Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, felek007 napisał:

Slychajcie fluoxytyna to slaby lek naprawde. Nadaje sie dla nerwicowcow aby nie stresowaki sie tak w codziennym zyciu podczas np przemow w grupie itd. To dobry delikatny lek ale juz setrolina zwala z nog. Pewnisc siebie niesamowita trzezwosc umyslu w dobieraniu slow czlowiek staje sie dusza towarzystwa ale u mnie niestety leca wlosy garsciami wiec nie biore setraliny ale uwazam ja za genialny lek fluo sie do nien nie umywa

Chyba chodziło Ci o sertralinę. Co do picia to nie polecam. Jaką dawkę fluo bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 14:53, Dragon Ball napisał:

O głodówce leczniczej słyszałem, mam w planach, ale akurat nie w kierunku leczenia depresji, a bardziej na szumy uszne i młody wygląd, no i w sumie pozbycie się kortyzolu też.. 🙂

dziś ( z racji urlopu ) udało mi sie nieprzespać nocy . Poszły juz 2 mocne kawy , zero jedzenia podczas ów nocy .

 Czuje sie w miarę dobrze , o efekcie antydepresyjnym jak na razie nie wypowiem się . Czuje sie jedynie  z lekka wyczerpany , ale dzisiaj już idę spać na cacy ///

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Dragon Ball a długo łykasz już tę 20 mg fluo ?

Lykam dokładnie 5,5 tyg. Za 3 tyg. mam psychiatrę i definitywnie tym razem będę nalegał na zwiększenie do 40 lub 60mg, bo cały dzień leżeć i myśleć o S, to może się naprawdę źle skończyć. Lepiej to żreć, niż umrzeć, tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dragon Ball napisał:

 

Chyba chodziło Ci o sertralinę. Co do picia to nie polecam. Jaką dawkę fluo bierzesz?

Biore 20mg seronilu od 3 miesiecy i dzialanie delikatne chodz duzo piwkuje na tym leku. Sertralina na dawce 50mg dzialala swietnie na mnie alez gdybym ja dlugo przyjmowal chyba bym wylysial tak na niej wypadaly mi wlosy i przez nia zribily mi sie duze zakola😭

W dniu 21.08.2018 o 19:25, weltschmerz napisał:

Tak szczerze, jest tu ktokolwiek, kogo "prozac" postawił lub stawia na nogi czy to takie placebo z ubokami?

Bo u mnie tak właśnie było. Może dawka za mała (20mg), ale do utuczenia się wystarczyło. 😕

Slychajcie fluoxytyna to slaby lek naprawde. Nadaje sie dla nerwicowcow aby nie stresowaki sie tak w codziennym zyciu podczas np przemow w grupie itd. To dobry delikatny lek ale juz setrolina zwala z nog. Pewnisc siebie niesamowita trzezwosc umyslu w dobieraniu slow czlowiek staje sie dusza towarzystwa ale u mnie niestety leca wlosy garsciami wiec nie biore setraliny ale uwazam ja za genialny lek fluo sie do nien nie umyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dragon Ball napisał:

Lykam dokładnie 5,5 tyg

chłopie zwiększ sobie dawkę sam i zobaczysz jak to będzie wyglądać, no chyba że masz na styk tabletek do następnej wizyty no to trochę lipa wtedy :P 

8 godzin temu, felek007 napisał:

Biore 20mg seronilu od 3 miesiecy i dzialanie delikatne chodz duzo piwkuje na tym leku

no jak sobie popijasz to się nie dziw że nie ma efektu wow :P zresztą 20 mg to za mało jak ma się już dość duże jazdy :D 

8 godzin temu, felek007 napisał:

Sertralina na dawce 50mg dzialala swietnie na mnie alez gdybym ja dlugo przyjmowal chyba bym wylysial tak na niej wypadaly mi wlosy i przez nia zribily mi sie duze zakola

na pewno nie łykałeś nic jeszcze przy okazji ? :P jakoś nie chce mi się wierzyć że to przez sertralinę :D ale no wszystko możliwe podobno :D a co do zakoli to niestety z wiekiem tak się robi u niektórych :P  nie łączył bym tego z lekiem, bo jakby tak było to po odstawieniu odrosły by ci w tym miejscu włosy przecież :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KotJaroslawa napisał:

chłopie zwiększ sobie dawkę sam i zobaczysz jak to będzie wyglądać, no chyba że masz na styk tabletek do następnej wizyty no to trochę lipa wtedy :P 

Będę mógł zwiększyć za tydzień, wtedy będzie bez lipy z tabletkami. Sam nie wiem czy nie będę chciał wrócić do sertraliny tym razem do dawki 150 lub 200mg. To był true lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Heledore napisał:

leki to nie zabawka czy cukierki

cukierki to na pewno nie bo słodkie to one nie są :P

13 godzin temu, Heledore napisał:

