Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMAZEPAM (Bromox, Lexotan, Sedam)


Lady A

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      34
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz przepisał mi taki lek zamiast hydrokzynyny i mówił, że rano mogę wziąć ćwiartkę, a wieczorem jeszcze jedną i moje pytanie jak oceniacie ten lek? lepszy od hydro? bo największe dolegliwości mam od serca, szybko biję jak tylko wstanę, zestresuję się, skurcze mam też itp. 

Edytowane przez Heledore
Połączono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JERZY62 napisał:

To jest lek z grupy benzodiazepin, uzależniający. Zażywa się go wtedy gdy jest duża potrzeba. 

No ja nie mam zamiaru brać codziennie, ale chiałem tak z 4/5 dni żeby się chociaż trochę wyluzować, rozumiem, że tych leków nie należy już łączyć z innymi np. hydro?

Edytowane przez Heledore
Połączono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połówkę co najmniej myślę. Toć to chyba odpowiednik 5mg diazepamu, albo i mniej nawet.

Jerzy dobrze napisał. Ćwiartka to placebo raczej by było.

Ja wiem, że tolerkę mam wysoką, ale jakoś nawet w ulotce nie ma nic o dawkach mniejszych niż 1mg bromazepamu jednorazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Apek napisał:

Połówkę co najmniej myślę. Toć to chyba odpowiednik 5mg diazepamu, albo i mniej nawet.

Jerzy dobrze napisał. Ćwiartka to placebo raczej by było.

Ja wiem, że tolerkę mam wysoką, ale jakoś nawet w ulotce nie ma nic o dawkach mniejszych niż 1mg bromazepamu jednorazowo.

Tabletka jest podzielona na cztery części i lekarz powiedział, że najpierw niech sprawdze jak działa na mnie 1/4 tabletki, a poóźniej najwyżej 1/2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piotreekq napisał:

Tabletka jest podzielona na cztery części i lekarz powiedział, że najpierw niech sprawdze jak działa na mnie 1/4 tabletki, a poóźniej najwyżej 1/2 

Umrzeć nie umrzesz. Sprawdzić zawsze można. Ale obstawiam, że nawet po połówce będzie Ci mało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Apek napisał:

Umrzeć nie umrzesz. Sprawdzić zawsze można. Ale obstawiam, że nawet po połówce będzie Ci mało :D

Wziąłem tę 1/4, ale miałem dzisiaj trochę stresu i musiałem iść na miasto... podczas chodzenia serce wali, ale jak siedze jest ok, to chyba też objaw nerwicy? oczywiście jeśli moco się zestresuje to będzie mi biło nawet jak siedzę. Na noc chyba biorę hydro po dobrze po nim się śpi, a jutro rano wezmę połówkę tabletki, zobaczymy wtedy, ale jużnawet po tej 1/4 jakby zmniejszył się troszkę lęk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie benzo. Działa w tle i jak się odpowiednio dobierze dawkę to nie zamula. Ale na silne stany lękowe jednak lepiej działa alprazolam, ale do codziennych sytuacji bromazepam uważam za lepszy lek. Raz bromazepam wyciągnął mnie z niezłego dołka i chwała mu za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja mam takie pytanie czy ktoś z was po bromoazepamie ( sedam ) miał obniżone samopoczucie wrecz depresje ?, ja lecze sie na zaburzenia nerwicowe juz jakies dwa lata przerobilem leki od asertinu przez spamilan fluanxol paroksetyne escitalopram i pramolan. miałem i mam objawy nerwicowe przeróżne, długo by wymieniać ale nigdy z dodatkiem depresji ani tez napadów lęku. 

Ostatnio tak 12 października przepisaną dostałem pregabalinę. Wszystko było super dopóki sam nie zaczałem majstrować przy dawkach poleciałem do bardzo wysokich dawek potem zmniejszylem szybko do minimalnej i nabawilem sie mocnej akatyzji i stanów lękowych.

Zeby ją jakos przetrzymac dostałem przepisane benzo czyli własnie bromazepam ( sedam 3mg ) miałem wchodzic tak po mału po 1/2 tabletki co dwa dni az do dawki 3 razy dziennie po 1/2 czyli 4,5 mg  i tak po 10 max 14 dniach zejsc co tydzień o 1/2 tabletki do zera. Teraz jestem na etapie dwa razy dziennie po 1/2 czyli 3 mg na dobę od jutra zaczynam zejscie do 1,5 mg na dobę.

