Skocz do zawartości
Nerwica.com

czym różni się psycholog od psychoterapeuty?


12345

Rekomendowane odpowiedzi

PSYCHOLOG – to magister pięcioletnich uniwersyteckich studiów psychologicznych. Ma wiedzę o psychologii jako nauce, jej historii, koncepcjach i badaniach psychologicznych, w tym o metodach przeprowadzania badań testowych.

PSYCHOTERAPEUTA – osoba po studiach wyższych, która odbyła co najmniej czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii, szkolenia teoretycznego i praktycznego oraz pracy z pacjentami z superwizorem.

tzn ze mozna byc psychologiem i psychoterapeuta w jednej osobie

przy czym zeby byc psychoterapeuta nie trzeba byc psychologiem choc zazwyczaj psycholodzy sa psychoterapeutami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy niewiadomo na kogo się trafi,więc kto lepszy tego nikt Ci raczej nie powie,tyle opinii ilu ludzi.Chyba,ze o konkretnej osobie.Ja chodzę do psychologa/psychoterapeuty i jestem bardzo zadowolona.Moja psychoterapeutka mówiąc,ze powinnam się zastanowić z partnerem nad terapią dla par powiedziała,zebym koniecznie poszła do psychiterapeuty z certyfikatem,ale to już inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc raczej uwage na to jak Ty bedziesz sie czuc w kontakcie ze swoim terapeuta. Nie zawsze jego wyksztalcenie, czy tytuly sie licza, ale jaka jest osoba. Zdarza sie, ze super psychoterapeuta, z dlugoletnim doswiadczeniem moze Tobie nie pomoc, nie dlatego, ze sie nie zna, ale po prostu nie bedzie Tobie pasowac osobowosciowo. Wybierz jednego, idz, sprawdz. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapeuta chyba nie musi miec skrotu przed nazwiskiem. Na wszelkich odwykowkach po detoksie role najlepszych psychoterapeutow pelnia podobno byli uzaleznieni bo ich zaden pacjent nie wykiwa. Ale jesli chodzi o depresje, nerwice, ogolnie zaburzenia afektywne to chyba ta regula nie obowiazuje, sam jestem juz teraz ciekaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×