Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomocy


Control

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam 20 lat i mam pewien problem z nawiazywaniem kontaktow szczegolnie z dziewczynami. Tutaj powiem ze przy kumplach ktorych znam troche dluzej normalnei gadam smieje sie itd nie widze problemu, tylko jak jest przyjdzie jakis nowy typ oni gadaja a ja stoje jak slup. Tak samo jest gdy przyjdzie jakas dziewczyna, rozmawiaja a ja stoje. Wczesniej w wieku 15 lat bralem amfetamine, teraz nie biore juz 3 lata ale raczej nie przez to jestem niesmialy wczesniej tez jakis taki bylem probuje cos na "sile" cos dopowiedziec ale raz na ruski rok. Jak bylem mlodszy w czasie kuracji z amfetamina poszedlem za gowniarza z mama do lekarza psychologa (nie pamietam) i przepisal mi jakies leki na depresje czy cos nie pamietam, ale wtedy pomyslalem sobie za dzieciaka co mnie beda mieli za wariata i olalem sprawe. Teraz sie zmienilem nie cpam nie pije uprawiam sporty ale dalej mam ten problem. Ok opisalem wam tutaj moja cala historie mam nadzieje ze cos doradzicie i pomozecie jakis lek wybrac. I jeszcze dodam ze w ogole juz nie wychodze na osidle i nie prowadze zycia towarzyskiego

 

Chcilabym to zalatwic bez koniecznosci pojscia do lekarza.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control, jeżeli czujesz się nieśmiały przy osobach których nie znasz, myślę że coś takiego ma wiele osób, to świadczy o twojej wrażliwości. Na pewno nie jest to żaden objaw kliniczny ani nie musisz brać lekarstw, tylko uznać swój charakter za taki. Ja radzę z osobą nieznajomą się powoli oswajać, zacząć krótką rozmowę, kiedy indziej drugą rozmowę, aż się tą osobę oswoi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok opisalem wam tutaj moja cala historie mam nadzieje ze cos doradzicie i pomozecie jakis lek wybrac.

Chcilabym to zalatwic bez koniecznosci pojscia do lekarza.

 

 

Kolego Control - > Chcesz brać leki na nieśmiałość? Nie ma czegoś takiego. Osobiście to Ci polecam żebyś ćwiczył jak najwięcej i .. to minie samo. Będziesz się lepiej czuł, pewniej i Twoje problemy same miną. Wiele ludzi w Twoim wieku ma tego typu problemy. Nie martw się bo nic CI nie jest. Popieram w 100% Polakitę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja nie zadna fobia spoleczna, ale tez patrzcie to czemu kiedys lekarz mi przepisal jakis lek?

A slyszalem ze duzo osob w usa bierze rozne antydepresanty i lepiej sie czuja w towarzystwie niz przed braniem lekow. wiec moze nie sa one takie zle. Tylko ja nie chce wiecie usmiechac sie 24/7 lub inne objawy (moze to przez filmy) zeby brac brac a pozniej zeby jakos przyzwyczaic organizm do tego stanu i stopniowo odkladac leki, ale ja sie na tym nie znam... A do lekarza pojsc to raczej nie pojde taki juz jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo lekarze nic więcej nie robią oprócz przepisywania leków.

 

Lekarstwa są wyjściem dla osób które już sobie same nie mogą radzić ze sobą, są silnym wspomagaczem, ale póki twój stan nie jest ciężki to po co się w to pakować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control......jeśli to tylko lekki przypadek i nie masz większych obaw, strachu, czy lęku związanego z tym co będzie dalej, kiedy to minie, itp......................ja doradziłam psychologa, psychoterapeutę , terapię..................ale to tylko moje zdanie. Sam napisałeś ,ze nie pójdziesz do lekarza. A jakbyśzachorował np. na zapalenie oskrzeli? Te żnie poszedłbyś do lekarza?

Psycholog i psychiatra - teżleczą, do nich przychodzimy po zdrowie.

Pozdrawiam.

Monika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra to mi sie zle kojarzy chyba wiecie z kim. a co do Psychologow mialem stycznosc ale w szkole lub gdzies tam na rutynowych badaniach i tutaj zdanie jest moze zbyt ordynarne ale sadze ze to sa "koniowaly" nawet nauczyciele mowia ze nic nic nie robi psycholog szkolny, i ja przy takim mam powiedziec co mnie irytuje itd? w zyciu!

A co do czekania to minie... ja mam 20 lat musze sobie kiedys znalesc jakas dziewczyne prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych

Niepodległości 44-48

75-950 Koszalin

tel.: 0607-085-219

Leczone schorzenia:

Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Organiczne zaburzenia psychiczne włącznie z zespołami objawowymi

Schizofrenia, zaburzenia schizotypowe i urojeniowe

Upośledzenie umysłowe

Zaburzenia behawioralne

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną (somatoform)

Zaburzenia osobowości i zachowania dorosłych

Zaburzenia psychiczne bliżej nieokreślone

Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych

Zaburzenia rozwoju psychicznego (psychologicznego)

Zaburzenia zachowania i emocji w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym

* Wymienione zostały schorzenia potencjalnie

 

 

Poradnia Psychiatryczna dla Dzieci i Młodzieży

Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci

ul. Niepodległości 44-48, 75-950 Koszalin

 

Zaburzenia zachowania i emocji w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym

Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Organiczne zaburzenia psychiczne włącznie z zespołami objawowymi

Schizofrenia, zaburzenia schizotypowe i urojeniowe

Upośledzenie umysłowe

Zaburzenia behawioralne

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną (somatoform)

