Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI/SNRI i kortyzol


Rev

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wiecie coś może na temat tego jak leki z grupy SSRI oraz SNRI wpływają na poziom kortyzolu w organizmie?

 

Hormon ten jest często podwyższony u osób cierpiących na nerwice i ma on za zadanie chronić przeciążony system nerwowy. Niestety nie ma róży bez kolców i hormon ten niszczy kości, paskudzi i sciencza skórę, niszczy narządy wewnętrzne oraz "otłuszcza" ciało powodując cellulitis oraz ginekomastie, a u kobiet nadmierne owłosienie ciała.

 

Zależy mi na tym by dobrać leki tak, by obniżyć jego poziom w organizmie, bo nie chce być zniszczony przez ten wytwór nadnerczy, który powoli już zaczyna siać spustoszenie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że podobno Ketotifen ma działanie blokujące kortyzol. Jest to lek stosowany w alergii i astmie, działa także uspokajająco, poprzez blokadę receptora H1 (należy do I generacji przeciwhistaminików, więc nie wiem, czy nie blokuje też przypadkiem serotoniny - odwrotnie do SSRI - ale takiej akurat informacji nie znalazłem np. w Wikipedii)... Stosuje się to co 12 godzin. A Coaxil (tianeptyna) uchodzi za placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w to wierzyć, skoro jest to wprowadzone jako lek wiec musiało przejść badania. Poza tym ludzie piszą, ze maja skutki uboczne wiec... Może po prostu nie na wszystkich działa? Nie wiem... Ale się być może dowiem. Dzięki za posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×