Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF)


megi55

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.06.2019 o 16:09, rawiak napisał:

Zapomnij...

W nic nie jestem uzależniany , po np. miesiącu brania odstawiam bez żadnego problemu. Benzodiazepiny są dla ludzi , podobnie jak alkohol , który tak przecież uzależnia , a jest dostępny w każdym sklepie bez żadnego problemu, Trzeba ludzi z głową , a uzależnienia nie będzie. Jak sobię wypiję piwko taz na miesiąc tylko jedno to jestem alkoholik , lub jak wezmę kilka tyg.benzo , następnie odstawię i już nie będę brał bo mi to nie sprawia przyjemności , to jestem benzoholik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak bierzesz przez parę miesięcy to już jesteś uzależniany. No i ten klonozepam po miesiącu już praktycznie nie działa.

 

Haha, uśmiałem się, chłopie to działa nawet po roku brania dawki do 2mg. Takie pierdoły co piszesz to zwykła wiedza, która leży na ulicy od tych co się uzależnlili i tak to opisali. A działa mocno, często trzeba dawkę zmniejszać. Wszystko zależy od przypadku i choroby na którą dany lek jest przepisywany. Po miesiącu to nie działa kopuła jak się to bierze niezdrowo albo miesza z innymi syfami źle dobranymi przez konowała.

