Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMAZEPAM (Bromox, Lexotan, Sedam)


Lady A

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      34
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Angst,

 

wlasnie tez tak mysle, ze nie da sie rozdzielic tamatu na 3 a ja teraz biore lexotan i potrzebuje sie dowiedziec jak on sie ma do xanaxu i cloranxenu. w temacie xanax i c :great: loranxen kazali mi isc do lexotanu!

 

Nie moge wrocic do cloranxenu bo wycofali z rynku! poprostu nie ma i tyle. Uwazaja, ze jest o wiele wiecej innych benzodiazepin i ta nie jest potrzebna. No i tak wpedzili mnie w klopoty.

No dobra. skoro 20-40 mg odpowiada 8-16 mg lexotanu to ok. bede lykac 5 kapsulek. a pozniej niech mi da te 6 miligramowe to bede lykac 2-3.

Co do xanaxu to moze jak walnelam 2mg to bylo ok ale tylko pierwszy i drugu dzien. Pozniej musialam brac 5 mg a po tygodniu jak nie wzeilam to nie moglam zasnac 2 dni!!!

Co sie dzieje to ja nie wiem.

 

PS. na forum przydalby sie jakis psychiatra tak jak na forum o psach nieraz maja weta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/

 

-- Pn cze 20, 2011 3:19 pm --

 

u mnie byly takie (cloranxe nazywa sie tu dorken, nie zamiennik tylko taka nazwa dla cloranxenu dokladnie)

DORKEN Comp. 10/150/75 mg

DORKEN Comp. 25/150/75 mg

DORKEN Comp. 5/150/75 mg

 

znalazlam tez to

 

TRANXILIUM Cáps. 10 mg

TRANXILIUM Cáps. 15 mg

TRANXILIUM Cáps. 5 mg

TRANXILIUM Comp. recub. 50 mg

TRANXILIUM Polvo y disolv. para sol. iny. 100 mg

TRANXILIUM Polvo y disolv. para sol. iny. 20 mg

TRANXILIUM Polvo y disolv. para sol. iny. 50 mg

TRANXILIUM PEDIATRICO Polvo 2,5 mg

 

to tranxilium to to samo co cloranxen ale nie wiem czy tego tez nie wycofali. bo przeciez lekarka by mi dala recepte gdyby to mieli w aptekach a jest to to samo praktycznie. zaraz sprawdze w aptekach online czy to maja.

 

zeby czlowiek musial sam grzebac to juz przesada, lekarz powinni wieziec co jest co.

 

-- Cz cze 23, 2011 1:05 am --

 

ok. to juz przechodzi wszystkie normy!!!!!!!!!!!!!

walneam wczoraj 12mg lexotanu- zero uspokojenia a mialam dosc stresujacy dzien i chcialam odetchanc, dowalilam nastepne 6mg czyli razem 18mg i lipa.

nic nie dziala na mnie.

xanax tez nie dziala bo bym musiala codziennie dorzucac 1mg a juz na 5mg nic nie czulam po tygodniu brania wiec tez lipa.

 

ide do lekarki sie wywiedziec co jest co. moze powinni mi jakies testy zrobic??

przeciez nie bede walic codziennie 10 xanaxow czy 10 lexotanow!!!

 

kiedys jakos dzialal na mnie cloranxen przez 4 lata bez zbytniego zwiekszania dawki, wiec cos jest ni tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, pisząc "dobrze" miałam na myśli działanie przeciwlękowe i rozluzniające, którego raczej u siebie nie widzę :why: przecież widzisz, że mam ciągłego wkurwa, nie wytrzymam już :pirate: chcę być łagodna jak baranek i tyle :evil::bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, dobra, będę męczyć moją psychiatrę o coś mocniejszego, muszę być łagodna, nie chcę zeby mama widziała te ciągłe spięcia, do tego jeszcze od poniedziałku czeka mnie zmiana antydepresantu, a wtedy to już wszystkich w domu chyba pozabijam :bezradny:

 

btw mój tata też powinien iść do psychiatry po coś na uspokojenie bo jeszcze trochę i nie wytrzyma :evil: boję się o niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coma,

na mnie nie dzialal xanax ani nie dziala lexotan. mysze walic kilka mg okolo5-8mg zeby cos poczuc dzialanie. a lexotanu minimum 15mg. czyli 5 tabletek xanaxu albo 5 lexotanu (bo ma te 3mg kapsulki)

co organizm to organizm. niby lexotan to tez bromazepam a go... cloranxen dzialal wysmienicie i bez zwiekszania dawe codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, ale z tego co gdzieś wyczytałem Ty brałaś benzo ileś tam lat, to nie dziwne, że masz taką tolerkę...

