Skocz do zawartości
Nerwica.com

Częste oddawanie moczu


jowita

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie psychiatra stwierdziła oddawanie moczu z powodu emocji. Jest to prawda .

 

U mnie tak samo teraz mam okazję poćwiczyć pęcherz w pracy obecnie pracuję na pulpicie tak więc przerwa na odlanie się jest najczęściej po 4 godzinach czasem wcześniej ostatnio ciągnęło mnie nie do zniesienia stres ? nerwy ? możliwe bo za 9 dni kończy mi się umowa i obawa że mi nie przedłużą jej zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeste siusianie bylo pierwszym objawem mojej nerwicy. Bez przerwy czułam okropne parcie na pęcherz, na początku myślałam że to tylko zapalenie pecherza to leczyłam sie antybiotykami ale to oczywiscie nic nie dało. Z czasem popadłam w taką paranoję że bałam się nawet wyjść do sklepu obok domu. Miałam wtedy 19 lat i zaczynałam 1 rok studiów, na zajecia poszlam tylko dwa razy bo nie potrafilam wytrzymać faktu ze nie moge wyjsc do toalety. To ciągłe uczucie ze zaraz się zsikam nie dawało mi żyć ,nie potrafiłam myslec o niczym innym, nawet gdy miałam swobodny dostęp do łazienki i tak się stresowałam. Jedyną ulgę przynosiło mi przebywanie w domu i alkohol. Jak się napiłam to mi przechodziło, mogłam sie rozluznic i zapominałam chociaz na chwile o sikaniu. Najgorsze było to ze w ogole nie wiedziałam co sie ze mna dzieje. Dopiero gdy pojawiły się lęki zgłosiłam sie do psychologa i ona mi wyjasnila ze jest to objaw mojej nerwicy. Lecze sie lekami juz 2 lata ale niestety czeste sikanie nie przechodzi, nauczylam sie troche sobie z tym radzic ale nadal jest to bardzo uciażliwe i upokarzajace. Nawet teraz podróże jakimkolwiek srodkiem transportu to dla mnie istna meka, ale staram sie stawiac przed soba wyzwania i przełamywać sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Widze że mniej osób tu zagląda ale poszukuję jakiegoś lekarstwa lub czegokolwiek !! OD jakis 4 miesięcy mam niesamowite parcie na pecherz. W domu jeszcze wytrzymam ale w szkole to masakra.np. przychodzę do szkły i juz mam iść do toalety ae mówię dobra nie idę,to koniec lekcji chce mi sie strasznie siku i myślę że już nie wytrzymam. Jak wytrzymam 2 lekcje np,to czuję że jest mi mokro że chcę mi sie siku i nie chce. już nie wiem co rboić. w dodatku byłam u lekarza i pierwsze badanie krwi wykryło bakterie drożdży i sladowe ilości białka a już badanie z 15 marca nic nie wykryło,z moczem wszystko w porządku.krew też w normie. na badaniu usg wykryto małego torbiela ale ten facet powiedział że to nic tak samo ginekolg. osobiście u niego nie byłam ale moja mam pytała i powiedziałą ta ginekolg że niczemu to nie szkodzi.(ma wymiary 16/24mm). Nie wiem czy to może być nerwica ?? Jestem tym załamana w kwietniu czekają mnie egzaminy gimnazjlane a ja nie che na nich myśleć o tym że chce mi sie do toalety zamiast się skupiać na teście. Naprawdę jestem zdesperowna,POMÓŻCIEE !!

 

-- 18 mar 2011, 19:57 --

 

Witam wszystkich ! Widze że mniej osób tu zagląda ale poszukuję jakiegoś lekarstwa lub czegokolwiek !! OD jakis 4 miesięcy mam niesamowite parcie na pecherz. W domu jeszcze wytrzymam ale w szkole to masakra.np. przychodzę do szkły i juz mam iść do toalety ae mówię dobra nie idę,to koniec lekcji chce mi sie strasznie siku i myślę że już nie wytrzymam. Jak wytrzymam 2 lekcje np,to czuję że jest mi mokro że chcę mi sie siku i nie chce. już nie wiem co rboić. w dodatku byłam u lekarza i pierwsze badanie krwi wykryło bakterie drożdży i sladowe ilości białka a już badanie z 15 marca nic nie wykryło,z moczem wszystko w porządku.krew też w normie. na badaniu usg wykryto małego torbiela ale ten facet powiedział że to nic tak samo ginekolg. osobiście u niego nie byłam ale moja mam pytała i powiedziałą ta ginekolg że niczemu to nie szkodzi.(ma wymiary 16/24mm). Nie wiem czy to może być nerwica ?? Jestem tym załamana w kwietniu czekają mnie egzaminy gimnazjlane a ja nie che na nich myśleć o tym że chce mi sie do toalety zamiast się skupiać na teście. Naprawdę jestem zdesperowna,POMÓŻCIEE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko chodzi o to że zrobiłam drugie badanie 15 marca (wtorek) dzisiaj dostałam wyniki i już nie ma tam o tym wzmianki i lekarka powiedziała że jest tu wszstko w porządku ale i tak sie wybiorę do urologa,dzieki :) xmartuskax a napisałaś że nie ma na to lekarstwa ale przeczytalam że można pić jakieś zioła uspokajające czy cos takiego i robic okłady z rośliń trwawowych(?) jakoś tak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w czasie nerwicy ma się tylko uczucie że chce sie siku a tak naprawdę nic nam nie jest czy oddaje sie mocz ale np. w małych 'ilościach' ??

 

U mnie była to najzwyczajniej "chęć" z której nie wiele wynikało ;) Porównywalne z zapaleniem pęcherza. Po lekach i terapii ustąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w czasie nerwicy ma się tylko uczucie że chce sie siku a tak naprawdę nic nam nie jest czy oddaje sie mocz ale np. w małych 'ilościach' ??

 

 

Normalnie ,że jak skorzystasz z toalety to do pęcherza napływa z powrotem.

Bo nerki cały czas pracują . Brak picia to wtedy zatrzymanie działania nerek i zgon.

To tylko takie uczucie ,że chce się a jak się idzie to mało co ... :P

Więc wtedy to na tle nerwowym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się od oddawania moczu przed wyjściem gdzieś i zaraz po przyjściu do domu.. Potem znacznie się pogorszyło.. Aktualnie chodze do toalety co 3 minuty.. Myślałam że to problemy z pęcherzem lub nerkami,poszłam do lekarza,zrobiłam szereg badań.. i niestety.. częste oddawanie moczu za sprawą nerwicy natręctw.. Utrudnia mi to zycie okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem nowa i mam podobny problem na początku to wyniki miałam złe i białko w moczugdy dostałam leki przeszło mi . Po miesiącu wróciło i miałam powtórne badania i wyszły dobrze.Choć co chwilę musiałam chodzić do łazienki i czułam pieczenie i ból przy odawaniu moczu a lekarz powiedział, ze wszystko ok Nie rozumiem dlaczego, do mnie to wraca i wyniki są dobre jak mam problem do dziś. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×