Skocz do zawartości
Nerwica.com

Byli sportowcy to my:)


Aga5.69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

nazywam się Agnieszka, a pseudonim "Aga 5.69" to jak mówił do mnie Trener i wynik, który zrobiłam dwa lata temu trenując skok w dal...Nie mogę sobie ciągle poradzić z zakończeniem trenowania...odeszłam sama, wiem,że nie mogłam dłużej trenować, ale ciągle to wraca-środowisko, perspektywa kariery, której jednak nie pragnęłam i to,że byłam tam "kimś", chociaż wartości tamtej grupy nie odpowiadały mi...

Dzisiaj już jest lepiej, ale jakby nie był to zamknięty dział w moim życiu, podświadomie marze,że jednak to wróci...Przeszłam okres, jak mi się wydaje-depresji, na niczym mi nie zależało, potrafiłam godzinami leżeć i myśleć o tym co było...do tego problem z jedzeniem, wyglądem, strach przed Trenerem-że zobaczy,że przytyłam-nie wiem czy powinnam iść do psychologa, bardzo dużo pomogła mi wiara i modlitwa, ale te myśli wracają, nie chcę żyć przeszłością, ale to ciągle wydaje się niezamknięty temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mozesz sie z tym uporac to powinnas isc do psychologa, wiadomo ze to bylo dla Ciebie ciezkie przezycie -zakonczenie trenowania. Tym bardziej ze zapewne trenowalas wiele lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie !

 

ps: nigdy yego sie nie pozbędziesz... pytanie jest jedno - czy zdołasz nauczć sie z TYM życ ?

 

to smutne, że nikt nigdy nie mówi o tym co się z Nami dzieje pożniej? ... jesteśmy na fali.. a potem toniemy.. i już ! show must go on! ..i nikogo nie obchodzi o tym ile i jakie mamy puchary .. i jak potem sobie radzimy i czy w ogole!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ja musiałm odejść z powodu mojego bólu kręgosłupa i kolan

ja pamiętam jak dziś jak ryczałam za każdym razem jak pomyslałam sobie o tym a najgorsze było w tym wszystkim to że ci co mnie trenowali byli moimi nauczycielami WF i ciagłe docinki przytyłaś a jakbyś dalej trenowała to byś miała znowu złoto teraz młodsi mają lepszy wynik od ciebie itp. to pogrążało mnie w jeszcze większej depresji i z biegiem czasu jest lepiej jednak nadal mi smutno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę badania na temat "byłych sportowców", szukam do tzw. wywiadu jakościowego" - sportowców, którzy na skutek czynników wewnętrznych zmienili swoje nastawienie do uprawianej dyscypliny sportu i całego życia. Bo coś stanęło im na przeszkodzie w karierze.

Czynniki zewnętrzne to wypadek / tragedia, która dotyka samego sportowca lub kogoś z jego bliskich, choroba, zmiana sytuacji materialnej, wiek, zmiany w obrębie uprawianej dyscypliny... Czynniki wewnętrzne to wypalenie zawodowe, zmiana powołania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×