Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMAZEPAM (Bromox, Lexotan, Sedam)


Lady A

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      34
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję porady.

 

Mianowicie jak zażywam rano 1 tabletkę Sedamu 3mg, ale po kilku godzinach już nie odczuwam działania i znów zaczynają się ataki paniki, więc jak dajmy na to, zażyję jutro przed 10 Sedam całą tabletkę, a zajęcia mam od rana do 17.30, to koło 15 mogę zażyć np. pół tabletki Sedamu 3mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy 150mg Velaxinu mogę zażyć 3mg Sedamu? Bo ostatnio, odkąd zażywam 150mg Velaxinu wystarczała mi połówka z 3mg Sedamu, ale to był weekend majowy i nie czułam tak silnie lęków. A dziś muszę wyjść, a czuje, że bez 3mg Sedamu nie wyjdę....tylko obawiam się, że coś się może stać, jak zażywam 150mg Velaxinu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bromazepam to najlepsza benzodiazepina według mnie, ale ten przedrostek brom nie wziął sie z powietrza-dośc sktucznie sedam gasi męskie pragnienia-mam nadzieje, ze zrozumieliście o co mi chodzi...

Brałem Sedam około dwóch miesięcy co drugi dzień by się nie uzależnić,zanim lek zaczął działać, skutki uboczne dawały mi w kość przez dwa tygodnie,bóle głowy,zawroty,nasilenie się lęków,do tego doszła jeszcze maskowata twarz,była taka nabrzmiała i cały czas brania leku,przybierała taki zasępiony a jednocześnie lękliwy wyraz,jak próbowałem się na siłę uśmiechnąć,to wychodził z tego taki żałosny grymas,cały czas czułem potworne zmęczenie nawet nic nie robiąc.Na pewno pomógł mi na lęki,ale zgasił mi na dobre chęć do życia,powodując z powodu twarzy fobię społeczną.Pożegnałem się z nim z dnia na dzień przeżywając dodatkowo przyjemności odstawienia,nie wspominam go mile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowa właśnie dostałam od psychiatry pramolan + Sedam 3mg doraznie bo uzależnia.

Możecie mi pomóc czy Sedam dobrze działa, czy lęki wtedy całkowiecie mijają, proszę o pomoc bo w niedziele wyjezdzam z męzem na urlop nad morze 600km od nas i troche mnie to przeraża co bedzie jak dostane ataku paniki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz , wczesniej brałam afobam tez doraźnie, i działał na mnie od razu lęki mijały po ok. 30 minutach. Nie biore go bo moja lekarka stwierdziła, że bardzo uzależnia a Sedam nie.

 

-- 04 sie 2012, 12:10 --

 

Może ktoś jeszcze coś napisać na temat Sedamu ??? Jak szybko działa??? Czy lęki mijają??? Piszcie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie próbowałem nigdy żadnych psychotropów.

Mam problemy żołądkowe spowodowane przez nerwice .

Chciałem spróbować 1,5 mg Sedamu przed jakimś wyjazdem czy egzaminem w szkole czy ten lek może mi pomóc ?

Jak szybko zadziała i ile będzie trwało działanie tego leku i czy można go wziąć tylko doraźnie . Np. jedną tabletkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj niskie dawki sulpirydu (potrzebna recepta) lub (bez recepty) wal cały czas omeprazol i loperamid. Od góry do samego dołu wszystko się ustatkuje. A jeszcze lepiej jakbyś dorzucił do tego diosminę.

 

Najlepszą komedią są takie artykuły - http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110912/INNEMIASTA12/178022093. Dziennikarze nie mają pojęcia, a wspólnie z przerażonym pacjentem opisują takie dyrdymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac, mozesz sprobowas Sedamu w tej dawce i jak najbardziej doraznie, bo jak kazdy benzodiazepin nie powinno sie go brac przewlekle. Na nerwice na pewno pomoze, czy rozwiaze twoje problemy zoladkowe to musisz sam sprobowac. Dziala szybko, najpozniej za godzine i przez ok. caly dzien. 1,5 mg to bardzo niska dawka, jesli nic nie poczujesz to mozesz tez wziasc 3 mg. Jesli cie wyjazdy stresuja, to mozesz wziasc ale przed egzaminem to raczej nie radze, bo jednak moze Cie zamulic za bardzo i wtedy bedzie po egzaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Czytałem dużo o Sulpirydzie i Sedamie na tych stronach :

Omeprazolu nie stosowałem , Loparemid jest mi dobrze znany :)

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=631

http://sprawdzlek.pl/sulpiryd/

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=742 - bardzo dobry opis profesjonalny substancji

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=136

 

Sęk w tym, że nie wiem na który lek się zdecydować. Sulpiryd ma dużo pozytywnych opinii szczególnie wśród płci męskiej ( damska narzeka na skutki uboczne wzrostu poziomu prolaktyny ) no i lek jest tani oraz działa pozytywnie na układ pokarmowy. Przeraża mnie jednak trochę opis i wątpię czy lekarz rodzinny byłby skłonny go przepisać. A do psychiatry jakoś na razie nie uśmiecha mi się iść.

