Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia grupowa-ostatnią szansą?


JoannaN

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

 

myślę bardzo poważnie o podjęciu terapii grupowej ( studiuję w Krakowie,i słyszałam o Zakładzie Psychoterapii na ul.Lenartowicza,która ów terapią się zajmuje).Mam problemy z wielu dziedzin,począwszy od zaburzeń jedzenie,poprzez stany depresyjne,zaburzenia kompulsywno-obsesyjne,skończywszy na fobii społecznej ( cały komplet ;/).Od paru dobrych rad korzystałam z pomocy psychologa,ale szukałam i nadal szukam tego odpowiedniego,znaleźć jednak nie mogę.W terapii grupowej,widzę ostatnią szansę.Czy ktoś leczył lub leczy się właśnie na Lenartowicz? Jak ta terapia wygląda? Z tego co wiem,mają oni grupy otwarte tzn.można zapisać się przez cały rok.Ale jak to wygląda w praktyce? Przychodząc po raz 1-wszy,zostaję rzucona na głęboką wodę,reszta przcież się dobrze zna,na pewno musieli przedstawić się sobie nawzajem,opowiedzieć o swoich zaburzeniach itd.A ja co,przyjdę i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

 

Nie wiedziałem w jakim dziale zamieścić to ogłoszenie, ale pomyślałem, że ten będzie najbardziej odpowiedni. Mianowicie szukam osoby lub osób, które są chętne aby podjąć psychoterapię w Krakowie w Zakładzie psychoterapii (Poradnia Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych) na ul. Lenartowicza 14. Sam starałem się tam zakwalifikować 3 razy, ale jak dotąd nie udawało mi się i bedę próbował ponownie po rocznej przerwie. Szukam osób, które w najbliższym czasie chcą tam podjąć leczenie, w celu wymiany doświadczeń i opinii. Oczywiscie jeśli osoby nie mają żadnego doświadczenia w temacie psychoterapii, mogę zaproponować pomoc oraz dotrzymać towarzystwa w ścieżce kwalifikacji na grupę terapeutyczną - wiadomo, we dwójkę raźniej.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priva lub w formie odpowiedzi na tego posta.

 

Pozdrawiam serdecznie - natrętek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Asiu,

 

wiesz, ostatni raz próbowałem pod koniec ubiegłego roku, wtedy to po serii testów i rozmów kwalifikacyjnych powiedziano mi, że dla mnie wskazana jest bardziej terapia indywidualna, na co się zdziwiłem, gdyż sam ne wiem w jakim stanie psychicznym musiałbym się znajdować żeby mnie tam przyjęli (nie wiedziałem, czy jest ze mną jest aż tak źle czy wręcz przeciwnie, nie aż tak źle i że powinienem sobie poradzić). Obecnie zastanawiam się nad kolejnym podejściem,a jestem już po przeszło półrocznej terapii indywidualnej.Jeżeli masz jakieś pytania to pisz śmiało, postaram się odpowiedzieć - a może razem będzie nam raźniej coś zdziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×