy i bardzo mi pomogła.Nie wiem jak teraz, ale kiedyś przyjmowała również w Sosnowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hallera psycholog woła pacjenta po nazwisku przy innych pacjentach na konsultacje/badanie. Pan/Pani xy - zapraszam.

Takie wołanie po nazwisku przy innych pacjentach jest poniżeniem pacjenta. Traktuje pacjenta jako pacjenta "drugiej kategorii" - gorszego.

Psycholog nie powinien się tak zachowywać tylko powinien podejść do pacjentów przedstawić sie i zapytać "kto do mnie na tą i na tą godzinę", ale to wymaga wysiłku i odwagi.

Ta sytuacja pokazuje jakie potrafi być zachowanie psychologa, psychologa-psychoterapeuty w stosunku do pacjenta w Poradni.

 

Jest to naruszenie prywatności pacjenta. http://www.giodo.gov.pl/1520001/id_art/4701/j/pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę przestrzec przed Poradnią na Hallera. To co tam mnie spotkało nigdzie indziej nie miało miejsca. Tak jak tutaj można przeczytać o sytuacjach innych pacjentów opisujących sytuacje na hallera tak ja chcę się do nich przyłączyć. Zaczynając od rejestracji można usłyszeć w rejestracji że do psychologa nie jest wymagane skierowanie co jest kompletną bzdurą kłamstwem i wprowadzeniem pacjenta w błąd !!!!. W rejestracji pani nie przedstawia informacji kto w Poradni przyjmuje i do kogo można udać się na wizytę. Sama sugeruje udanie się do danego psychologa nie dając pacjentowi wyboru. Rejestracja tuż przed wizytą pacjenta zanosi kartę psychologowi po czym wraca spowrotem z kartą bo psycholog nie chce mieć karty pacjenta w gabinecie podczas wizyty pacjenta. Pani z rejestracji lamentuje do psychologa o stanie pacjenta choć nic nie wie co pacjent przeżywa i z czym przyszedł na wizytę. Psychologowie. Psychologowie na hallera jest ich większość pierwszą wizytę opisują przy pacjencie, kolejne wizyty są opisywane przez psychologa po wizycie pacjenta bez obecności pacjenta. Pacjent jest wywoływany po Nazwisku przez psychologów także przy innych pacjentach będących w poczekalni. Psycholog nie ma w gabinecie notesu do którego mógłby wpisać pacjenta na kolejną wizytę tylko trzeba przejść z psychologiem do rejestracji przez korytarz czesto wypełniony pacjentami by się zapisać na kolejną wizytę do psychologa. Na hallera - nie znaczy że jak tam ktoś pracuje to jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. !!! Często po znajomości może ktoś tam pracować zważywszy na zachowanie brak podejścia odpowiedniego do pacjenta jednej z psycholog podczas wizyty pacjenta mogę przypuszczać że pracuje tam po znajomości. Parasol ochronny jest nad nią roztoczony. Ale myślę do czasu gdy wyjdą na jaw jej przekręty. Psycholog w teście zakreśla odpowiedzi za pacjenta, nie dając pacjentowi by to pacjent zakreślił odpowiedzi wszak jest to jego test. Psychologowie a jest ich większość nie przedstawiają pacjentowi wyników testu i nie informują pacjenta jaki jest obraz pacjenta po rozwiązaniu testu i po wizytach pacjenta. Pacjent jeśli chce się dowiedzieć o wynikach testu i o tym co psycholog wpisał do karty musi udać się do rejestracji po ksero karty i zapłacić za nią.

Dlatego tak ważne jest to do kogo pacjent pójdzie. Wszak ustawa o zawodzie psychologa jest nieuregulowana ważne jest to by dokonać wyboru psychologa, by nie został on narzucony np, przez rejestrację bo może się to skończyć źle dla pacjenta. Na hallera żądajcie by rejestracja Was poinformowała kto przyjmuje by podała Imiona, nazwiska psychologów to jest minimum i przedstawiła informacje o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnie Zdrowia Psychicznego Sosnowiec NFZ

 

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PORADNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO:

NA PIERWSZĄ WIZYTĄ U LEKARZA PSYCHIATRY NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ Z OCENĄ PSYCHOLOGICZNĄ. DO PSYCHOLOGA WYMAGANE JEST SKIEROWANIE , KTÓRE MOŻE WYSTAWIĆ LEKARZ POZ (RODZINNY) LUB INNY LEKARZ SPECJALISTA (pracujący na umowie z NFZ).

