Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomozcie:(!!


hamikal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Chcialbym prosic o Wasze zdanie na temat moich obecnych objawow... przepywam obecnie za granica sam jak palec... i wsytapily u mnie objawy nerwicy i depresji. Miedzy innymi, brak sily do pracy i wogole do robienia czegokolwiek, mniejszy apetyt, zawroty w glowie i chyba najgorsza z objawow bezsennosc. Spie po 2-3 godziny w nocy po czym budze sie i juz nie moge zasnac. Dodam ze ostatnie dwa miesiace byly dla mnie bardzo nerwowe i stresujace. Co do tych objawow jestem pewny ze to nerwica lub depresja... lecz od 2 tygodni pojawily sie jeszcze inne ktore bardzo mnie martwia... bole i klocia w plecach, drapiace gardlo(ciagle mnie drapie i chrzakam) i zaczynam sobie wmawiac ze mam albo cos z plucami albo ze ziarnice mam:( Bo od malego mam powiekszone wezly chlonne i teraz zaczalem sie bac ze to drapiace gardlo moze miec cos z tym... bo wyczytalem na jakims poratalu ze to moze byc wlasnie ziarnica. Dodam tez jeszcze ze w tym roku zmarla mi mama i po smierci mam dochodzilem do siebie 3 miesiace bralem leki(sulpiryd, pramolan) po tym czasie bylo lepiej. Moge jeszcze napisac ze przed pojsciem do lekarza psychiatry zrobilem sobie badania takie jak... morflogia, OB, CRP, badanie moczu, Ekg te badania wykonalem w ostatnim polroczu. A w calym swym zyciu: 3x EKG, ECHO serca, TSH, T3 i T4, Tomografia glowy, USG JAMY brzusznej x2, dno oka, pole widzenia, rozne badania krwi i moczu i wszystko wychodzilo zawsze ok. Jedynie co wykrylo cos to gastroskopia.. mam refluks zoladka. I prosze Was o pomoc czy ktos z Was mial drapiace gardlo? i czy myslice ze to moze byc od depresji lub od mojego refluksu? czy mam zaczac sie obawiac o swoj stan zdrowia fizycznego? Z gory dzieki za Wasze opinie! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie mam zawroty glowy i skaczace cisnienie krwi... dzis bylem w szpitalu zrobili mi ekg wyszlo ok. i badania krwi tez wszystko w normie bylo z tego co pamietam Hemoglobine mialem 16.8, WBC 5,2 i pamietam jeszcze CRP < 1 takze nie wiem co myslec o tym wszystkim za tydzien wracam do Polski to pojde do lekarza i zobaczymy co powie. Moze masz i racje ze to od refluksu ale i tak sie boje. Dzieki za odpwiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałam drapiącego gardła ale miałam gulę w gardle, czasami taką że wydawało mi się że się uduszę. jeśli wszystkie badania masz ok, no to sam widzisz, że to nerwica, super że ci zrobili tyle badań!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie mam zawroty glowy i skaczace cisnienie krwi... dzis bylem w szpitalu zrobili mi ekg wyszlo ok. i badania krwi tez wszystko w normie bylo z tego co pamietam Hemoglobine mialem 16.8, WBC 5,2 i pamietam jeszcze CRP < 1 takze nie wiem co myslec o tym wszystkim za tydzien wracam do Polski to pojde do lekarza i zobaczymy co powie. Moze masz i racje ze to od refluksu ale i tak sie boje. Dzieki za odpwiedz!

 

Refluks też może być na tle nerwowym :) przerabiałem to też jakiś czas temu. Dlaczego? Bo przełyk i zwieracz przełyku to tez mięsień, w dodatku gładki, który może się bardziej lub mniej kurczyć i rozluźniać powodując np. cofanie się treści żołądkowej. Spróbuj spać z głowa uniesioną na poduszkach, uspokój swoje życie, jak będzie cię zgaga męczyć bierzesz sobie np. Rennie, jak będzie ci ostro dokuczać to idź do lekarza po np. Helicid - po nim nawet jak będziesz miał zgagę to nie będzie kwaśna i nie będzie ci gardła drażnić. Jeśli faktycznie refluks się na tle nerwowym, to powinien za jakiś czas ci odpuścić jak się wyluzujesz...

 

Skaczące cisnienie i zawrotu - też przerabiałem. Bo bardzo okropne bo powoduje jeszcze większy stres niż przedtem. Z badań możesz sobie zrobić jeszcze holtera 24 (ekg i ciśnienia) i test wysiłkowy. Jesli wyjdą dobrze to znaczy że prawdopodobnie jesteś zdrowy, tylko stres rozregulowuje ci równowagę chemiczną. Tu tez musisz się z im zmierzyć, uświadomić sobie czego sie boisz i wyluzować. Doraźnie najlepiej mieć coś na szybkie zbicie ciśnienia - np. Captopril - tez na receptę. Działa szybko obniżając ciśnienie doprowadzając cię do ładu. I najważniejsze - jesli odwiedzić lekarzy, zrobisz badania i okaże się że jestes zdrowy, to jestes zdrowy - nie doszukuj się na siłę urojonych chorób, to to tylko pogorszy twój stres. Nerwicę można pokonać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×