Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to może być?


kamil256

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ze soba, caly czas czuje lęk w brzuchu i mam jakieś problemy z trawieniem. Poszedlem z tym do lekarza i zrobil mi kilka badan, wszystko wyszlo ok i powiedzial ze to nerwica. Czy to może być to? Poza tym często tak mam np. jak z kimś rozmawiam albo jest dużo ludzi - zaczyna mi mocno i szybko bić serce, robie sie czerwony, robi mi sie gorąco, oczy mam suche i ten lęk, nie wiem skąd to sie bierze. Często tak mam, że idę, a przede mną są ludzie np. na przystanku stoją, to nawet chce skręcić i iść drogą naokoło żeby na mnei sie nie gapili, bo nie wiem co wtedy robić, czasami mi sie wydaje, że sie przewróce. Co to może być? Czy to nerwica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to raczej typowe objawy nerwicy, wiec lekarz raczej się nie mylil, mysle ze nie powinienes sie za dlugo zostanawiac tylko jak najszybciej udac się do psychiatry – on Ci pomorze, a czym szybciej zaczniesz leczenie tym latwiej bedzie z tego wyjsc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałam o tym, a skąd to pytanie? Teraz lekarze nie mówią "nerwica" tylko "zaburzenia lękowe" i najwyraźniej właśnie to masz, o tym świadczy ten lęk który się pojawia znienacka. Mi zdiagnozowano "lęk napadowy" i właśnie miałam wrażenie że stracę przytomność, zemdleję.

 

Cóż przydałoby sie żebyś poszedł do lekarza - psychiatry jeśli chcesz dostać diagnozę, interniści raczej się słabo znają na nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie właśnie tak nerwica zaczynała jak u Ciebie. Też myślałam że mam coś z jelitami/żołądkiem nie tak, robiłam badania... Niestety nerwica, długa droga przed Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to jest na pewno nerwica, widzę że i na Ciebie trafiło, nie poddawaj się, długa droga przed tobą ale im szybciej ją za akceptujesz i nauczysz się z nią żyć będzie Ci łatwiej. Zobaczysz przyjdzie taki dzień gdzie uśmiechniesz się sam do siebie. Życzę ci tego z całego serca :smile: Nerwica potrafi podciąć skrzydła, wiem to najlepiej bo przechodziłam to i nadal przechodzę, ale twoje życie się nie kończy ono będzie trochę inne czasami może lepsze, człowiek w nerwicy zaczyna dostrzegać rzeczy naprawdę ważne i docenia istotę życia. Pozdrawiam gorąco trzymaj się cieplutko :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, lekarz psychiatra postawi konkretną diagnozę i dzięki temu będziesz mógł rozpocząć właściwe leczenie, np. odpowiednią psychoterapię, która pomoże Ci przezwyciężyć lęki! Trzymaj się dzielnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem ze soba, caly czas czuje lęk w brzuchu i mam jakieś problemy z trawieniem. Poszedlem z tym do lekarza i zrobil mi kilka badan, wszystko wyszlo ok i powiedzial ze to nerwica. Czy to może być to? Poza tym często tak mam np. jak z kimś rozmawiam albo jest dużo ludzi - zaczyna mi mocno i szybko bić serce, robie sie czerwony, robi mi sie gorąco, oczy mam suche i ten lęk, nie wiem skąd to sie bierze. Często tak mam, że idę, a przede mną są ludzie np. na przystanku stoją, to nawet chce skręcić i iść drogą naokoło żeby na mnei sie nie gapili, bo nie wiem co wtedy robić, czasami mi sie wydaje, że sie przewróce. Co to może być? Czy to nerwica?

 

to są objawy, które są kompletną nowością dla Ciebie i pojawiły się nagle, czy znasz je już od jakiegoś czasu, a teraz zauważyłeś, że się np. nasiliły?

no i oczywiście ważne są momenty, w którym np. nie odczuwasz w/w objawów (jeśli w ogóle) - co to za sytuacje, gdzie itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy lekarz psychiatra powie ci cos odkrywczego, po prostu stwierdzi ze nerwica i tyle, i przepisze ci jakies psychtropy. Mozesz poprosic o lagodniejszy lek np hydroksyzyna czy validol. Jak chcesz o tym porozmawiac o swoich problemach idz do psychologa.

 

Moge to powtarzac do znudzenia ale poprobuj brac codziennie magnez+potas to uspokaja nerwy i leki. Oczywiscie jesli masz jakies inne objawy ktore bardzo cie niepokoja to zglos sie do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×