 

Dezinformacja. Do lekarza psychiatry nie trzeba i nie należy mieć oceny psychologicznej. !!!! Lekarz psychiatra kieruje do psychologa, zleca badania i kieruje na psychoterapię. Lekarz psychiatra przyjmuje bez skierowania. !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hallera rejestracja nie umie kierować pacjenta po skierowaniu do odpowiedniego psychologa. Kieruje do obojętnie jakiego psychologa np, do tego który obecnie znajduje się w rejestracji. To jest wstyd i hańba dla pacjenta i dla pacjentów. Tak nie może być by rejestracja kierowała do psychologa wg, rejestracji zachcianki i kaprysu, a nie po tym co pisze na skierowaniu. Mam nadzieję że nadejdzie dzień w którym pacjent na Hallera, będzie traktowany tak jak należy. A rejestracja będzie widzieć co pisze na skierowaniu i będzie kierować do odpowiedniego psychologa, a nie do obojętnie którego. Najlepiej samemu poszukać informacji o psychologach pracujących na Hallera, i samemu wybrać, bo na rejestrację na hallera w 80 procentach nie można polegać. O 2 z 3 psychologów można znaleźć informacje o jednej więcej o innej mniej, ale cos można znaleźć, o 3 trzeciej pracującej - zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się zapytać czy ktoś może korzystał z pomocy Pani Wioletty Maciejewskiej - Kisiel? Znajoma znajomych polecała, ale chciałam się dowiedzieć, czy ktoś może korzystał w Sosnowcu?

 

 

Ja korzystałam. Uczęszczałam na terapię. Na początku na terapii było mi bardzo trudno, bo nigdy nie uczęszczałam na terapię. Pani terapeutka bardzo uważna, czasami ostra, lecz ciepła. Dawała mi dużo wsparcia. Dzięki terapii doszłam do siebie, po traumatycznych sytuacjach w pracy i domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKARGI I WNIOSKI PACJENTÓW

Pacjent lub jego przedstawiciel ustawowy mają prawo do złożenia ustnej albo pisemnej skargi na nienależyte udzielanie świadczeń zdrowotnych oraz inne nieprawidłowości w Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu. W tym Poradnia Zdrowia Psychicznego w Sosnowcu ul. Hallera 5

http://zla.nowybip.pl/skargi-i-wnioski-pacjentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholog na Hallera jeśli nie chce się zajmować pacjentem, to jest w stanie zrobić wszystko, i zrobi wszystko, by pacjent u niego nie był. Pacjenci, miejcie świadomość że psycholog jest w stanie sfałszować test. Gdyż m.in od wyniku testu zależy czy pacjent u danego psychologa będzie. Psycholog do którego pójdziecie będzie interpretował test, albo napisze prawdę, albo skłamie. Wybierajcie sami psychologa. Psycholog Jeśli nie chce by pacjent u niego był, to jest w stanie zrobić wszystko - dosłownie wszystko by się pacjenta pozbyć i się nim nie zajmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatność na hallera - zapomnijcie...

 

Potwierdzam! Zapomnijcie o prywatności na Hallera!!!!!!! Już będąc u psychologa, prywatność Wasza może zostać naruszona poprzez przekazanie informacji o Was drugiemu psychologowi. Gdy pójdziecie na Hallera do jednego psychologa, ale zakładając że Wam nie "podpasuje", i zechcecie pójść do drugiego w tej samej poradni - ta druga pójdzie po informacje do pierwszej, a pierwsza jeśli jej nie "podeszliście" to zrobi wszystko byście i u tej drugiej w tej poradni nie byli. Dlatego psychologa na Hallera wybierajcie świadomie, bo zmiana psychologa na Hallera, będzie Was kosztować sporo. Psycholog na hallera wymusza odpowiedzi na pacjencie. Miejcie oczy szeroko otwarte na to co podpisujecie u psychologa na Hallera. Czytajcie, pytajcie i nie podpisujcie byle dokumentu danego do podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drzwiach gabinetu psychologa powinno pisać czy jest to psycholog, psycholog kliniczny, psycholog kliniczny - psychoterapeuta, psycholog - psychoterapeuta I kiedy w jakich godzinach przyjmuje. Takie informacje powinny być dostępne dla pacjenta.

 

Powinno pisać czy jest to Specjalista psycholog kliniczny. Na hallera są 2 panie

psycholog Specjaliści psychologowie kliniczni z 3. Jednak rejestracja ha hallera nie ujawnia Nazwisk dwóch pań

psycholog Specjalistów psychologów klinicznych na hallera, ujawnia jedno Nazwisko.

Pacjenci na Hallera, poznajcie Prawa Pacjenta i nauczcie się z nich korzystać.

http://www.mz.gov.pl/leczenie/prawa-pacjenta/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjenci powiem Wam kto na Hallera ma tytuł Specjalisty Psychologa Klinicznego bo być może w rejestracji na hallera się tego nie dowiecie w pełni, gdyż niektóre osoby pracujące w rejestracji na hallera są niedouczone. Strączek-Moska, Życińska. Te osoby na hallera mają tytuł Specjalisty psychologa klinicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na Hallera informuje żeby skorzystać z tej że Poradni to trzeba udać się na pierwszą wizytę do psychologa i to właśnie psycholog zadecyduje co dalej z pacjentem. Nie ma możliwości żeby udać się na pierwszą wizytę do lekarza psychiatry żeby to lekarz zbadał pacjenta i pokierował ewentualnie dalej tylko najpierw do psychologa. Jest to mówiąc delikatnie pokręcone w tej że Poradni na Hallera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×