 

-- 24 cze 2011, 17:09 --

 

coma, Ale wydaje mi się, że masz dosyć rozsądnego lekarza, który zaczyna od lżejszych benzo, najpierw tranxene, później właśnie sedam. Zobaczymy co teraz dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj,

 

no niby tak, ale jakos bralam kilka lat i nie musialam zwiekszac dawek jak szalona- np. xanax to w tydzien doszlam do 5mg wiec zmienilam.

chodzi o to, ze skoro nie zwiekszalam cloranxenu bo dzialal ok, ponad pol roku nie bralam absolutnie zadnych benzo. to czemu akurat teraz tolerka jakas sie wbila? przeciez tolerka nie miala znaczenia przy cloranxenie zbytnio a juz tymbardziej nie powinna miec znaczenia skoro organizm sie oczyscil. dziwne.

 

dzis w nocy wracajac z roboty siedzila kociaczek na srodku skrzyzowania i musialam go zlapac i zawiesc do weta. byl w oplakanym stanie a ja nie umiem przejsc obojetnie. lapiac go niezle mnie podrapal i pogryzl. zawiozlam do weta nocnego- nie wiadomo czy przezyje bo ciezko oddychal z otwartym pyszczkiem.

do tego musialam po ugyzieniu isc podjeach do szpitala i tam tez swoje odczekac. no bo zarazki, szczpionka na tezca itd itp. wet i szpital jest w miescie a ja mieszkam w miasteczku czyli okolo 15-20km w jedna strone. mam slabosc do zwierzakow a od chlopa dostalam opier... ze sie wbijam w jakies historie z biednymi kotkami czy pieskami. co mam zrobic, ze nie bylam w stanie zostawic go takiego chorego na samym skrzyzowaniu na pewna smierc bo przed autami nie uciekal.

ah wyzalam sie tutaj bo moj chlop nie rozumie tego. :/

wrocilam zarzucilam 5 tapsow i nic (15mg lexotan). siedze sobie na kompie bo przez ta sprawe z kotkiem spac mi sie odechcialo.

teraz dodatek: antybiotyki i cholera wie co tam jeszcze przepisali. nastepna dawka chemii. :/

 

-- Wt cze 28, 2011 2:54 am --

 

kotek niestety zdechl nad ranem, czyli przezyl tylko kilka godzin. teraz wizyta u lekarza i ciekawe co dalej. no bo jak zdechl i nie wiadomo co mu bylo......... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące brałem Lexotan 3mg. działanie rewelacyjne ale jak ktoś już napisał w tym temacie "życie od dawki do dawki". Rozmawiałem z psychiatrą na temat uzależnienia. Mówiłem o tym, że czuję uzależnienie i nie chcę tego. Wole mieć większe lęki ale nie uzależniać się od leków!

 

To przypisała mi przez miesiąc Cloranxen 10mg raz dziennie. Kolejny miesiąc Cloranxen 5mg. Z tego co ostatnio wyczytałem oba leki należą do grupy benzodwuazepin czyli leków, które świetnie radzą sobie z lękiem i najsilniej też uzależniają.

 

Wczoraj odstawiłem ten Cloranxen na własną ręke. Koniec trucia! Dziś już czuje, że czegoś mi brak. Czuje, że fajnie byłoby wziac. Tak dłużej być nie może. Tym bardziej, że ostatnio deprecha jakich mało. Czuje uzależnienie a nie o to w tym wszystkim chodzi.. ufff

 

Nie polecam. Omijać te leki szerokim łukiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ten temat, ponieważ mam pytanie na temat Lexotanu. Zażywam go w dawce 2x3mg dziennie od prawie trzech tygodni i zauważyłam, że kilka razy dziennie zdarza mi się coś, co do tej pory zdarzało mi się bardzo rzadko. Nie mogę sobie przypomnieć słów. Rozmawiam, chcę użyć jakiegoś słowa, wiem, jakie znaczenie mam na myśli, ale nie mogę sobie w żaden sposób przypomnieć samego słowa. Chodzi o najbardziej podstawowe słownictwo. Wtedy wpadam w panikę, że nie mogę się wysłowić i tym trudniej jest mi sobie przypomnieć słowo. Ciągle ostatnio używam zwrotu "czekaj, mam to na końcu języka"... Czy ten lek może mieć z tym coś wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

