Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF)


megi55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

z autopsji wiem, że to wielki ból odstawić jakiekolwiek benzo :(

 

Nic dodac nic ujac :cry: ja walcze juz rok czasu w tym pol to redukcja dawek i samo odstawianie druga polowka to objawy abstynecyjne. Bralem zaledwie 2 miesiace ale "konska dawke" i byla to zwykla pomylka lekarza rodzinnego :evil: Mozna to zrobic ale jest bardzo ciezko i trzeba wiele samozaparcia :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratka ja brałam bardzo dużo i nałogowo nieraz nawet po pół opakowania!

Wiem że to była zwykła głupota. Po tym czasie jakoś udało mi się z dnia na dzień odstawić -po prostu nie potrzebowałam tego. Ale jakiś czas temu zaczełam mieć znowu problemy i zaczęłam brać -tym razem mniej, bo po 1 tabletce. Ale teraz nie moge się od tego draństwa uwolnić - wiem ,że trzeba mieć dużo samozaparcia i silnej woli, ale jest mi trudno. Zmniejszyłam dawke do 1/4 ale wciąż czuje że potrzebuje brać klonazepam. I nie wiem jak dać sobie z tym radę. Ale miło wiedzieć, że ktoś miał podobne doświadczenia. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłam dawke do 1/4 ale wciąż czuje że potrzebuje brać klonazepam. I nie wiem jak dać sobie z tym radę.

 

Jest tylko jedna droga - redukowac dawki i zwiekszac czas bez leku. Nie ma zadnego lekarstwa na objawy abstynencyjne, no i trzeba sie nastawic na ciezkie chwile. Objawy mozna troche zredukowac waleriana i lekami przeciwbulowymi, jednak tez trzeba uwazac bo to nastepne swinstwo potrafiace uzaleznic. Tu mozna przeczytac na co sie trzeba nastawic i jak ulozyc schemat odstawiania http://www.benzo.org.uk/polman/ Odradzam samodziele odstawianie, najlepiej jak bys poprosila o pomoc lekarza specjaliste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kratka, kłopot w tym,że brałam ten lek bez wiedzy lekarza. I teraz nie wiem co on na to powie, czy zgodzi się pomóc mi w odstawianiu.Na pewno nie będzie zachwycony.

Ale mam nadzieję, że będzie dobrze i powoli z tego wyjdę.

A możecie mi polecić jakieś ziołowe leki, które uspokajają? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem co on na to powie, czy zgodzi się pomóc mi w odstawianiu.Na pewno nie będzie zachwycony.

 

Jezeli lekarz jest normalnym czlowiekiem napewno zrozumie i pomorze, no chyba ze masz takiego lekarza na jakiego ja trafilem :twisted: niedosc ze przypisala mi rownowartosc 20mg relanium (2x0,5mg Neurol-u) na dobe na rzekoma nerwice to jeszcze na moje pretensje i uwagi strasznie sie obruszala. Bardzo pomoglo jak powiedzialem ze ja zaskarze o niewiedze i nieumysle spowodowanie uzaleznienia. Skutek byl natychmiasowy i potulnie wypisywala recepty w/g mojego zyczenia i konsultowala moje poczynania z neurologiem. Na szczescie juz nie bede musial ogladac jaj facjaty - zmienilem lekarza rodzinnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megi55, może i lekarz nie będzie zachwycony, ale lekarz to lekarz, ma obowiązek ci pomóc. na moje oko to najlepiej zresztą udać się do pyschiatry, nie do rodzinnego.

uspokajające leki ziołowe to np. persen i validol (pierwszy na mnie nie działa, ale drugi jest dość skuteczny), ale nie wiem czy tobie, po długim i intensywnym uspokajaniu się clonazepanem ziółka pomogą..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio lekarz neurolok przepial mi wlasnie tem lek i on zawiera w sobie klonazepam

czy to jest psychotrop? prosze powiedzcie mi cos o tym leku chodze po nim jak pijana

macie jakies doswiadczenie z tym lekiem albo slyszeliscie cos o nim

prosze opowiedzcie mi cos o tym leku Clonazepamum

pozdrawiam Anna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywałam, pomagał mi ale niestety cholernie uzaleznił. Fakt jest, że brałam go ponad 2 lata, wiec nic dziwnego...

 

Po dwuch miesiacach juz byles uzalezniony :cry: A odstawianie to roczek "cudownego samopoczucia" no i z rok lub nawet dluzej po odstawieniowych objawow zanim organizm sie zregeneruje :twisted: Oczywiscie jak wytrzymasz to wszystko - statystycznie ok 50% przechodzi pozytywnie te meki, pozostale 50% zaczyna ponownie zazywac benzo :shock:

 

[ Dodano: Pią Maj 12, 2006 5:53 pm ]

 

prosze opowiedzcie mi cos o tym leku Clonazepamum

 

Aniu tu masz prawie wszystko o benzodiazepinach http://www.benzo.org.uk/polman/

 

Moje osobiste zdanie to ze benzo. to ostatecznosc, najpierw nalezy sprubowac wszystkich innych mozliwych dostepnych sposobow leczenia. Mnie lekarz rodzinny wpakowal w benzodiazepine, bylo to 15 miesiecy temu. po 6-ciu tygodniach juz mialem oznaki tolerancji a od ponad roku nie ma dnia zebym nie KU... Hu... i jeszce to co mi slina najezyk przyniesie pod adresem lekarza nieuka.

