Skocz do zawartości
Nerwica.com

[POZNAŃ]


Rekomendowane odpowiedzi

chloe, to zdam się na Ciebie, trudno, że będę musiała długo czekać, ale jeśli ma tam być niestresująco to chce iść właśnie tam, bo już dość denerwuje się wszystkim, dobrze żeby chociaż wizyta u lekarza była choć chwilą spokoju :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem pierwszy raz na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie. Ciekawa jestem bardzo opinii na temat psychiatrów i psychologów z poradni Katharsis. Ja się leczę w tej poradni u dr Mackiewicza i wydaje mi się całkiem dobrym psychiatrą, ,ale nie mam zbyt wielkiego porównania. Chciałabym żeby osoby leczące się tam napisały czy są zadowolone i jakie mają wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nena, ja chodzę do Katharsis. do psychiatry do dr Grzechowiak, a na psychoterapię do mgr Chrząstowskiej. o psychoterapii niewiele mogę powiedzieć, bo byłam dopiero raz, ale dr Grzechowiak jest chyba zupełnie w porządku, tj. nie narzekam, jest miła, niestresująca, chociaż szczerze mówiąc wolałabym, żeby poświęcono mi więcej czasu niż 10 minut ;) znajoma psycholog poleciła mi lekarzy z katharsis, bo są podobno jednymi z lepszych w poznaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ktoś już w tym wątku pisał o psychiatrach z Katharsis, że nie pomogli i nie poleca, a ja akurat tam się leczę i chciałam mieć jakieś lepsze rozeznanie.

Mój lekarz- dr Mackiewicz ma bardzo skrajne opinie na różnych rankingach internetowych, jedni piszą, że jest chłodny i nieprzyjemny, inni go chwalą. Moje wrażenie jest takie, że to dobry specjalista i ma duże doświadczenie, ale czegoś mi w nim brakuje. Mógłby coś więcej mówić od siebie, radzić, jakoś ustosunkowywać się do tego co robię, co się dzieje w moim życiu... Tym bardziej, że wyczytałam na ich stronie internetowej, że tamtejsi lekarze stosują w miarę potrzeby elementy psychoterapii w toku leczenia.

Ale poczucia humoru nie można mu odmówić :D i za to go lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ktoś już w tym wątku pisał o psychiatrach z Katharsis, że nie pomogli i nie poleca, a ja akurat tam się leczę i chciałam mieć jakieś lepsze rozeznanie.

Mój lekarz- dr Mackiewicz ma bardzo skrajne opinie na różnych rankingach internetowych, jedni piszą, że jest chłodny i nieprzyjemny, inni go chwalą.

 

Nena, skoro Tobie pasuje ten lekarz, to znaczy, ze Tobie moze pomoc. Wydaje mi sie, ze z terapeutami jest tak, ze jednemu przypasuje ten, drugiemu tamten, bo dobry kontakt z terapeuta zalezy od obu stron, a przeciez kazdy czlowiek jest inny. Wiec jak Ci pasuje, to do niego chodz dalej :D

 

[Dodane po edycji:]

 

Skoro jestesmy juz w Poznaniu- czy ktos zna adresy- terapeutow- specjalistow dot terapii behavioralno-poznawczej? lub NLP?

 

Są coachingi na powdstawie NLP. Ale to nie jest terapia tylko wlasnie "trening".

http://www.mirachlebowska.pl/nlp/indywidualne-konsultacje

 

Moja córcia właśnie u niej znalazła odpowiednia pomoc :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie jestem pewna czy pasuje mi ten lekarz, dlatego biorę pod uwagę opinie innych.

 

Brakuje mi podczas wizyt u niego tłumaczenia choroby, informacji o metodach leczenia, jestem zmuszona poszukiwać tego na własną rękę. Może zbyt dużo wymagam... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chodzę do tej poradni (katharsis). Leczę się u Mackiewicza. Mam bardzo mieszane odczucia. Nie sposób się od niego dowiedziec cokolwiek, każde pytanie traktuje jak zamach na życie. Prawie nic nie mówi, człowiek ma wrażenie jakby gadał do ściany. No i nie ma chyba w nim cienia empatii, czasem po wizycie chciało mi się płakac...

