Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Sosnowiec]


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

na hallera zeby skorzystac z rozmowy z psychoterapeutą najpierw ttrzeba przejsc rozmowe z psychologiem. To tak jak by moj los byl w rekach psychologa, bo albo mnie skieruje dalej do psychoterapeuty, albo wypadam z gry... bezsensu... Ja bym chcial kierowac swoim losem sam i wybierac psychologów,psychoterapeutów sam, a nie isc do kogos z "przydziału". Takie praktyki nie są pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno byc, a nie "rozmieniac sie" u wielu psychologów zeby trafic do psychoterapeuty. No bez sensu!!! ja bym chcial ze jeśli ide, to do konkretnego i mowie jednemu, a nie troche tu, troche tu. A na hallera tak nie ma. Najpierw "selekcja" pozniej rozmowa z terapeutą. Dodam ze zwykly psycholog moze sie mylic bo nie ma wiedzy i zdolnosci terapeutycznych.

 

-- 09 maja 2014, 21:56 --

 

Na hallera nie ma mozliwosci zeby wybrac od startu panią x, tylko pierwsze co to na rozmowe do psychologa, a pozniej ewentualnie gdzies dalej... Bez sensu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłam na psychiatrę, który prowadzi terapię, ale to po dłuższych poszukiwaniach i paru innych "specjalistach"

 

-- 14 maja 2014, 21:06 --

 

Witam wszystkich nerwicowców :)

Ja też jestem z Sosnowca i mam nadzieję, że jeszcze tu ktoś zagląda

Dobrze, że trafiłam na ten wątek, bo już czuję, że jest naprawdę źle i muszę się wybrać do jakiegoś specjalisty. A znając siebie, jeżeli odważę się iść to będzie to jedna jedyna próba, więc jak nie wypali pewnie nie będę miała odwagi iść do kogoś innego ponownie. Dlatego czytam uważnie Wasze opinie bo strasznie boję się, że trafię na kogoś kto mnie nie zrozumie.

 

Typowe objawy nerwicy lękowej męczą mnie już od wielu, wielu lat (teraz ma 26), ale tak na poważnie zaczęłam się nią przejmować rok temu. Właśnie wiosną zeszłego roku zaczęły mnie męczyć straszne nudności i zawroty głowy, zwłaszcza w miejscach publicznych. Doszło do tego, że bałam się wychodzić z domu, bo zemdleję, później, że dostanę zawału, aż zaczęłam bać się dosłownie wszystkiego. Oczywiście był lekarz, wszystkie badania (krew, serce itp) i okazało się, że jestem zupełnie zdrowa i wszystkie wyniki są świetne. Ale niestety nudności i zawroty nie mijały, aż trafiłam na lekarkę, która połączyła to z innymi objawami tj pocenie dłoni czy bezsenność + moje trochę aspołeczne zachowanie i wywnioskowała, że mam objawy depresyjno - lękowe. Przepisała mi Cital i Tranxene. Nie wiem czy mi pomogły czy sobie to wmówiłam ale przez jakieś dwa miesiące żyłam całkiem normalnie. Ale jak tabletki się skończyły to wszystko wróciło z podwójną siłą.

Do lekarza ponownie już nie poszłam. Nie chodzę prawie nigdzie. Rzuciłam studia, prace, wróciłam z powrotem do rodziców, którym chyba kończy się już cierpliwość do mnie. Wiem, że nie można tak wegetować do końca życia, ale nie mam sił, żeby cokolwiek zmienić.

Ech, ale się rozpisałam. Nie wiem czy ktoś to przeczyta, ale mam nadzieję, że jak odważyłam się to napisać to odważę się pójść do lekarza i to powiedzieć na głos.

Pozdrawiam wszystkich

 

I jak Unhappy poszłaś do lekarza? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was też zachorowałem na to dziadostwo da sie to wyleczyć wogóle ?

 

-- 22 cze 2014, 16:46 --

 

Witam Was też zachorowałem na to dziadostwo da sie to wyleczyć wogóle ?
seba....

jedyny sposób wyjśćia z nerwicy zaufajcie ja już prawie nie mam nie chce mi sie nawet rozpisywać piszę to po to bo jestem to winnien książce pana adama a po drugie ludziom z forum bo sam szukałem pomocy jak opentany teraz już nie muszę szukać ale chce pomóc powtarzam jedyny sposób wyjśćia z nerwicy daje tytół Adam kizam miałem poznałem pokonałem . piszę 1 raz na forum wcześniej tylko czytałem narka wracajcie do zdrowia daje gwarancję że to jedyny sposób wszytsko pisze w książce

powodzenia , jak chcecie to piszcie jak zajze na forum odpiszę pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem z Dabrowy Górniczej i cierpie na ta zasrana przypadłosć jaka jest ta nerwica lekowa sam nieraz w to niewierze ze nerwica może tak wywrócic do góry nogami nasze życie pozdrawiam wszystkich