Nie mając dostatecznej medycznej wiedzy bardzo łatwo zrobić sobie krzywdę

no jak ktoś robi jakieś dziwne mixy to z pewnością :P ale wskoczenie na dawkę która nawet na ulotce leku jest podana to raczej nie przestępstwo :D o ile nie kombinujemy nic więcej :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem na 40mg, bo jak po 6 tygodniach jest tylko czarna odchłań łóżka cały dzień, to nie ma na na wizyte NFZ co czekać. Teraz jak nie będę czuł poprawy na tym 40mg, to na wizycie za 3 tygodnie będę przeforsowywał sertę 200mg. Tą dopaminę było czuć jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na kolejnej wizycie u psychiatry. Ogólnie trochę chora sytuacja. Brałem Hydroksyzyne 10mg i Andepin 20mg. Nie ma żadnej poprawy. Lekarz kazał więc brać Hydro 25mg i Andepin 40mg, zamiast zmienić leki. No ale zobaczymy. Czekam na efekty jak na jakiś cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem na seronilu ponad rok bez żadnych skkutków ubocznych pomógł mi na lęki i wyciągnął mnie z łóżka. Teraz lekarz znowu mi przepisał biorę dokładnie taką samą dawką co wtedy czyli 20mg i leżę w łóżku bez siły cały czas mdłości a jak wstaję to zawroty głowy jak po skrzynce piwa. To możliwe że 2-3 lata temu ten sam lek nic takiego nie wywoływał a teraz jest na odwrót? dodam że teraz lecę dopiero 9 dzień. Chyba pozostaje mi tylko łykać co rano i czekać na efekt. Strasznie mnie już dobija to leżenie w łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyluzować, ja biorę już 7 tydzień i jest dupa z dupą. Mój psychol mówił, że za drugim razem lek może potrzebować więcej czasu na zadziałanie. Czekanie jest najgorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę drugi raz już ten lek. Poprzednio też w wysokości 40mg. 

Wejście na flu, to tragedia no i czekanie aż się rozkręci wymaga cierpliwości. 

40mg biorę od tygodnia, podwyższyłem, bo na jesień mam zawsze obniżony nastrój. Tym razem zamierzam w razie konieczności wejść na maksymalną dawkę 60mg, aby w razie czego już do niej nie wracać. 

Ogólnie dobry lek, podoba mi się takie działanie jakby w tle, nie ma aż takiego zamulenia jak na innych ssri, ale czasem wydaje mi się też, że działa przez to ciut słabiej. 

No ale nie zaglądam już na forum tak często jak kiedyś, więc coś tam musi działać, bo bo jak człowiek czuje się lepiej, to już tak nie szuka problemów. 

Z tym, że jestem na zwolnieniu lekarskim, zobaczymy jak wrócę do roboty, zacznie się więcej stresów itp. 

Polecam cierpliwość na flu, bo strasznie wolno się rozkręca i trudno zauważyć tą granicę kiedy zaczyna działać, bo robi to subtelnie moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore z 2 miesiace seronil i fakt dziala ale dosc lagodnie jestem nerwicowcem i mialem lekka depresje wyszlem z tego. Borykam sie z alkoholem postaram sie nie pic podczas brania tego leku. Moje pytanie do was czy dawka 20mgnie jest zamala dla mnie nie mammotywacji jakos do dziapania utylem nie cjce mi sie odchudzac ogolnie nie przejmuje sie tak jak wczesniej ani stresuje jak z kims rozmawiam ale nie mam takiego powera do zycia. Bralem dwa miesiace temu wenlafaksyne i wogole mnie nie akrywizowala przeszlem na fluo i roznica duz na korzysc seronilu ale moze dawke za mala przyjmuje i zwiekszyc do 40mg? Prosze o rade 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, felek007 napisał:

zwiekszyc do 40mg? Prosze o rade 

wiesz zaraz tu wyskoczy straż forumowa i powie że to od lekarza zależy :P

ale jak czujesz że chcesz zwiększyć to zawsze możesz spróbować :D no i przestań pić :D choć wiem że to łatwo się tylko mówi :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zwiększał po wizycie dopiero jednak, bo za szybko uciekną mi tabsy.

Ogólnie przedwczoraj miałem trochę lepszy dzień gdzieś od 16 i liczyłem, że może już zadziałało, jednak doopa. Jestem nastawiony, że to zacznie działać gdzieś po 3-4-5 miesiacach. Czytałem gdzieś, że jak często zmienia się leki, to nie działają one tak jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dragon Ball U mnie dalej cienizna jutro mija 2 tydzień, leżę w łóżku i brak sił nawet na siedzenie zamiast leżenia. Czuję się jakbym miał jakąś anemię. Czekam cały czas ale już mnie tto wkurza. Do tego też lekkie kłopoty ze snem ale załatwiłem sobie u rodzinnego lekarza hydroxyzyne. to łykam 2 tabletki i jakoś tam się w miarę wysypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×