Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
shadow_no

FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

217 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      138
    • Nie
      64
    • Zaszkodziła
      35

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po jakim czasie poczuliscie jakiekolwiek pozytywne działanie fluo ? I ile maksymalnie się czeka ? I czy wam też tak ryje serducho ? Chcę wiedzieć ile jeszcze mam czekać, bo jak nie zadziała w ogóle, to poproszę o Brintellix, albo od razu paroksetyne i koniec pierdzielenia w tańcu.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem wstanie powiedziec po jakim czasie poczułem dzialanie bo bralem razem z solianem a teraz znowu biore 40 mg i solian 100 bo lepiej dziala, oba te leki lepiej dzialaja na serotonine niz fluo samo nawet w max dawce. Moim zdaniem powiniennes wytrwac az zadziala niektorzy mowia ze nawet do 3 miesiecy. Niczym paroksetyna nie jest lepsza poza tym ze szybsza ale jak już poswieciles tyle czasu to szkoda to marnować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś ? Piszą ze mocny jest na serotonine, do tego działa na 5ht7 jak amisulpryd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś ? Piszą ze mocny jest na serotonine, do tego działa na 5ht7 jak amisulpryd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Remusek napisał:

Nie jestem wstanie powiedziec po jakim czasie poczułem dzialanie bo bralem razem z solianem a teraz znowu biore 40 mg i solian 100 bo lepiej dziala, oba te leki lepiej dzialaja na serotonine niz fluo samo nawet w max dawce. Moim zdaniem powiniennes wytrwac az zadziala niektorzy mowia ze nawet do 3 miesiecy. Niczym paroksetyna nie jest lepsza poza tym ze szybsza ale jak już poswieciles tyle czasu to szkoda to marnować.

Jeszcze na żadnym leku tak się nie meczylem i tyle czasu, no ale zrobię jak radzisz, poczekam, skoro już tyle się przemeczylem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bralam brintellix i dla mnie jak cukierki, minimalna poprawa. wtedy zastanawialam sie nad zwiekszeniem dawki, ale cena kosmiczna. 

biore fluoksetyne 20mg i aripiprazol 5mg od 5 dni. uboki mam koszmarne. bezsennosc, drzenie, zawroty glowy i nudnosci. 

czy ktos jest mi w stanie powiedziec jaka jest roznica pomiedzy zamiennikami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie osobiście nigdy żadnej różnicy nie było. Ale poza ceną to w jakiś tam badaniach kiedyś wyszło, że niektóre substancje słabiej przenikają do krwi czy coś takiego. Chodzi o to, że finalnie było we krwi trochę mniej leku niż w produkcie oryginalnym. To różnica rzędu kilku procent była. I też można zareagować alergicznie na inne dodatki do masy tabletkowej. Ale dla mnie wszystkie działają tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kofel dziekuje za odpowiedz. teraz mam fluoxetin polpharma i zastanawialam sie nad roznica w zamiennikach. czesto biore tanie albo najtansze. spytam lekarki co na ten temat uwaza. 

czy brak apetytu to czesta przypadlosc i czy przy normalnym apetycie nadal sie chudnie? przy amitryptylinie przytylam 10kg, a codziennie biegalam. fluoksetyna przyspiesza metabolizm czy obrzydza jedzenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamula mnie ten solian jednak, nie moge go brać, zostaje tylko fluo. Tylko się nad dawką  zastanawiam. Jaka dawka bardziej mnie pobudzi 20 czy 80 mg???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej chyba brać więcej a w odpowiedzi na powyższe pytanie to w pierwszym miesiącu brania fluo schudłam conajmiej 5 kg może więcej a raczej jadłem normalnie. Później już nie ma takiego efektu odchudzajacego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zaczynam brać amisulpiryd ze 100 mg od poniedziałku po wizycie u lekarza na jakiś czas tymczasowo pomoże i poprawi samopoczucie, doda napędu, energii i motywacji do działania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja tam pierdziele te wszystkie neuroleptyki. Przynajmniej na fluoksetynie. Fluo chyba nie lubi neuroleptykow, tak jak fluwoksamina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Remusek napisał:

Zamula mnie ten solian jednak, nie moge go brać, zostaje tylko fluo. Tylko się nad dawką  zastanawiam. Jaka dawka bardziej mnie pobudzi 20 czy 80 mg???

Sam pisałeś, że najlepiej się czules na 40 mg. Więc chyba sprawa jasna. Ja tam wiem, że 40 mg to jest u mnie za mało na ocd. W cuda nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I masz rację moim zdaniem. Też nie wierzę w cuda i o ile te 40 bylo dobre w połączeniu z solianem to w monoterapii przyda się chyba więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli na poczatku brania cierpie na bezsennosc to po jakims czasie ona minie, czy moze bedzie ze mna caly czas...? spie po 3h i zaczynam sie czuc jak zombie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, blackwidow napisał:

jesli na poczatku brania cierpie na bezsennosc to po jakims czasie ona minie, czy moze bedzie ze mna caly czas...? spie po 3h i zaczynam sie czuc jak zombie. 

U mnie niestety nie minęła . Musiałam dorzucić mirte i wtedy było zajebiscie ze snem i w ogóle . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja dziś po wizycie na oddziale psychiatrycznym. Nie mogłem już wytrzymać na nasilajace się leki i natrectwa. Chciałem poprosić o paroksetyne i usłyszałem, że mi teraz nie przepisze, bo fluo siedzi 3 tyg. w organizmie po odstawieniu i mam zmniejszyć dawkę fluo do 30 mg, bo niby 60 mg to dawka za duża i dlatego tak mnie męczą leki i natrectwa. Ciekawe, pierwszy raz się spotykam z sytuacją, że się obniża dawkę leku serotoninowego, żeby wyciszyć ocd i natrwctwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja też takie coś pierwszy raz słyszę... Otwarcie bym się nie zgodził z lekarzem bo pacjent ma do tego prawo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja obserwowałem ze im wyższe dawki ssri tym gorsze natrectwa i dopiero neuroleptyki mi pomagały no ale generalnie uważa się ze jest odwrotnie ze im wiecej tym lepiej. Zresztą Tobie chyba pomagały duże dawki innych leków. Ciężko się w tym wszystkim nie pogubić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A do lekarzy to mam mocno ograniczone zaufanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tylko wypłatę dostanę to ruszam do swojego starego doktora po paroksetyne. Pie...ole takie leczenie. I nie będę się bawił w żadne stopniowe odstawianie fluo, najwyżej będzie trochę interakcji. Zresztą laczylem klomi z fluo i nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

, a mi lekarz przepisał kiedyś do 40 mg paroksetyny + 20 mg fluoksetyny także łączyć raczej można. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi