Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy TO jest prawda? Ważne!


kamm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z moją nasilającą się (mam nadzieję że za sprawą nerwicy) DD, a szczególnie depersonalizacją, nie wiem czy dobrze robię że buszuje po necie i dopasowuje swoje objawy do ogólnie przyjetych stanów chorobowych. Wpisałem właśnie "utrata tożsamości", gdyż ostatnio właśnie tak się mniej więcej czuję, to znaczy nie jakbym był kimś innym, ale bardziej jakbym się gdzieś zagubił, czuję się trochę inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu, no i na jednej stronie przeczytałem że w schizofrenii podstawą jest właśnie lęk, że chory wyraźnie go udczuwa itp (http://www.opracowanie.eu/zmiana.htm). No i ja teraz kompletnie zgłupiałem, wpadłem w panikę, cały jestem roztrzęsiony, nie wiem co już mam z sobą zrobić. Teraz na serio boję się że mam schizo, gdyż większośc objawów bardzo pasuje własnie do mojego stanu ducha, zamknąłem się w sobie, DD, nigdy podobnie się nie czułem - jestem przerażony. Zawsze ceniłem swoją odrębność intelektualną, emocjonalną, wrażliwość itd - a teraz się tego boję. Mam wrażenie że obserwuje wszystko i siebie z boku, że nie żyje swoim życiem...

Bardzo proszę o jakąś pomoc, rady, bo w realu jestem skazany sam na siebie....

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1- masz depersonalizację typową dla nerwicy lękowej, ja miałam taką samą kiedys

Po 2- nie jesteś psychiatrą więc przestań czytać te głupoty i sobie wkręcać, tylko weż rusz tyłek do lekarza, on Cie zdiagnozuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Cie kolego:) chcialem Ci powiedziec ze od 4 miesiecy mam dokladnie ten stan co TY. robilem juz prawie wszystkie mozliwe badania lekarskie , lezalem w szpitalu i okazalo sie ze jestem zdrowy jak byk:) ale ja poprostu czuje sie jakbym nie byl soba jakby ktos mna kierowal , zastanawiam sie czemu to akurat ja zyje i czy to naprawde ja dosłowna depersonalizacja i DD. chodzilem po psychiatrach , psychologach niestety nic mi to nie pomaga. co dziennie mysle ze umieram to jest koszmar, nie mam ochoty na nic nic mnie nie cieszy z tego powodu odcialem sie od swiata zocilem prace, szkole,przyjaciol,dziewczyne poprostu czuje sie obcy w swoim ciele nie umiem sobie z tym poradzic :(( przypomne ze 4 miesiace temu bylem najszczesliwszym czlowiekiem na swiecie, kochalem zyc wszystko wydawalo mi sie piekne. czemu tak sie teraz stalo nie mam pojecia poprostu stalem sie wrakiem czlowieka nie wiem juz sam czy to ja zyje czy ktos inny mam lęk przed samym soba to okropne:(( jezeli chcesz pogadac to moj nr gg 16230169. moze sobie jakos pomozemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamm, znajdź dobrego psychiatrę i wtedy się dowiesz!! Powiedz mu wszystko od a do z i niech sam cię zdiagnozuje. Lęk jest typowy dla nerwicy i tu na forum większość z nas go doświadcza w różnej formie. Ale co ci dolega dokładnie to trudno tak powiedzieć. Są chyba też różne testy na osobowość, chociaż mi tego jakoś nikt nigdy nie robił a na pewno byłoby ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×