accidentalbaby, tak to od benzo, może to być po prostu również objawem Twojego zaburzenia, tak samo jak problemy z koncentracją itd., najlepiej to olać i się nie wkręcać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Staram się nie panikować, ale niestety zauważam naprawdę problemy z pamięci odkąd to biorę. Na ulotce jest chyba napisane tylko, że powoduje niepamięć NASTĘPCZĄ. Ten lek to jest jakaś pomyłka jednak, miał być taki super, miałam od razu poczuć się wyluzowana i w ogóle, a biorę od miesiąca i panikuję z powodu zapominania słów, gdyby mnie to nie wkurzało, to uznałabym to za bardzo zabawne... Odstawiam to po kolejnej wizycie u lekarza, bo kompletnie żadnych zmian na plus po tym nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam\

Dzis poprosiłem learza o sedam 6mg, trójka juz dwa razy na dzień lub czterty sobie zapopodawałem i nic dziś dostałem 6 mg i zjadłem juz 10 tabsób ,Naoisze tak wszysystko ok pzrez dwie godzini a potem zamół i nie wiedziełamem czy na piwo isć czy posłuchać lekarza nie wiem może zakrótko taką dawka przyjmóję idę za to na piwo wiem ze to nie pomaga ale zobobaczecze jestem desperatat także zrozumncie mnie napisze jaki wrażeżenia

W MOIM MIEŚCIE JEST PARE PSYCHOGOLOGÓW ALE TAK TAK NAPRAWDE TO POPAPRANCY LUB JA IM JESTEN \

POZDRAWIAM

MACIEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu dostałam Zomiren SR od psychiatry, ponieważ nie byłam w stanie wogóle wyjść z domu. Pomógł na półtorej tygodnia, bo od soboty zaczęły się problemy, znów lęki, ataki paniki. W poniedziałek wyszłam, ale we wtorek i w środę już nie. Taksówką musiałam dojechać do psychiatry. Dostałam Sedam 3mg i Clonazepamum 0,5 mg i do tego Velaxin ER. Velaxin ER mam zażywać codziennie, tylko podobno potrzeba kilku dni, aż zacznie działać. Sedam i Clonazepamum i Zomiren SR mam zażywać zamiennie, zobaczyć, który lepiej będzie na mnie działał. Lekarz powiedział, że moge brać nawet 3x dziennie po 2 tabletki, jak tego bede potrzebowac, ale tylko wtedy. Jestem na zwolnieniu lekarskim do wczoraj do końca tygodnia. Wczoraj zaczęłam eksperymenty z tymi lekami. Zomiren już wiem, że nie działa, więc zażyłam po południu wczoraj Clonazepamum i położyłam się spać, bo byłam strasznie zmęczona całym dniem płaczu i histerii. I dlatego nie wiem, czy Clonazepamum wogóle zadziałał, bo jak wstałam, to dalej byłam płaczliwa a sama myśl o wyjściu na ulicę była paraliżująca. Więc dziś rano zażyłam Sedam, po 40 minutach zaczęłam się dziwnie czuć, tzn. strasznie mnie otępiło, i spanikowałam, że coś mi się dzieje, zrobiło mi się niedobrze i bałam się, że coś mi się zaraz stanie. Czułam się coraz bardziej otępiała wiec położyłam się spać. Wstałam przed chwilą, minęły jakieś 4h od zażycia Sedanu i fakt zjadłam porzadny posiłek, pierwszy raz od 3 dni ( bo dotąd wogole ni moglam jesc), ale czuje się poddenerwowana, nie czuje sie uspokojona, zaraz mamy wyjsc z chlopakiem do sklepu na krótki spacer, a ja jestem przerażona. Ręcę mi się trzęsą...nie wiem, to oznacza co, że Sedam 3mg cała tabletka była za silna i dlatego mnie rozłożyła? Tylk dlaczego nie czuje sie uspokojona, tylko nadal strasznie się denerwuje i trzęsę. Zastanawiam się czy powinnam zażyć teraz, koło 18 Clonazepamum, czy nie przesadzać ( bo boję się, że się uzależnię). Możecie mi powidzieć skąd te dziwne reakcje na Sedam ( bo czytałam, że tutaj prawie wszystkim osobom pomagał odrazu), a ja się nie poczułam lepiej....co mam robić?:( W poniedziałek już muszę wyjść na zajęcia, koniecznie, a dziś czwartek, a ja nadal jestem w rozsypce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@milka89, nie bardzo kumam czy juz zaczelas brac Velaxin ER. Bo jesli tak, to twoje objawy raczej skutki uboczne wenlafaksyny. Sedam 3mg to raczej niewielka dawka, wiec mysle ze to nie z tego. Nawet przy podwojnej dawce nie powinnas byc zdenerwowana lecz bardziej spokojna. Sedam dziala mniej wiecej caly dzien, wiec nie bierz w tym samym dniu clonazepamu bo nie bedziesz wiedziala ktore lepiej na ciebie dziala. Chyba ze nie mozesz juz wytrzymac to wez, ale sproboj najpierw pol tabletki (=0,25mg) bo by to bylo troche za duzo na jeden dzien razem z tym sedamem. Nie obawiaj sie o uzaleznienie, przy paru dniach to nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angst, Sedam zażyłam rano, a Velaxin dopiero koło 19, więc moje samopoucie po Sedamie nie miało nic wspólnego z Velaxinem. Za to jak zażyłm Velaxin, po pół godziny dostałam strasznego ataku paniki, potworny ból żołądka z nerwów, całą noc mnie bolał żołądek z nerwów, nie mogłam spać i teraz zażyłam Clonazepamum i trochę ból żołądka zaczyna przechodzic. Ale czuje się otumaniona, ale to chyba raczej przez to, że od rana cały czas płacze i nie mogę zatrzymać łez. Natomiast żaden z tych leków nie zrobił tak, jak Zomiren SR na początku,ze zniwelował lęk na tyle, że mogłabym wyjść. Bo nie mogę, boje się, pomimo leku, strasznie się boję. A kiedy w końcu zacznie działać ten cholerny Velaxin? Bo psychiatra mi powiedziała, że jak on zacznie działać, to już wszystko zacznie wracać do normy. I czekam na to jak na zbawienie, bo muszę w końcu zacząć chodzić na zajęcia. I chciałabym zaczać jeść. W niecałe 2 tygodnie schudłam 6kg, bo nic nie jem, nie mogę, jem tylko tyle, żeby do leku coś zjeść. Jestem już załamana :( bo tu na wszystkich Sedam super zadziałał, a na mnie nic, tylko mnie otępił, wystaszył, że zwymiotuje od tego otępienia, a pomimo tego, że długo działa, to ja po kilku godzinach dostalam takiej histerii u znajomych, ze musielismy z chlopakiem wyjsc....wiec juz nie wiem co robic:(

