Skocz do zawartości
Nerwica.com

ból zołądka przy nerwicy?


pandemonium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam świadomość, że to, co dzieje się ze mną od dłuższego czasu podchodzi pod objawy nerwicy ( w moim przypadku jest to cały zespół objawów, począwszy od stanów lękowych na hipochondrii skończywszy, wszystko włącznie z objawami somatycznymi) I w związku z tym mam pytanie - wiadomo, że od niepotrzebnego stresu ( w przypadku nerwicy nieuzasadnionego na dodatek, ale również nie do opanowania) żołądek może zareagować nadmiernym wydzielaniem kwasów, co w konsekwencji może doprowadzić do wrzodów. Ponieważ non stop mi się coś nerwicowo objawia to przypuszczam, że silne bóle żołądka w nadbrzuszu (promieniujące na łopatki, plecy i nawet mostek oraz klatkę piersiową) są kolejnym somatycznym objawem nerwicy, ale też obawiam się, że nie jest to objaw tylko psychosomatyczny, tylko rzeczywisty (miewałam już kiedyś bóle żołądka, takie fazowe, kilkugodzinne, ale zazwyczaj związane to było z posiłkami, a w tym wypadku bez przyczyny). Dodam jeszcze, że od 3 dni żywię się kleikiem i bułką z masłem (boję się jeść coś innego, żeby nie pogorszyć) i denerwuje mnie ta sytuacja, bo nie mogę normalnie funkcjonować! mam wrażenie, że "czuję" swój żołądek, do tego często mi się odbija etc. Aha - ranigast i no-spa nie pomógł..:/ Nerwica li to czy udać się do (kolejnego) lekarza? możliwe, żeby ból był tak intensywny, silny i "prawdziwy"? pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilam gastroskopie - jednak wyszlo zapalenie zoladka ostre i zakazenie bakteria helicobacter pylori. Dostalam antybiotyk i leki zobojetniajace kwas, ale kuracja trwa juz dosc dlugo i nadal nie pomaga, jeszcze na dodatek dobija mnie dieta , eeechh... Takze nie bagatelizujcie zoladka wpasowujac go w ramy "tla nerwowego" - nerwy owszem, wzmagaja i nawet wywoluja dolegliwosci, ale moze sie z tego rozwinac autentyczna choroba ( choroba somatyczna z nerwow, wspaniale po prostu ) pozdrawiam cieplo, trzymajcie się ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×