 

-- 26 cze 2014, 20:25 --

 

jak sobie radzicie w zyciu codziennym bo ja od roku jestem bez pracy a tak bardzo jej potrzebuje niewiem czy ktos mnie zrozumie nie jestem leniem ale boje sie isc do pracy gdzie jest duzo ludzi bo czesto mi cos dolego nieraz mi sie zdaje ze niema takiego człowieka jak ja co tak sie przejmuje wszystkim

:bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem z Dabrowy Górniczej i cierpie na ta zasrana przypadłosć jaka jest ta nerwica lekowa sam nieraz w to niewierze ze nerwica może tak wywrócic do góry nogami nasze życie pozdrawiam wszystkich

 

-- 26 cze 2014, 20:25 --

 

jak sobie radzicie w zyciu codziennym bo ja od roku jestem bez pracy a tak bardzo jej potrzebuje niewiem czy ktos mnie zrozumie nie jestem leniem ale boje sie isc do pracy gdzie jest duzo ludzi bo czesto mi cos dolego nieraz mi sie zdaje ze niema takiego człowieka jak ja co tak sie przejmuje wszystkim

:bezradny:

 

 

Doskonale rozumiem o czym piszesz:) ja co prawda pracuję ale kosztuje mnie to bardzo wiele i ciągle się zastanawiam czy ludzie widzą że np. cała się trzęsę a serce mi wali jak szalone. Jest to potworne i okropnie męczące. Radzę sobie różnie, głównie stosuję oddychanie i odwracanie uwagi byle tylko się nie skupiać na tym co się ze mną dzieje. Na szczęście terapia zaczyna przynosić powoli efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego lekarza psychiatry, który poprowadzi psychoterapie i dobierze leki na jej podstawie na terenie Sosnowca, ale mogą być też okolicę. Plusem była by szybka wizyta no i oczywiście refundacja NFZ-towska. Proszę o pomoc, póki mam siłę jeszcze walczyć, czuję że to niedługo znowu minie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnie Zdrowia Psychicznego Sosnowiec NFZ

 

- Fundacja "Unia Bracka" PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Romana Dmowskiego 6A tel. 32 298 89 37

 

- OLK PORADNIE SPECJALISTYCZNE W SOSNOWCU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Piłsudskiego 9 tel. 32 710 47 47 wew 216 http://www.olksosnowiec.pl

 

- FENIKS KAREŁ I WSPÓLNIK SPÓŁKA JAWNA

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Sobieskiego 29 tel. 32 296 93 32 http://www.czpfeniks.pl

 

 

- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ OL-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Czołgistów 5 tel. 32 294 84 17

 

- SOSNOWIECKI SZPITAL MIEJSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Zegadłowicza 3 tel. 32 413 03 48

 

- ZAKŁAD LECZNICTWA AMBULATORYJNEGO W SOSNOWCU

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Hallera 5 tel. 266 39 69

 

- IZABELLA DEŃCA-KUZIEMKO

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Kisielewskiego 2 tel. 263 10 97

 

- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "F-MED" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Lenartowicza 108 tel. 32 297 97 20

 

- CENTRUM PEDIATRII IM.JANA PAWŁA II W SOSNOWCU SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA

PORADNIA ZDROWI PSYCHICZNWGO DLA DZIECI - Sosnowiec ul. G. Zapolskiej 3

 

-- 18 mar 2015, 13:42 --

 

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PORADNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO:

NA PIERWSZĄ WIZYTĄ U LEKARZA PSYCHIATRY NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ Z OCENĄ PSYCHOLOGICZNĄ. DO PSYCHOLOGA WYMAGANE JEST SKIEROWANIE , KTÓRE MOŻE WYSTAWIĆ LEKARZ POZ (RODZINNY) LUB INNY LEKARZ SPECJALISTA (pracujący na umowie z NFZ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wątek zdaje się być nieco wymarły, ale może ktoś jeszcze zajrzy. Jestem z Sosnowca i po latach udręk zdecydowałam się sięgnąć po pomoc.