Bromka dostałem od kolegi ( 1 tab. ) i cały czas waham się czy wziąć bo podobno można tylko doraźnie i najlepiej jak najmniejszą dawkę.

Okropnie uzależnia ale w ulotkach tez jest napisane, że działa na problemy żołądkowe spowodowane nerwicą.

Ogólnie chciałbym w pracy czuć się lepiej - tak czuję ciągłe napięcie w brzuchu, szybko się męczę ( praca + stres ) o dziwo jak wrócę do domu

wszystko przechodzi ( ewentualnie jak walnę piwko/dwa jest lepiej ). Mam już takie fazy z brzuchem kilka lat i wszystko przez stres ale nie próbowałem jeszcze niczego z działu leków psychotropowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac, A leczysz się u gastroenterologa lub proktologa to oni są specjalistami od zaburzeń układu pokarmowego? i ci lekarze najlepiej by zdiagnozowali,(czy to tylko na tle nerwowym czy też to choroba,chodzi o IBS,zapisali by Tobie leki konkretnie na te zaburzenia)Nerwica może nasilać te obj.ze strony układu pokarmowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leczę się , miałem odwiedzić rodzinnego ale się zebrać nie mogę.

Przerażają mnie te wszystkie badania, co prawda wypadało by je zrobić mimo iż w 90 % bóle brzucha mam ze stresu .

Ale wpierw chciałem na chwilę iść na skróty i spróbować leków na nerwicę. Wczoraj wziąłem 1/4 Sedamu 3mg ale nic nie poczułem.

Na pewno za mała dawka i jeszcze cała noc nie przespana bo pogoda do bani , duszno burzowo i w domu też atrakcje :P

Może dzisiaj będzie lepiej skonsumuję 3/4 . Po bromku powinienem się trochę rozluźnić i wyciszyć, a nie walczyć ze stresem i bezsennością.

Chyba, że jestem odsetkiem i zadziała na mnie odwrotnie . Ale to raczej się zdarza przy odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama i znajomy,mieli robione badania jelita grubego,też się bardzo bali je zrobić,ale się przemogli i to naprawdę nie boli,dożylnie dostajesz silny lek nasenny,zasypiasz i budzisz się juz po wszystkim

Rozumiem boisz się też się boje badan,nie samych badan,ale tego,ze coś wykryją,ale z drugiej strony jak NAWET,podkreślam NAWET coś wykryją to to wiedza ,co i jak leczyć i jak wyleczyć dana chorobę.

 

-- 21 sie 2012, 19:41 --

 

weź cala tabl,nie 3/4,a ta 1/4 to dawka mini mini :) Nie dziwie się,ze nie spałeś,może lepsze na bezsenność było by relanium ,działa dużo lepiej na bezsenność,rodzinny powinien relanium wypisać bez problemu A może masz babcie,która dala by Ci kilka tabl :) Ludzie starsi często dostają relanium na bezsenność,ale na młodych też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem również 3/4 tabletki coś tam poczułem ale nie działało to dłużej niż kilka godzin.

A może to placebo - nie mam doświadczenia z takimi lekami więc ostrożnie próbuję. Może 4,5 mg by mnie ruszyło. Dzisiaj wezmę całą tabletkę.

Na moje problemy z brzuchem i nerwicą przydał by się sulpiryd.

 

-- Wt sie 28, 2012 4:09 pm --

 

Dzisiaj mam zamiar wziąć 4,5 mg Sedamu czyli półtorej tabletki .

Ostatnio na noc wziąłem 3 mg i dobrze spałem i do po południa dnia następnego czułem się również dobrze.

Spokojnie, bez bólu brzucha - zero skutków ubocznych.

Spróbuję jeszcze raz z trochę większą dawką przy jakimś stresie jak pomoże to go zostawię na doraźne ataki

jeśli nie to nie wrócę do niego ponieważ przeczytałem cały temat i dużo osób skarży się na uzależnienie i trudność w odstawieniu.

 

-- So wrz 01, 2012 2:37 pm --

 

Czy na prawdę bromazepam tak zajeb**** uzależnia , że nie sposób go potem odstawić ?

W ulotce piszą :

Po 3–6 tyg. w zależności od reakcji chorego można zmniejszyć dawkę dobową. Po kilku tyg., ale nie później niż po 3 mies., zaleca się przerwę w podawaniu leku. Jeżeli konieczne jest dłuższe podawanie leku, jego odstawianie powinno następować stopniowo.

To co do 3 miesięcy mogę łykać i nie uzależnię się masakrycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam lexotan przedwczoraj po mega ataku paniki, żeby dotrwać w spokoju do wizyty u psychiatry w środe. Po połówce tabletki (czyli 1,5mg) totalne wyciszenie, cale popołudnie przeleżałam ziewając pod kocykiem, zero sił na ruszenie chociażby ręką (być może działanie nasilił antybiotyk na gardlo? nie wiem czy to ma jakis wpływ). Wczoraj i dziś profilaktycznie tylko ćwiartkę, aby troszkę sie uspokoić. Ogółem działa dobrze poza zawrotami głowy do pół godziny od zazycia leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×