Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem ze szkołą i ogólnie..


Karolinho123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem bo chodze do 2 kl. Gimnazjum.. wiem że juz był taki temat ale ja mam coś innego..Mianowicie.. Strasznie się boję chodzić do szkoły.. w podstawówce miałem świadectwa z paskiem i różne konkursy wygrywałem.. a od kiedy zaczałem chodzić do Gimnazjum pogorszyły mi się oceny.. nie wiem czemu.. Boje się że jak pójde do szkoły to zaś dostane jakąś jedynke albo uwage.. Nieraz odechciewa mi sie żyć..

 

A drugi problem jest taki, że chodze też na treningi piłki nożnej.. i chce strasznie zostać piłkarzem.. ale ciągle się boje że tak sie nie stanie i tez się odechciewa żyć.. :( Pomóżcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przechodzisz teraz trudny okres dorastania. Gimnazujm to okres kiedy w czlowieku duzo sie zmienia pod wzgledem psychicznym.Dlatego nie przejmuj sie tym tak bardzo bo tak naprawde kazdy w wiekszym lub mniejszym stopniu to przezywal. Ja osobiscie proponuje zebys poszedl do pedagoga w szkole i porozmawial o problemie. W koncu po to on tam jest zeby pomoc. Mysle ze bedzie dobrze.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedagog lub psycholog szkolny rzeczywiście pomoże. Póki co, pomyśl, że szkoła i oceny są ważne, ale oprócz nich istnieją inne rzeczy, np. sport który ma sprawiać Ci przyjemność, a nie być wyznacznikiem przyszłości, są żarty z kolegami, nauczyciele, z których pod nosem można się pośmiać. Jak dostaniesz jakąś dobrą ocenę nagródź się np. batonem, filmem. Jak coś nie pójdzie powiedz sobie, że nic się nie stało, a następnym razem bardziej się postarasz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich tematów jest już z dziesięć, wystarczy jakiś stary odświeżyć, to, że Twój problem trochę odbiega od tematu nie znaczy że zaraz trzeba nowy otwierać i zawalać forum piętnastym takim samym tematem- tym bardziej, że tam napewno jest odpowiedz na dręczące Cie pytania. Jest wyszukiwarka na forum.

 

Co do tematu- proponuję wycieczkę do psychologa szkolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×