Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Ja brałam seronil jakies dwa lata temu przez okres pół roku, tylko pól roku bo było mi juz na tyle dobrze, że myslałam, iż koniec z nerwicą i deprechą, ale... odstawiłam chyba za szybko no i skończyło się nawrotem ze zdwojoną siłą. Teraz zastanawiam się nmad ponownym rozpoczęciem terapii seronilem, ale troche boję się tego okresu przejściowego, czyli pierwszych dwóch tygodni, kiedy to mogą pojawić sie skutki uboczne, chociaż za pierwszym razem nie miałam ich. Będę bacznie obserwować jak działa na Ciebie seronilek i życze powodzenia!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelam brac leki 3 dni temu, w dzien po pierwszej tabletce dostalam biegunki, dzis juz trwa 2 dzien, juz 5 razy bylam w toalecie (jest godzina 18.00), a zaraz polece jeszcze raz...wyczytalam w ulotce, ze moze to byc skutek uboczny, ale prawde mowiac, liczylam, ze bioxetin pomoze mi opanowac moje emocje, nerwy, depresje no i moje jelito drazliwe, a tu taka akcja od dwoch dni :-( nie wiem ile to sie bedzie utrzymywac. mam nadzieje, ze nie dlugo, bo od przyszlego piatku koncze 7dniowa przerwe w tabletkach antykoncepcyjnych, no i wiadomo, ze przy biegunce zle sie one wchlaniaja lub wcale...czy ktos mial podobne objawy? jesli tak, to kiedy ustaly i jak sobie z nimi radziliscie? czy moze biegunki nie mial nikt? a i u mnie to moze zbieg okolicznosci?

 

poza tym, czy ktos wie wiecej niz pisza w ulotkach, czy bioxetin wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi?

 

prosze o w miare szybka odpowiedz, licze na Was

 

p.s. jestem tutaj kompletnie nowa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi!

Otóż okres przejściowy jest mi znany od trzech dni! Powiem szczerze dawno czegoś takiego nie miałem! Mój lekarz kazał mi odstawić Efectin i zabrać się na Seronil! Ale między odstwieniem a rozpoczęciem brania nowego musi minąć ponad dzień! No właśnie to było straszne! Czułem się odstawiając Efectin jak narkoman: zawroty głowy, nudności, biegunka, i najgorsze brak koncentracji! Dopiero dzień po tym jak zacząłem brać Seronil wszystko się stabilizuje. Jak na razie (odpukać dobrze)! Obecnie w moim życiu pojawiło się sporo sytuacji stresowych a jedna jest najgorsza! Zobaczymy jak ten lek działa w ekstremalnych sytuacjach związanych z przezyciami emocjonalnymi! Oczywiście na samym leku nie polegam, próbuje sam jeszcze chcieć! Bo motywacja, silna wola jest tu bardzo ważna! A mam i drugi powód nie chcę aby mnie lekarz wsadził do szpitala, a już napomykał o tym! Wiem jak tam jest, gdyż odwiedzałem koleżankę! Tam bym się załamał, wiem to na pewno! jak na razie nie czuje się w takim stanie, gdzie konieczna by była hospitalizacja!

 

[ Dodano: Nie Sty 07, 2007 12:07 am ]

Dzisiaj mija drugi dzień od czasu brania Seronilu! Jak na razie mam tylko lekkie zawroty głowy (ale powodem tego był stres)! Niestey! Coś jest! Od wczoraj jest mi ciągle zimno na przemian z uderzeniami gorąca! Myślę, że początki są takie! Zobaczymy dalej...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też brałam seronil przez ok pół roku..generalnie działa..mi nie odpowiadał o tyle, że spadła mi waga, pojawiły się wymioty(czasem, ale to przez brak łaknienia raczej i branie leku w sumie na pusty żołądek) no i najgorsza, była dla mnie potliwość..dramat..czułam, że ciągle jestem mokra.przebierałam się kilka razy dziennie, ciągle brałam prysznic.. tak jak u Ciebie Piotr, miałam te uderzania gorąca i zimna na zmianę.u mnie występowało to przez cały czas brania leku, ale może na mnie tak akurat zadziałał? jeśli chodzi o kondycję umysłu, bardzo mi pomógł..czasem wręcz czułam się jak w stanie euforii..postawił mnie na nogi..sama odstawiłam a teraz sama potrzebuję :roll: trzymam za Ciebie mocno kciuki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija drugi dzień od czasu brania Seronilu! Jak na razie mam tylko lekkie zawroty głowy (ale powodem tego był stres)! Niestey! Coś jest! Od wczoraj jest mi ciągle zimno na przemian z uderzeniami gorąca! Myślę, że początki są takie! Zobaczymy dalej...