Zaburzenia osobowości i zachowania dorosłych

Zaburzenia psychiczne bliżej nieokreślone

Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych

Zaburzenia rozwoju psychicznego (psychologicznego)

 

 

OŚRODEK - Centrum Psychoterapii,...............................................................Koszalin ul.Świerkowa 1A , TEL.605962555

Psychoterapia indywidualna

 

Praca nad rozwiązaniem zgłoszonego problemu . Czas trwania psychoterapii zależy od indywidualnie ustalonego celu, zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu spotkań. Sesja terapeutyczna trwa 60 minut (czasem dłużej),

 

Psychoterapia grupowa -

 

Praca psychoterapeutyczna w zamkniętej grupie terapeutycznej , prowadzona przez dwóch terapeutów . Praca w grupie daje możliwość szerszego spojrzenia na swoje problemy, co w konsekwencji może prowadzić do szybszych zmian. Grupa rozpocznie się gdy zbierze się wymagana liczba osób - zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Obszar działań:

 

Rozwiązywanie aktualnych problemów życiowych

 

Depresja i lęki

 

Trudne relacje z członkiem rodziny

 

Kłopoty rodziców z dziećmi

 

Problemy małżeńskie

 

Samotność i izolacja

 

Trauma i urazy dziecięce

 

Rozwód lub odejście partnera

 

Zmiana obrazu siebie i poczucia własnej wartości

 

 

mgr Jacek Wezgraj

psycholog

psychoterapia

 

Koszalin / Koszalin

Partyzantów 17 / 116

Wizyty w gabinecie

Spotkanie indywidualne 50,00 PLN Zarezerwuj

Spotkanie rodzinne 70,00 PLN

 

Jolanta Grabska psychoterapeuta

od 8 lat pracuje jako psychoterapeuta indywidualny, od 6 lat w orientacji psychoanalitycznej

 

tel. 0607 64 07 28

e-mail: jolagrabska@poczta.onet.pl

Problemy relacyjne – trudności w kontaktach z innymi

 

nieudane związki emocjonalne

konfliktowe związki

konflikty w miejscu pracy

brak długotrwałych związków

brak więzi, poczucie samotności i izolacji

Kryzysy życiowe

 

utrata bliskiej osoby

rozstanie, rozwód

dramatyczne zdarzenia losowe (strata pracy, strata dorobku życia, przeżycie katastrofy – zagrożenia życia, nieuleczalna choroba, gwałt)

trudności związane z podjęciem roli dorosłego

kryzys wieku średniego

Zaburzenia zdrowia psychicznego

 

objawy nerwicowe, stany lękowe, natręctwa, kompulsje, bezsenność, poczucie izolacji, napięcia poczucie bezradności

smutek, depresja

zaburzenia poczucia tożsamości i obrazu siebie

zaburzenia psychosomatyczne

Psychoterapia w OtiE

 

Psychoterapia w ośrodku jest oparta na współczesnej teorii psychoanalitycznej i psychodynamicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki ten Jacek Wezgal by mi najbardziej chyba pasowal poniewaz sie zajmuje depresja wiec to hcyba dla mnie dzieki za info!

 

edit: przeczytalem opinie o Panie Jacku i nie sa za ciekawe

 

Bez przesady. Ja chodziłem do niego i jest ok. Pomógł mi bardzo w moich problemach a było ze mną niezaciekawie. Opinie na jego temat są dość zróżnicowane. Ja go jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1- bez lekarza nic nie osiągniesz na stałe raczej

Po 2- my Ci leków NIE doradzimy i NIE wypiszemy, bo nie jestesmy lekarzami i nie wypisujemy recept

Po 3- trochę powagi chłopie, masz 20lat, czujesz że chcesz ten problem rozwiązać ale boisz sie lekarza?

 

Wg mnie żadne leki nie są Ci potrzebne, raczej jakaś terapia lub chociaż kilka spotkań z psychoterapeutą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control!!!1

 

dla psychiki jakies prestiz ze leki sa obecne?????????

Chłopie! o czym Ty mówisz?

Leki zalatwiac przez siec? to,ze ja biore takie leki, nie oznacza,ze Tobie pomogą!

Wiesz co? NIe chce byc niegrzeczna, ale zdenerwowales mnie! Masz problem-to fakt, idź do psychologa, Ona Ci podpowie co jest dla Ciebie najlepsze, albo uzgodnicie to razem.

Powodzenia.

Monika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestesmy w sieci wszystko sobie mozna zalatwic leki nie leki tylko nie wiem jakie dawki. Moze nie sa mi potrzebne leki ale wiecie to jest dla psychiki jakies prestiz ze leki sa obecne.

 

 

CHYBA SOBIE Z NAS JAJCA ROBISZ, CO ?!

 

Gdzie jest moderator?

 

Załatwić to Ci mogę wpie***dol za to co tu wypisujesz :evil: Idz do psychiatry jak potrzebujesz leków a nie nasz sie pytasz jakie powinieneś mieć dawki żeby sobie w necie załatwić i mieć prestiż dla psychiki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control

 

Tak ja powiedziała magdalenabmw...musisz isć osobiście do psychiatry, ale to, że wstydzisz się.......niestety każdy człowioek ma wolną wolę, może decydować o sobie.Jeśli nie chcesz iść w pierwsej kolejności do psychiatry-widocznie nie potrzebujesz aż takiej pomocy.Obyś dal radę przejsć przez to sam-tego Ci zyczę, Ale faktem jest,że jeśli cos Ci bardzo przeszkadza, męczysz się- to tylko psychiatra-leki jako wspomagacz, prosisz psychiatre o skierowanie na psychoterapie ...............i wyjdziesz z tego prędzej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×