Edytowane przez ernest00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In_Chains_Of_DD Tak. Nigdy nie spodziewałbym się że będę łączył dwa SSRI, łączyłem też Paro z maksymalną dawką Escitalopramu ale jednak 100mg sertraliny z paroksetyną lepiej działa. Sertraline biorę w odstępie wielogodzinnym od Paroksetyny ale codziennie w tej samej dobie od miesięcy i dalej odczuwam że mam niedobór serotoniny. Jestem przekonania że Pregabalina mocno obniża działanie SSRI i dlatego tyle serotoniny potrzebuję. Zacząłem łączyć 2 SSRI w czasie gdy już brałem Pregabalinę. Nigdy nie łączyłem SSRI bez pregabaliny bo gdy nie brałem pregabaliny nie musiałem łączyć tych leków. Pregabalina zwiększa OCD znacząco, ale niweluje lęk uogólniony, napięcie, natłok myśli jak również super działa na sen, a także możliwe że przeciwko fobii społecznej działa (zwiększa się gadatliwość). Myślę że aby pregabalina tak działała jak opisałem, potrzebna jest duża ilość serotoniny a więc połączenie z SSRI no i nikotyna też trochę zwiększa działanie SSRI, a także clonazepam 0.5 mg doskonale się komponuje w takim zestawie. Moim zdaniem najlepszy mix na lęk to Paroksetyna Pregabalina Clonazepam. 2 x SSRI to już pod kontrolą lekarza, jeśli ktoś bardzo długo bierze leki SSRI. Nie radzę łączyć bo u większości osób zespół serotoninowy może łatwo powstać. Bez pregabaliny nie łączyłem SSRI. Pregabalina to takie "chłodzenie", relaks, zmniejszenie oddziaływania serotoniny, zmniejszanie skutków ubocznych SSRI. Czasami chlorprotixen też biorę. Lekko uspokaja. Również propranolol doraźnie (zmniejsza adrenalinę, dobry na lęk społeczny, działa kilka godzin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak już to masz skutki uboczne i skutki odstawienne leków z grupy benzodiazepin jak zmniejszasz dawkę lub odstawisz to doświadczasz nasilonych objawów chorobowych z odbicia i wydaje ci się jedynie ,że działa jak wracasz do starego dawkowania bo wtedy skutki z odbicia zależności psychicznej odchodzą ale w wyniku wzrostu tolerancji nie ma szans taka dawka po takim czasie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za swoje odpowiedzi. Zastanawiam sie nad wlasnie tego typu braniem leku. Generalnie wasze odpowiedzi zabrzmialy jakby benzo powodowaly straszne silnie uzaleznienie. Czytalem duzo wypowiedzi ludzi odnosnie benzo i wlasnie szczerze to sa pomieszane wypowiedzi na dwie grupy. Pierwsza benzo uzaleznia i ze pieklo przy odstawianiu itp. A zdarza mi sie tez wyczytac opinie ze benzo im uratowaly zycie.  Z tego co czytalem no to 2 tygodnie to czas maksymalny brania benzo i nalezy odstawiac. Niemniej w niektorych info mozna wyczytac ze nawet 2 miechy mozna bezpiecznie brac lek. No i po takim czasie np 2 tygodnie brania no to chyba niemozliwoscia jest uzaleznic sie. Ktos napisal ze przy takim braniu nieregularnym moga wystapic wahania nastroju . Zgadzam sie. Ale reasumujac taki system moze finalnie wyprowadzic nastroj do poziomu si. Czy ktos tak mial? Jak sie czujecie np po takim braniu benzo np dwu tygodniowym allbo miesiecznym i odstawieniu? Czy jakies zmiany w mozgu na plus dostrzegliscie czy krotko mowiqf jest gorzej niz przed? Moim zdaniem duzo zwlezy od stopnia nerwicy.ale to moje luzne mysli wiec prosze Kalebx o nie robienie kabaretu ze mnie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3 latach brania clona 0.5 mg codziennie, ta dawka albo nawet mniejsza działa wyraźnie, odczuwalnie, relaksująco, uspokajająco, nawet lekko euforycznie szczególnie pół godziny po wzięciu tabletki......kiedyś brałem maksymalnie od czasu do czasu 2mg a w 90% czasu 0.5 mg albo 0.7 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania że dużą rolę w działaniu klonazepamu odgrywają inne neuroprzekaźniki. Jeśli jest duży poziom serotoniny i dopaminy wtedy klonazepam może działać lekko euforycznie, działać mocno przeciwlękowo i odprężająco. Clon działa przez receptor 5ht1a antyserotoninowo. Więc lepiej żeby było tej serotoniny dużo. Jak będzie za mało to clon może zadziałać za mocno depresyjnie, bo za bardzo serotonina spadnie. Brałem clona w różnych momentach i właśnie wtedy gdy odczuwałem że mam dużo serotoniny albo gdy byłem nakręcony wtedy najlepiej działa. W momentach depresyjnych po prostu uspokoi, może nie spowodować poprawy nastroju a wręcz obniżyć nastrój. Z neuroleptykami prawdopodobnie też będzie działał uspokajająco bo neuroleptyki zmniejszają aktywność receptorów dopaminowych, a dopamina to neuroprzekaźnik pobudzający jak również wydziela się gdy odczuwana jest przyjemność. Jak będzie bardzo mało dopaminy to po clonie niewiele będzie mogło się wydzielić tej dopaminy. Kolejna kwestia to papierosy. Mocno osłabiają działanie clona. Jest taki sposób na to żeby palić przed wzięciem tabletki a po wzięciu nie palić przez kilka godzin i będzie fajnie działał clon. Ja na przykład muszę palić nałogowo papierosy bo leki antydepresyjne słabo działają i bez papierosów odczuwam spadek energi, depresje i wtedy klon za bardzo nie działa. Ponoć u osób palących jest o 30% wolniejszy rozkład serotoniny i dopaminy. Więc jest o tyle więcej tych neuroprzekaźników w mózgu. Jak również wydziela się dopamina i lekko endorfiny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie dwóch SSRi to jedno, ale w takich kosmicznych dawkach jak 80mg paroksetyny + 100mg sertry to bym wyleciał w kosmos i nie wrócił ;) mimo tego, że pregaba działa jakoś "łagodząco" to i tak powiem, że to największa dawka SSRI w zestawieniu jaką widziałem u kogokolwiek, ale ważne, że działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta pregabalina mi mocno zmniejsza działanie SSRI, ale na lęk uogólniony działa dobrze, relaksuje, lepiej się śpi, nie ma natłoku myśli i ciężko mi odstawić, więc biorę ten lek. Kiedyś też bym się nie spodziewał że połącze 2 SSRI. Pamiętam jak po 40 mg paro miałem już mega super nastrój. No ale biorąc paro bardzo dużo lat niestety musiałem zwiększać dawkę i i tak słabo działało. 80 mg to już 20 mg ponad maksymalną dawkę. Aktualnie zwiększyłem sertralinę o 25 mg i czuję się lepiej. Próbowałem jeszcze zwiększyć ale już było za mocne działanie pobudzające. Po sertralinie jest więcej energii i nie ma poczucia nudy. Więcej rzeczy interesuje. Niweluje melancholię. Jak zmniejszam sertralinę to nic mi się nie chce i czuję się znudzony wszystkim i tak melancholijnie.

Edytowane przez Stifler19
brak wyrazu, niespójność w tekście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem klonazepam po pół roku brania 2-3 mg , stopniowo zmniejszając dawkę , nie zauważyłem żadnego uzależnienia , ani żadnych skutków odstawienia , natomiast widzę , że teraz sertralina dużo lepiej działa bez benzo. Żadne benzodiazepiny nie są mi do szczęścia potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie benzo działają depresyjnie,podobnie jest z SSRI ( SSRI w niezbyt udany sposób zwiększają serotonine dlatego ich nie toleruje pomimo  tego że na pewno mam problem z serotoniną jak i z dopaminą). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×