Z plusów - ma chyba dobrą pamięc, i nie zapisuje starych leków...

A te rankingi też czytałam, tylko że jedynie negatywów można byc pewnym, bo skąd wiadomo, że ci lekarze nie piszą sobie tego sami? Wielu tak robi, przyjrzyjcie się, jak wszystkie starannie napisane, śmiac się chce...

I serio ktoś widział u niego uśmiech? Bo jak ja chodziłam to z reguły miał minę jakby mu utknął węzeł gordyjski w jelicie cienkim... :roll:

A co do innych lekarzy z tej poradni, to jedna osoba, która tam kiedyś pracowała, polecała najbardziej dra Tomaszewskiego - podobno świetny specjalista i w ogóle fajny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałam, że dr Tomaszewski jest dobry- polecany był na innym forum.

A jeżeli chodzi o dra Mackiewicza to pisałam kilka postów wyżej, że lubię go za poczucie humoru- bywa uśmiechnięty, pozwala sobie czasem na zabawne uwagi, ale nie od razu poznałam takie jego oblicze. Na początku był niezbyt przyjemny- bardzo poważny, chmurny i zasadniczy, ale myślę, że mogło to wynikać z mojego fatalnego stanu w jakim do niego trafiłam. Teraz widzę, że jak jestem w dobrej formie to jest zupełnie inny,a jak mi się pogarsza znów przybiera śmiertelnie poważną minę ( może zatroskaną :roll: ).

Również odniosłam wrażenie, że ma dobrą pamięć. Leki dobiera chyba dobrze- wyszłam z ciężkiej depresji dzięki medykamentom jakie mi zaordynował :D .

Niestety dużym minusem jest niewystarczające informowanie o przebiegu leczenia itd. jak już pisałam wcześniej. Może to przeczyta, weźmie pod uwagę i się poprawi- dla dobra pacjentów i własnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was był może u pani doktor Danuty Dudrak, bo słyszalam, ze jest dobra. jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, to proszę o podpowiedz, czy trudno się do niej dostać, i ile kosztuje wizyta. może ktoś wie. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od miesiąca chodzę do doktor Dudrak. Na razie jestem bardzo zadowolona, miałam dwie wizyty kazda trwała 1,5 h (100zŁ jedna). Nie narzuca się z lekami, przeprowadza bardzo dogłębna rozmowę wsłuchuje się w problem. Porusza wiele aspektów życia, pruóbując dowiedzieć się gdzie tkwi problem. Poleciła mi wiele książek do pracy nad sobą, zawsze mogę liczyc na jej wsparcie telefonicznie. Zawsze miła, uśmiechnięta i cierpliwa. Umie rewelacyjnie zareagować gdy się rozczulam nad sobą, stawia mnie do pionu i nie karze mi narzekać tylko brać sie w garść. Przepisała mi zoloft, niestety po miesiącu muszę go odstawić bo nie zadziałał tylko pogłębiały się skutki uboczne. Teraz mam zacząć brać fluoksetynę. Zobaczymy!!! Ona uważa jednak, że to max na pół roku gdyż najbardziej pomoże mi psychoterapia, leki łagodzą tylko objawy a nie leczą nerwic. Podała mi wiele informacji, gdzie najlepiej zastosować psychoterapię odpowiednią do mojego przypadku. Gorąco polecam Panią doktor, w razie pytań czekam na kontakt. Moje gg 3660494

Dżulix

 

[Dodane po edycji:]

 

Czy ktoś przebywał na oddziale leczenia nerwic w Poznaniu na Szptalnej? Proszę o opinie na temat tego oddziału i czy pobyt tam daje jakieś efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę- chodzi mi o to żebyście napisali parę słów o swoich psychoterapeutach, do kogo chodzicie na terapię, ile płacicie, czy może leczycie się na NFZ, w jakim nurcie prowadzona jest Wasza psychoterapia ( poznawczo- behawioralnym, analitycznym, integratywnym... ), ile czasu trwa spotkanie, ile razy w tyg. macie wizyty i co się na nich dzieje, a przede wszystkim kogo polecacie.

 

:?::?::?:

 

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

 

[Dodane po edycji:]

 

Postanowiłam napisać jeszcze parę słów o moim lekarzu, niejakim dr. M., ponieważ wydaje mi się, że to co napisałam wcześniej może być niezbyt zrozumiałe i niewystarczające. Jakieś wydziwianie w stylu: niby dobry z niego psychiatra, leki przepisuje dobre- pomogły mi , lubię go za poczucie humoru ( to nie jest ironia ), ma dobrą pamięć itd., ale coś mi w nim nie pasuje, nie wiadomo właściwie co :?

Zacznę od zalet: zauważyłam, że wie kiedy nie ma konieczności brania leków- potrafi odróżnić zwykłe przygnębienie od prawdziwej depresji, a nawet subdepresji i nie faszeruje niepotrzebnie lekami wtedy kiedy nie trzeba; bardzo odpowiedzialnie podchodzi do przepisywania różnego rodzaju "uzależniaczy" ( np. benzo ), nie przeciąga wspomagania się nimi ponad miarę;

w ogóle wydaje mi się, że psychotropy potrafi świetnie ustawić- jeżeli ktoś tylko po to chodzi do psychiatry na pewno będzie zadowolony; niektórzy płacą astronomiczne sumy za to samo u jakichś znanych profesorów, którzy nawet nie silą się na roztaczanie atmosfery zrozumienia i wsparcia,a mogą mieć to za darmo u mojego doktora ;)

Zauważyłam też, że jest uważny i spostrzegawczy i pewnie stąd się bierze ta dobra pamięć.

W porównaniu do niektórych konowałów opisywanych na czarnych listach w necie wypada bardzo pozytywnie i profesjonalnie. Sam się pewnie uważa za dobrego fachowca i jest mu przykro jak czyta niepochlebne opinie wypisywane o nim anonimowo przez niewdzięcznych wariatów niepotrafiących docenić tej jego fachowości.Ja ją dostrzegam, ale poczytuję ją jednocześnie jako zaletę i wadę- jest taki bardzo poprawny, rozmowę ( wywiad ) przeprowadza wręcz podręcznikowo.

Niestety, jak pisałam już wcześniej, czuję się niedoinformowana, najczęściej mówi mi to co sama wiem. Oczekiwałam też od niego trochę oddziaływań psychoterapeutycznych, jakiejś psychoedukacji oraz większego zaangażowania w moje leczenie. Dając pewne wskazówki co jeszcze mogę zrobić w celu poprawy stanu mojego zdrowia psychicznego nie popiera tego przekonującymi argumentami w wystarczającym stopniu, nie motywuje do własnego wkładu w proces leczenia.

 

Podsumowując:

jak byłam pogubiona w tym wszystkim przed leczeniem, tak jestem po, tylko, że teraz już bez obezwładniającej depresji i paraliżującego lęku.

Chociaż tyle.Aż tyle.

 

[Dodane po edycji:]

 

Doszłam do wniosku, że najmocniejszą stroną dra Mackiewicza jest biologiczny aspekt leczenia psychiatrycznego. Polecam go tym, którzy oczekują od lekarza przede wszystkim ustawienia leków, są samodzielni i/lub mają oparcie w rodzinie oraz wiedzę na temat swojej choroby pozyskaną z własnych źródeł.

Temat chyba wreszcie wyczerpałam. Chociaż nie wykluczam, że przyjdzie mi coś jeszcze do głowy i napiszę więcej :lol:

 

Ale zastój się zrobił ostatnio w tym wątku- sezon ogórkowy czy co :?:

Gorąco zachęcam do opisywania poznańskich psychologów i psychiatrów- chętnie poczytam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziłam kiedyś do świetnej lekarki, która niestety wyjechała do Danii. dobrym farmakoterapeutą jest dr Jakub Filuś, ale on nie prowadzi psychoterapii.

obecnie szukam kogoś nowego, ale to pewnie od przyszłego miesiąca. wszędzie terminy oczekiwania na wizytę są długie, średnio ok. 1 miesiąca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy pisali tutaj że chodzą do poradni katharsis.ja też tam chodzę do dr mackiewicza i jestem zadowolona. może rzeczywiście jest trochę chłodny ale dobrze ustawił mi leki i zalecił psychoterapię u psychologa. nazywa się grażyna skuza i pracuje też w tej poradni ale wiem że chyba też prywatnie przyjmuje.długo czekałam na termin ale jestem zadowolona z terapii. kobieta nie ściemnia, widać że wie co robi (przynajmniej jeśli chodzi o moją przypadłość czyli nerwicę lękową).pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi w dr. Mackiewiczu to, że jest chłodny, tylko to, że prawie nic nie mówi od siebie oprócz zadawania pytań. A przecież wiadomo, że w leczeniu psychiatrycznym niebagatelną rolę odgrywa rozmowa, psychoedukacja, informowanie, tłumaczenie mechanizmu działania leków itd. itp. Z tym jest u niego niestety kiepsko- jak napisała Pipi- człowiek się czuje jakby gadał do ściany.

Jednak przyznać muszę, że ten psychiatra ma trochę zadowolonych pacjentów. Pamiętam jak pierwszy raz u niego byłam, pewna elegancka, rozpromieniona starsza pani, widząc mój nieciekawy stan w jakim się wtedy znajdowałam, powiedziała, że to jest bardzo dobry lekarz i że wyciągnął ją z okropnego dołka. Podkreślam więc w prawie każdym poście,w którym go obsmarowuję :oops: , że jest dobrym farmakoterapeutą, żeby mu oddać sprawiedliwość, ale dla mnie to trochę za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to psycholog Jacek Kisielewski pracujący w poradni Katharsis na Kórnickiej specjalizuje się w terapii poznawczo- behawioralnej. Wydaje mi się, że wystarczy skierowanie od któregoś z tamtejszych psychiatrów aby dostać się na terapię na NFZ, chociaż okres oczekiwania może być b. długi.

Najlepiej zadzwoń tam i się wszystkiego dowiedz.

http://www.katharsis.poznan.pl/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja chodzę do psycholog Marty Chorosteckiej, ona jest też psychoterapeutą wyczytałem na jakimś forum, że jest dobra więc chodzę i jestem zadowolony. Jest skuteczna,leczenie trwało długo ale widzę u siebie poprawę, moja rodzina również jest zadowolona.

www.psycholog-poznzn.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy juz w Poznaniu- czy ktos zna adresy- terapeutow- specjalistow dot terapii behavioralno-poznawczej? lub NLP?

 

Są coachingi na powdstawie NLP. Ale to nie jest terapia tylko wlasnie "trening".

http://www.mirachlebowska.pl/nlp/indywidualne-konsultacje

 

 

 

Znalazłem tutaj namiary na tą kobietę i poszedłem. Wcześniej przez 5 lat po traumie bałem się wychodzić z domu. To prawda, że to nie jest typowa terapia, ale dla mnie okazała się bardzo skuteczna. Już po pierwszej wizycie przeszedł mi lęk! Wyobrażacie sobie co to znaczy uwolnić się po tylu latach i znów pospacerować ze spokojem na Rynek? :smile: Dziś mam następną wizytę bo jeszcze parę spraw chcę sobie poprawić i już się na nią cieszę :smile: . Polecam tę kobietę :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×