Skocz do zawartości
Nerwica.com

chyba depresja... pomocy umieram od środka.


Ana_15

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 16 lat i chorą psychikę. Kiedy ide spać płaczę kiedy się budzę płaczę, jestem rozkojarzona, smutna, tne sie bo tylko to mnie uspokojaja i przestaje mieć napady płaczu, około półtorej roku temu miałam poparzone uda grugi stopień, więc kiedy ktoś zbliża się z ciepłą wodą strach mnie paraliżuje na 5 min i nie moge się ruszyć prawie przestaje oddychać, ciąglę sie trzęse i boje nie wiem czego.

Psychikę zniszczyli mi rodzice, pierwszą awanturę zapamiętałam w wieku 3 lat, a potem było coraz gorzej, boje sie i nienawidze facetów, moj ojciec bił matke zreszta do dzisiaj sie zdarza.

Z matka miałam dobre relacje dopuki kilka dni temu mnie nie okłamała, od tej pory jest mi wszytko jedno, nienawidze ich obojgu... Trzy razy probowałam popełnić samobójstwo, jednak w ostatniej chwili sie rozmyślałam i dzieki temu zyje...

Boje sie isc do lekarza.

To depresja czy może coś innego? pomóżcie!!! Błagam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ana_15, wygląda to na Zespół Stresu Pourazowego, ale i depresja. Jeśli doszło juz w tak młodym wieku do prób samobójczych to poprostu musisz isc do lekarza. Nie poddawaj sie to wszystko jest do przejścia tylko musisz dać sobie szanse i mieć nadzieje. Trzymaj sie i pamietaj że nie jesteś w tym sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ana_15, Depresja czy coś innego, nie jesteśmy lekarzami, żeby tu diagnozy wystawiać ;) Ale faktem jest, ze cierpisz, więc potrzebujesz pomocy. Jak Cię boli ząb, to też siłą woli go nie wyleczysz, tylko trzeba iść do dentysty - tak samo jest z zaburzeniami nastroju, nie będzie raczej trwałej poprawy bez leczenia. Ale wiesz co, chyba wszyscy się boja przed pierwszą wizyta u psychiatry/psychologa, a potem mówią, że nie było czego się bać i cieszą się, że się jednak przełamali, bo to pierwszy krok do tego, żeby było lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×