 

Czytalem na temat uzaleznienia od benzodiazepin chyba wszystko co spotkalem w necie i utkwilo mi bardzo gleboko w pamieci jedno stwierdzenie - lekarz powinien sie zastanowic nad zasadnoscia wypisania pierwszej recepty na benzodiazepiny poniewaz pacjent rozpoczyna droge do nikad t/zw bledne kolo z ktorego jest bardzo ciezko sie wyrwac, przeszedlem ta droge prawie do konca i mam nadzieje ze wytrwam dalej chociaz czasami jest bardzo ciezko :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clonazepamum przepisal mi neurolog na drgawki reki i nogi , boje ie bo on powiedzial ze to nie psychotrop a w aptece powiedzieli ze to psycotrop robia miwode z mozgu a ja chodze jak pijana :(

 

Ja zaufalem zekarzowi i spotkalo mnie to co spotkalo (uzelznienie z ktorym walcze ponad rok czasu) gdybym wowczas posiadal wiedza na temat lekow uspakajajacych jaka posiadam dzisiaj (dzieki internetowi) to w momencie wypisania recepty przez lekarza miala by biurko nalozone na glowe i klika kopow w D..... w butach przemyslowych.

 

Aniu clonazepam jest bardzo silnym lekiem uspakajajacym na dodatek badzo szybko uzaleznia, nie wiem jak dawke przypisal Ci lekarz ale ja na twoim niejscu zasiegnol bym porady innego lekarza :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to za lekarz debil, że Ci powiedział, że to nie psychotrop? Taaa, oni często myślą, że mają z idiotami do czynienia, bo cała reszta społeczeństwa co lekarzem nie jest to może mieć wciskane różne kity.

 

Ja bym Ci radziła poprosić lekarza o jakiś lek nowej generacji, ponoc mniej uzalezniają. Muszę Ci powiedzieć, ze gdy odzwyczajałam się od Clonazepamum, chodziłam jak narkoman na głodzie i myślałam tylko o tym, że chcę wziąć ten cholerny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz chodza jak pijana dzis poszlam do sklepu to ludzie patrzli na mnie jak na pijaczke taka rozkojozana

a ile brales tego clonazepamum?

 

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 3:55 pm ]

ale zauwazylam ze pomaga i nie mam juz tych drgaweg

biore 3 razzy dziennie o 21 biore 3/4 tabletki o 5 rano 1/2 tableti a o 13 3/4 tabletki i on powoli kazal moi zwiekszac stpniowi do 3 razy dziennie po 1 tabletce

przepisal mi 4 opakowania

 

jescze go pytalam czy to psychotroop on mowi ze nie

dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smutno mi jak czytam taka wypowiedz :cry: osobiscie moge Cie tylko ostrzec, moze jestem w bledzie ale wydaje mi sie ze te dawki sa bardzo wysokie w/g mnie za wysokie. Jednak decyzja nalezy do Ciebie.

 

Ja zazywalem 2 x 0,5mg Neurol-u na dobe i poczatkowo tez chodzilem jak pijany, po tygodniu gory bym przenosil, po 7 tygodniach objawila sie tolerancja na lek no i zaczela sie "jazda" ktora trwa juz ponad rok :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jazda ?

 

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 6:18 pm ]

przepisze co pisze na ulotce

 

Clonazepamum

Skład leku : tabletki 2mg

substancja czynna

klozepam ( w przeliczeniu na substancje bezwodna) 2mg

substancje pomocnicze

skrobia ziemniaczana, skrobia ryzowa , sodowy laurylosiarczan, zelatyna tween 80 magnezu stearynian ,talk,laktoza

 

 

Moja mama byla dzis u mojego lekarza rodziunnego i powiedziial jej ze to jest tylko srodek na uspokojenie a to ze ma tyle srodkow ostroznosci i dzialan niepozadanych to rownie dobrze na rurynoskorbinie moglo by pisac , czy Ci lekarze nie ropbia farsy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jazda ?

 

objawy odstawieniowe :twisted: potem po odstawieniowe :twisted:

 

Aniu, te leki lagodza tylko objawy a nie lecza przyczyny. Kazdy z tych "cudownych lekow" dziala tlumiaco na odsrodkowy ukald nerwowy organizm sie bardzo szybko przyzwyczaja do "latwizny" jak mu braknie tego "cudownego leku" zaczyna sie o niego dopominac a mile to nie jest.

 

Poczytaj prosze ta stronke do ktorej podalem Ci linka.

 

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 5:36 pm ]

przepisze co pisze na ulotce

 

Clonazepamum

Skład leku : tabletki 2mg

 

rownowartosc (+-) 40mg relanium - :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam 2 tabletki: rano i na noc, a dodatkowo lekarka kazała mi brać 4 Pernazinum i 1 Doxepinum :shock: Fakt, źle wtedy ze mną było, no ale kobieta przesadziła. Najtrudniej było mi odstawic wlaśnie Clonazepam. Od tej pory powtarzam, że już wiem, jak czuje się narkoman na głodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×