 

i strasznie sie boje tak z tymi lekami kombinowac, ze jednego dnia jeden, drugiego dnia inny, trzeciego inny, jak potrzebuje to po poludniu inny i tylko Velaxin staly. Boje sie, ze cos mi sie stanie od takiego kombinowania z lekami. No, ale psychiatra tak kazala, a to naprawde dobra psychiatrajuz mi raz pomogla i no chyba wie, co robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milka89, po lekarstwach z grupy benzo to jest normalne ze sie czuje otumanym. Jednak dalej mysle ze twoje samopoczucie jest skutkiem ubocznym wenlafaksyny. Nawet jesli wzielas Velaxin o 19-tej, to on dalej na nastepny dzien dziala i moze spowodowac twoje ataki paniki. Dlatego ze to jest lekarswo ER tzn. o o przedłużonym działaniu! Niestety musisz miec jeszcze troche cierpliwosci, poczatek pozytywnego dzialania jest indywidualny i czasami trzeba poczekac nawet pare tygodni. Jesli Zomiren najlepiej ci pomagal przy zniwelowaniu skutkow ubocznych to popros lekarke o ten z natychmiastowym dzialaniu a nie SR.

 

Nie musisz sie obawiac co do kombinowania tych lekarst. Velaxin masz staly a Zomiren, Sedam i Clonazepam to leki z jednej i tej samej klasy wiec mozesz wyprobowac ktore ci najbardziej odpowiadaja. Z reszta jak skutki uboczne przejda to ich juz nie bedziesz potrzebowala. Tylko moze nie bierz w jednym dniu wiecej niz razem trzy tabletki z tych dodatkowych lekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idę za to na piwo wiem ze to nie pomaga ale zobobaczecze jestem desperatat także zrozumncie mnie napisze jaki wrażeżenia

 

 

Czy Ty żyjesz?? Serio pytam. Bromazepam i alkohol? Ja tak kiedyś zrobiłam i wylądowałam ledwo, naprawdę ledwo żywa na pogotowiu skąd od razu, po podaniu flumazenilu chyba, wysłano mnie do psychiatryka z próbą samobójczą (horror!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×