 

Miałem tak przez pierwsze dwa tygodnie. Uderzenia gorąca i

potliwość
. Szybko minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzień, można powiedzieć, iz to co mnie męczy to senność ale bardziej jest temu winna pogoda i stres niźli lek.

Bardzo dziękuje za dzielenie sie swoimi przezyciami i doświadczeniami na temat leku!

Obecnie ten lek przechodzi największą próbę z możliwych! Napiszę o tym za pare dni, gdyż obecnie nie dam rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Jednak znów zdecydowałam się na ponownie branie seronilu, bo moja psychika jest na skraju wyczerpania. Narazie też mam te uderzenia gorąca, ale do tego te okropne szumy w uszach. Ale pamiętam,że za pierwszym razem tez tak było. No niestety trzeba przeżyc te pierwsze dwa tygodnie, a potem wszystko się unormuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja biore Andepin pół roku i chyba mi troche pomógł, przynajmniej na tyle, że lęli zmalały ,ale teraz boje się go odstawić, nie chce żeby znowu się nasiliły. Ale całkiem to sie chyba nie da wyeliminować tych lęków, od kiedy biore ten lek i mam świadomość co się ze mną dzieje łatwiej mi nad nimi zapanować, aale cały czas gdzieś w środku czuje to nieprzyjemne uczucie, tylko jak by przytłumione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wy płacicie za ten Seronil?, ja kiedyś go brałem i pamiętam że jakoś około 20 zł za 20 tabletek. Potem lekarz mi przepisał Andepin i powiedział, że to jest polski odpwiednik Seronilu, a jest o wiele tańszy. Nie wiem ile dokładnie kosztuje, bo mam jakąś zniżke na noego i płace niecałe 4 złote za 20 tabletek

Pogadajcie ze swoimi lekarzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 100 tabletek Seronilu zapłaciłem 27 zł! to była zniżka ze względu na przewlekłość choroby!

 

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 2:24 am ]

