Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMAZEPAM (Bromox, Lexotan, Sedam)


Lady A

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      34
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie u mnie jest zupełnie inna sytuacja...

Ja właśnie zeszłam z paroksetyny i pregabaliny.. (na których byłam ustabilizowana, wyregulowana i zrobiłam ogromną robotę na terapii, więc podjęliśmy decyzje, że odstawiany-ja , lekarz, terapeuta)

Ogólnie leczę się od 7 lat. Na paro było najlepiej, ale to już kupa czasu i uczę się żyć bez paroksetyny i to od niej byłam uzależniona. Ledwo w niej zeszłam - jeszcze jakoś zyje, ale za to wróciły objawy depresyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpre też kiedyś brałam i potem zmienila mi doktorka na sedam. Na paro jak bylam i na pregabalinie to w ogóle nie używałam sedamu, bo umiałam kontrolować ataki. Jestem caly czas w intensywnej terapii, ale mam problem z objawami nadal i to już nie są objawy odstawiennie paro (raczej bo już trochę minęło) tylko wraca mi odczuwanie ogólnie . 7 lat jednak zrobiło swoje no i przez ten czas też dużo nauczyłam sie o tych wszystkich lekach. Chodzi to że albo wybieram powrót do leków które mnie ustabilizują jakieś anty SSRI , albo moja kochana paro albo dam sobie radę bez. Całkowicie bez sobie nie radzę , więc albo sedam, albo wracam do leków na stałe. Czyli kontynuuje to dalej i ciągle kolejne lata na lekach.... 

Taka historia w skrócie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie tak naprawdę moją ostatnią szansą jest sedam na jakiś czas, żeby nie wrócić do paroksetyny. Muszę spróbować , bo nie mam wyjścia już żadnego innego. Przez te lata próbowałam już wszystkiego. 

Druga rzecz, że boję się brać sedamu czasem, ale cóż..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że uzależnienie od paro ( ja właśnie zaczynam to brać, mimo, że nie przepadam za SSRI jestem zmuszony ją brać) to dwie różne bajki od uzależnienia od benzo. Np. jak z paro  nie mogłaś zejść bez efektów odstawiennych to trzeba było przez jakiś krótki czas brać inne dłużej działające SSRI. I nie miałabyś wszystkich tych odstawiennych objawów związanych z krótkim okresem półtrwania leku ( podobnie jest z wenlafaxyną, duloxetyną, mniej z escitalopramem). Ja byłem uzależniony swego czasu od clonazepamu to ledwo z tego wyszedłem- siła lęków po odstawce i wogóle zrycie bańki na wiele wiele lat. Sedam jest słabszy ale.. trzeba być ostrożnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet sobie nie zdajesz sprawy jakie miałam objawy odstawienne przy zejściu z paro...ja ledwo to przeżyłam....dlatego tak nie chce do niej wracać , próbowałam ja odstawiać kilka razy i dopiero teraz mi się udało tak naprawdę dłuższy czas nie brać .. to było okropne.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałam już że próbowałam wszystkiego, żeby zejść z paro bez objawów odstawiennych ! Uwierz mi że wszystkiego, również że wstawianiem innych SSRI na czas odstawiania paro... Uwierz mi że wszystkiego...co masz na myśli. Mam dobrego lekarza i wymyślaliśmy różne opcje, żeby to odstawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać na jakiś czas na ataki lęku np Fluvoksamine ( nie daje odstawiennych objawów, lek jest pod kątem ataków paniki) albo może małe dawki escitalopramu by organizm jeszcze nie był pozbawiony SSRI zupełnie. Na jakieś 3-4 miesiące by sie ustabilizowało. Potem rzucsz. Nagłe rzucenie paro i tylko Sedam może Cie wciągać w wir ataków. Skoro aż 7 lat brałaś to 4 miesiące czegoś z SSRI w małych dawkach może mieć sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiałam fluo, schodziłam z paro, schodziłam z paro potem z pregabaliny, schodziłam z pregabaliny potem z paro, schodziłam małymi dawkami, schodziłam stopniowo! Próbowałam wszystkiego uwierz...dopiero teraz jestem bez paro ok 2 miesiące i nie chce znów tego przeżywać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od sytuacji obecnej, bo chyba nie rozumiemy się do mojej historii co do tej pory - nie biorę żadnych leków w tym momencie. Nie mam OPCJI POWROTU do żadnych leków na stałe. (Chyba że już w ostatecznej ostateczności) . Co mi zostaje ? To co zaleca lekarz! Sedam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dumps, ja ci tylko doradzam by nie było tak, że za 3-4 miesiące Twój stan się pogorszy ( bo Sedam tylko maskuje objawy lękowe) i wrócisz do Paroxetyny. Wg mnie brałaś ją za długo i organizm sobie bez tego leku nie radzi. I żeby przejść ten okres bez leku to możesz wybrać opcję ( ja z perspektywy czasu i doświadczenia bym tak zrobił) bycia na czymś zastępczym a Sedam coraz mniej... Bo mówisz, że chcesz być bez leków ale bierzesz Sedam... i wciągasz sie w benzo.. Ja ci tylko doradzam, zrobisz jak zechcesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dumps, ja kiedyś brałem Paroxetyne i owszem, przy całkowitym zejściu z leku jest coś jak odstawienne objawy ale potem brałem Fevarin przez tylko 3 tyogodnie i te objawy odstawienne Paro odeszły. A odstawka Fevariny bez odstawiennych bo on nie daje tych objawów. Ja tak zawsze robię, to mój wypróbowany schemat i nie dzieje sie nic wielkiego. Może też być tak, że nie wyleczyło Cie branie Paro stąd masz lęk i depresje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, PiotrekLondon napisał:

Szykuje sie zejscie z Paro wiec napewno jakies benzo sie przydadza. 3 miesiace a Paro nie dalo rady ewenement. Lekarz mowil dzis ze takiego pacjenta jescze nie mial haha a na znanym lekarzu ponad 800 review ma😂😂

Znany lekarz to słaby wyznacznik opinii lekarza, bo nawet w internecie idzie znaleźć ogłoszenia o pracy przy pisaniu opinii o danym lekarzu 🤷‍♀️ także tu działa bardziej wykupywanie opinii niż rzeczywista "wartość" lekarza.

najbardziej wiarygodni są lekarze co mają albo mało opinii, albo wcale 🤷‍♀️ 

taka wskazówka jak ktoś kieruje się znanym lekarzem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrekLondon napisał:

Tam zeby wystawic opinie trzeba odbyc wizyte , wiec nie wydaje mi sie zeby tak to dzialalo. Ale niech bedzie🤣 

Poczytaj trochę o marketingu szeptanym to zobaczysz ;) i nie, nie trzeba odbyć wizyty, bo nie wszyscy specjaliści mają włączony kalendarz i możliwość umawiania wizyt to skąd moderacja ma wiedzieć czy rzeczywiście byłeś czy nie?! 

 

Zresztą miałam sytuację, że byłam u jednego lekarza i po wizycie chciałam wystawić opinię i nieważne w jaki sposób bym ją napisała, za każdym razem był mój komentarz odrzucany przed moderację. Przypadek? Nie sądzę, tym bardziej, że był to komentarz negatywny, u lekarza, który średnią ocen miał coś ok. 5 gwiazdek, a wiem od innych osób, które też miały styczność z tym lekarzem, że raczej podzielały moje zdanie niż zachwyty z komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 14:05, PiotrekLondon napisał:

Szykuje sie zejscie z Paro wiec napewno jakies benzo sie przydadza. 3 miesiace a Paro nie dalo rady ewenement. Lekarz mowil dzis ze takiego pacjenta jescze nie mial haha a na znanym lekarzu ponad 800 review ma😂😂

 

Ja schodziłem z fluwoksaminy na wenlafaksynę bez żadnego benzo. Fakt, jest to mega nieprzyjemne i zjazd może być dość ostry - nawrót depresji i lęków... ale jakoś przeżyłem, do tego jeszcze samiutki w domu uhhhh...

 

Lepiej nie zajadać się benzo co dzień, one nie mają dobrego wpływu na OUN, to są w końcu depresanty i w dużych dawkach mogą spowodować, że będzie jeszcze gorzej i potem jeszcze mogą spotkać te objawy z odbicia. Masakra. Uważaj z benzo i używaj ich TYLKO WTEDY, KIEDY NAPRAWDĘ MUSISZ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@affinity benzo nie trzeba się bać tylko zażywać benzo z głową. Na przykład klona zażywać co drugi dzień. Lekarka mi powiedziała że jak klona będę zażywał co drugi dzień to się nie uzależnię. I się nie uzależniłem. Zażywałem co drugi dzień a czasem co trzeci dzień. Broma nie wiem jak zażywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×