Akatyzja na szczęście przeszla za to przez cały czas brania tego bromazepamu mam tak totalnie obniżony nastrój jak nigdy podczas leczenia tej mojej nerwicy jakas taka pustka wewnętrzna bezsilnośc totalny brak pewnosci siebie, czasem są momenty ze tylko bym usiadl i płakał, do tego jakby wieksza dezorientacja i problemy z mysleniem niz normalnie w moich objawach nerwicowych ktore mialem wczesniej. 

I teraz po tym przydługim wstępie pytanie czy to bromazepam moze tak działać ?  moze spowodowac obnizenie nastroju az takie i to szczególnie przy takich chyba raczej jak na moje oko nie za duzych dawkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie nie powinien powodować żadnych nieprzyjemnych "doznań". Nieprzyjemności mogą pojawić się np w sytuacji, gdy mamy do czynienia z uzależnieniem i schodzeniem z dawek, lub jeśli nasz układ GABA ucierpiał przez inne substancje. Pregabalina działa na GABA i choć u mnie nie powodowała efektów odstawiennych, tak u Ciebie może być inaczej i dlatego nawet mimo przyjmowania Bromazepamu reagujesz tak jak reagujesz. Wszystko z czasem się ustabilizuje 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda Elme bo w trakcie brania odstawiałem jednocześnie całkowicie pregabaline i to dosyć też szybko ale juz zgodnie z zaleceniem lekarza, teraz juz jestem jakiś czas po pregabalinie a jeszcze na 1/2 tabletki bromazepamu i ten obniżony mocno nastrój minął więc być moze była to kwestai odstawienia pregabaliny, ale odczucia były takie ze modliłem sie zeby moja "zwykła" nerwica wróciła ta sprzed pregabaliny. Jeszcze ta akatyzja kto przeżył ten wie co to jest brrrr Oczywiście to moja wina bo nie słuchałem lekarza tylko dawkowałem sobie pregabaline zgodnie z tym co na forach i w internecie poczytałem wiem głupota totalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie są wasze odczucia odnośnie tej benzodiazepiny ?

Ponoć ludzie zachwalają bromazeoam(sadam) ale ja nic większego po nim nie czuję. Ma jeszcze słodki cukierkowy smak że mógłbym zjeść całe opakowanie i chyba nic bym nie poczuł. Co innego np. xanax 15 minut i puszczają wszystkie lęki i wchodzi odwaga (jestem w stanie normalnie rozmawiać z ludźmi czego nacodzień nie potrafię) albo clonozepam relaks długimi godzinami , puszcza stres oraz napięcie i można jakoś funkcjonować w tym popieprzonym świecie.... wyścigu szczurów za pieniądzem

 

Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile najdłużej braliście bromazepam(ja akurat sedam mam) w sensie tak pod rząd. Niby jest czas do 3,4 tygodni

Ja biorę co prawda nie codziennie, ale tak co drugi dzień mniej więcej uśredniając i się zastanawiam czy nie lepiej, żebym pobrała codziennie po połówce niż się tak męczyć. ( Wiem, lekarz lekarzem konsultowałam się, ale pytam o wasze doświadczenia). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OverAndOver od 2 lat, ale jak często? Ja mam ten 3mg i zazwyczaj biorę połówkę czyli 1,5mg, ewentualnie całą tabletkę czyli 3mg i właśnie jest tak, że tak od 2 tygodni biorę różnie zależy jak leży, ale raczej nie codziennie. Tylko nawet jak nie wezmę w jakiś dzień i dam radę  go przeżyć to jest masakra i tak i jest bardzo zle, zaczynam mieć myśli s i się zastanawiam czy właśnie lepiej wziąć i żyć normalnie czy nie brać i umierać psychicznie i fizycznie cały dzień 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dumps, to masz problem. Ja Sedamu nie biore przez ten okres w monoterapii. Musisz uważać na uzależnienie. Biore to po 6 mg kiedy zaczynam kuracje antydepresantem. Potem w zależności od poprawy powoli schodze i jak jest dobrze to nie biore. Potem używam tylko doraźnie czyli 2,3 razy w tygodniu. Na samym Sedamie nie ujedziesz. To droga donikąd. Działa czysto doraźnie jak każda benzoodiazepina aczkolwiek wg. mnie Sedam na tle clonazepamu, alprazolamu jest w miare bezpieczny. Ja ten Sedam podmieniam też czasem z innym słabym benzo czyli Signopamem 10 mg. Dumps, skoro masz takie objawy o jakich piszesz to albo masz uzależnienie i w momencie kiedy brakuje w organiźmie Sedamu czujesz już abstynencje albo masz depresyjne objawy, tego nie wiem, musisz sie udac do lekarza i zdać relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×