Mija już tydzien od momantu jak zacząłem brac Seronil! Powiem jedno jak na razie efektów, takich suepr nie ma! Pomaga mi w jednym powstrzymywać napięcia emocjonalne a mam obecnie duzo spraw! On chya wyłacza na jakiś moment świadomość przykrości i po pewnym czasie spowrotem ją uruchamia! Powiem jedno, od jakiś trzech miesięcy nie potrafię sobie zorganizowac życia, i już nie wiem czy to choroba czy mój wytwór, bo tak łatwiej wszystko znosić! Jest mi ciężko, wpadłem w takie koło zamknięte! Chodze bardo późno spać budzę się też późno! Do tego dezorganizacja dnia, załatwienie wszystkiego na wariata! To jest bez sensu! Cholernie jakoś nie mumiem zapanowac nad swoimi natrętnymi myślam. On podszeptują iż wszytko nie ma sensu, nie rób tego! Ale się nie poddaję, robę wiele rzeczy na siłę... Ciekaw jestem jak to będzie kiedy się wyzwoli moc Seronilu- tak w pełni! Wiem piszecie że to musipotrwac jak z innymi lekami. Nie mam wyjścia czekam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej!! Drugi tydzień na seronilu i zaczyna działać!! Jest coraz lepiej, wczoraj byłam u lekarza i terapia seronilem zaczęła się na dobre. Mam małe mdłości, ale to da się przeżyć. Co ciekawe, lekarz stwierdził, że dawka 10-20 mg to typowo na depresję, a na stany lękowe przepisuje się od 40 mg, ale póki co mam brać 20-stkę, miejmy nadzieję,że będzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seronil ma działanie głównie antydepresyjne, ale również w większych dawkach przepisuje sie go przy nerwicy lękowej, ja narazie przez 3 tyg.mam brac po 1 tabletce 20mg, a potem, jesli będzie taka konieczność , lekarz zwiększy mi ta dawkę, bo ja głównie chcę sie pozbyć lęków, to z tego powodu przypałętała się również deprecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, każdy z nas ma chwile zwątpienia i to jest całkiem normalne, dziwne byłoby gdyby wszystko szło gładko i bez przeszkód. Ja mam średnio raz w tyg. lub raz na 2 tyg. takie załamki, że nigdy nie będzie lepiej i nic się nie zmieni, ale jak to mówią:"Trzeba dotknąć dna, by móc się odbić od niego", tak więc upadki muszą występować, by pojawiały się również wzloty. Ja strasznie bałam się tego weekendu na uczelni, ale przeżyłam!! I nie było tak źle, fakt,że wspomogłam się najmniejszą dawką afobamu, ale mam wrażenie,że już na mnie nie działa. Dobra, rozpisałam się trochę, ale nie poddawaj się, nawet jak często pojawią się u Ciebie ciężkie chwile, wtedy wejdź na to forum i pisz ile wlezie, zobaczysz,że będzie lepiej, pozdrowionka!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam na depresję wiosną zeszlego roku. Brałam 3 miesiące najlepsze dla mnie było to, że mi odeszły stany lękowe i wstawałam rano a szłam spać wieczorem (było na odwrót). Nie zaprzeczalnym atutem jest cena płaciłam ok. 5 zł. Nie miałam żadnych skutków ubocznych apetyt normalny, natroje w normie. Byłam bardzo zadowolona. Tyle, że chyba za krótko brałam bo mi wszystko wróciło po 4 miesiacach od odstawienia.

Teraz mi pychiatra zmienił na paxtin.

pozdrawiam

Pitaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pogadam z Tobą na gg, jestem od pon. do piątku do ok 16, a tak na marginesie, to czuję się dzisiaj nieciekawie i siedzę w pracy z zawrotami głowy i mam już jakieś obawy przed wystąpieniem paniki, mam nadzieję,że to doda Ci choć troszkę otuchy , a powiedz mi czy Ty też studiujesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też początkowo chciałam studiować dziennikarstwo, ale wylądowałam na innym kierunku, który przez chorobę zawaliłam, no ale nie ma tego złego co, by na dobre nie wyszło i skończyłam licencjata z innej dziedziny, a teraz męczę uzupełniające, więc doskonale Cię rozumie co znaczy studiować i pracować z chorobą, a pracę mam w finansach i choroba cholernie utrudnia mi wydajność jako pracownika, no ale to już pewnioe znasz :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratka

Przeczytałam Twój post z zeszłego roku o Fluoxetynie i chcialm zapytać czy to prawda że po niej jest wzmożenie objawów lękowych

mam depresję od 4 lat Ostatnio lekarz przepisał mi Fluoxetynę Biore ja 6 tydzień i czuję sie fatalnie ale zresztą po wszystkich lekach p/ depresyjnych czułam sie zle

Napisz czy bierzesz ją jeszcze i co o niej sądzisz ? Ania

Mój mail anna502@op.pl

 

[ Dodano: Pią Sty 26, 2007 8:56 pm ]

limba

Cześć

choruję na ciężką depresję od 4 lat Przeczytałm Twój post z zeszłego roku o Fluoxetynie Napisz coś więcej o tym kiedy zaczyna sie jej pozytywne działanie Biorę ją 6 tydzięń i czuję sie okropnie !!!

Odpisz to dla mnie bardzo wazne mój mail Anna 502@op.pl

 

[ Dodano: Pią Sty 26, 2007 9:02 pm ]

limba

Cześć

choruję na ciężką depresję od 4 lat Przeczytałm Twój post z zeszłego roku o Fluoxetynie Napisz coś więcej o tym kiedy zaczyna sie jej pozytywne działanie Biorę ją 6 tydzięń i czuję sie okropnie !!!

Odpisz to dla mnie bardzo wazne mój mail Anna 502@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×