Jestem po wizycie u psychiatry (mogę polecić, sama trafiłam z polecenia, piszcie jak coś). Dostałam lek, skierowanie na diagnostykę MMPI-2 (wiem, gdzie wykonam) i na psychoterapię: prawdopodobnie najpierw 3-miesięczną grupową, a potem indywidualną. Lekarz wstępnie mówił o zaburzeniach adaptacyjnych i osobowości z pogranicza, ale testy mają być rozstrzygające. Chodzi o to, że na wizyty u lekarza i badania mogę okazjonalnie popołudniami dojeżdżać (godzina drogi), psychoterapia grupowa podobno bardzo dobra jest w Sosnowcu w Feniksie przy ul. Sobieskiego, ale regularnej psychoterapii indywidualnej szukałabym na miejscu, bo szacunkowo może to trwać 3-5 lat. Najbardziej ciekawa jestem czyichś rekomendacji lub przestróg nt. poradni przy ul. Hallera, ale będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Trzymajcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wizytę u psychologa? Czy już na terapię? Bo jeśli już na terapię, to jest to "doskonały" wynik w naszych warunkach... Mnie lekarz przestrzegł, że można oczekiwać "latami", także odechciało mi się nawet dzwonić. Chyba guzik warta jest ta strona - wynika z niej, że wszędzie w Sosnowcu idziesz do lekarza bez kolejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

specjalnie zalogowałem się na to forum aby się podzielić negatywnymi odczuciami .

 

Cierpię na problemy psychiczne ale jeszcze nigdy i nigdzie nikt mnie tak nie potraktował jak w przychodni w Sosnowcu na Hallera .

 

Zaczynając już od rejestracji to pół roku trzeba czekać na wizytę poprzedzoną przyjściem do okna rejestracji . Nie jestem wymagający ale zwracam uwagę na bardzo niemiłą obsługę . Każdy kto się pojawi aby wyznaczyć termin nie może liczyć na miłą rzeczową obsługę . Przede wszystkim utożsamiając się z ludźmi chorymi psychicznie można jeszcze bardziej się poczuć chorym i wyjść z siebie .

 

 

 

 

 

Ja również chce zwrócić uwagę na obsługę w rejestracji na Hallera. Wg panie w rejestracji skoro zostaly zatrudnione i tam pracują, powinny mieć "głowę na karku" i to one powinny świadczyć pomoc i wyciągać rękę by pomóc pacjentowi poinformować, poinstruować. Ale jak powszechnie wiadomo "nieznajomość prawa szkodzi", więc pacjent udający się do rejestracji w Poradni (nawet ten źle sie czujący z zaburzeniami), powinien sam "douczyć" się wcześniej o przysługujących mu formach pomocy, bo widac w (niektórych) "rejestracjach" pracują osoby niedouczone, by nie napisać (niekompetentne). Chce zwrócić uwagę za na Hallera przyjmują 3 panie psycholog, (psycholog zwykły, psycholog kliniczny-psychoterapeuta, psycholog-psychoterapeuta), i pacjent ma prawo wybrać którąkolwiek do której zechce pójść. Jednak zdarza się tak , ze rejestracja wybiera za pacjenta psychologa nie dając możliwości wyboru i decydowania pacjentowi i nie informując go kto w poradni przyjmuje, nie podając nazwiska psychologa/gów, kieruje na chama np do psychologa który ma małe wzięcie, np (do zwykłego). Tak nie powinno być. Zawsze pacjent powinien mieć możliwość wyboru, i rejestracja powinna o tym wiedzieć ! i informować!. Tak się zadziało na hallera. Takie zachowanie rejestracji jest niedopuszczalne i szkodzi pacjentom. Prawa pacjenta tu wg mnie są naruszone. Chcę zwrócić uwagę na niedouczenie niektórych pan w rejestracji na hallera, informują one ze u nich do psychologa nie jest wymagane skierowanie, (chyba że do zwykłego, bo do psychologa-psychoterapeuty Trzeba miec skierowanie) i oddają to skierowanie pacjentowi ktore wystawil lekarz prowadzący, by po chwili inna pani z rejestracji znowu je zabrala i dolaczyla do karty. Do psychologa jest wymagane skierowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hallera (niektórzy) którzy udadzą sie po pomoc juz w rejestracji mogą doświadczyć stresów. Panie (niektóre) sugerują/wmawiają nachalnie że karta "magnetyczna" jest zepsuta, bo u nich w komputerze nic nie widać. Doświadczyło tego kilku znajomych.Wszędzie karta działa poprawnie, tylko u nich "występują problemy", lub panie (niektóre) same je prowokują by sprawdzić np, czy pacjent ma "głowę na karku". Z innej strony patrząc to, jak może być coś widać w komputerze, skoro pacjent przychodzi pierwszy raz do rejestracji.?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje przydział to podstawa... Najpierw jeden musi stwierdzić czy nadajesz się do drugiego ;) i czy w ogóle potrzeba Cię leczyć

 

 

Co to znaczy że "przydział to podstawa"? Głowa na karku to podstawa. ! I nie pozwolenie by np, rejestracja pacjentem manipulowala. Pacjent ma prawo wybrać Psychologa takiego jakiego chce: Psychologa klinicznego - psychoterapeute, Psychologa-psychoterapeute, bez zbednego kierowania sie do psychologa (zwykłego). A rejestracja za brak bądź nie udzielenie kompetentnej informacji powinna być zwolniona. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×